3000m M, W, MJU20, WJU20, MJU18, WJU18, M15, M14, W15, W14 Zeitläufe
Meldeliste
15.05.2019 20:30 Urkunden gedruckt
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Meldewert
Klasse
SB
PB
Info
307
Atanaw Ayele Dejen
LG OVAG Friedberg-Fauerbach
ETH
1996
8:45,00
M
8:45,00
417
Kuntz Cullen
TV Waldstraße Wiesbaden
USA
1989
8:51,25
M
8:51,25
327
Wünschner Michael
SC Friedrichsthal
GER
1982
8:55,63
M
9:25,18
317
Raffin Niklas
LG Wettenberg
GER
1997
8:57,60
M
8:57,60
281
Rezene Teklay
LC Mengerskirchen
ERI
1999
8:59,00
M
8:59,00
416
Dollmann Björn
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1980
9:10,00
M
9:10,00
379
Trampusch Simon
TuS Framersheim
GER
2003
9:15,00
MJU18
1:32,00
412
Bergmann Nils
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1998
9:22,58
M
9:22,58
377
Knell Niklas
TuS Framersheim
GER
2002
9:30,00
MJU18
9:30,00
448
Paulien Alex
Wiesbadener LV
GER
2000
9:45,00
MJU20
9:45,00
450
Hinsken Julian
Wiesbadener LV
GER
1999
9:50,00
M
9:50,00
409
Drewes Michael
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1970
9:55,00
M
9:55,00
437
Ostrowski Clemens
VfL Wolfsburg
GER
1993
10:00,00
M
10:00,00
413
Peschel Thorsten
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1970
10:00,00
M
10:00,00
287
Benda Max
LG Eintracht Frankfurt
 
2004
10:05,00
M15
10:05,00
411
Stoll Christian
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1959
10:12,25
M
10:12,25
283
Schermuly Antonia
LC Mengerskirchen
GER
1997
10:15,00
W
10:15,00
420
Ruoff Miriam
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
2002
10:15,25
WJU18
10:15,25
418
Hegewald Anne
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1980
10:20,00
W
10:20,00
378
Hörter Christoph
TuS Framersheim
GER
2004
10:37,33
M15
10:37,33
Darmstadt, 11-04-2019
367
Wittmann Tanja
TSV SCHOTT Mainz
GER
1981
10:45,00
W
10:45,00
368
Kamzela Sara
TSV SCHOTT Mainz
GER
1990
10:45,00
W
10:45,00
404
Seel Claudia
TV Kirkel
GER
1972
11:00,00
W
11:00,00
403
Seel Florian
TV Kirkel
GER
2004
11:00,00
M15
11:00,00
284
Pötz Lea
LC Mengerskirchen
GER
1999
11:00,00
W
11:00,00
272
Heblich Jona-Benedict
Lauffreunde Naheland
GER
2004
11:00,00
M15
11:00,00
380
Reisinger Calito
TuS Framersheim
GER
2004
11:10,00
M15
1:10,00
422
Ariki Judith
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
2001
11:10,12
WJU20
11:10,12
280
Schmidt Constanze
LC Donnersberg
 
1995
11:15,00
W
11:15,00
419
Sarajski Liliane
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1988
11:25,00
W
1:12,50
273
Henger Marit
Lauffreunde Naheland
GER
2004
11:26,00
W15
11:26,00
330
Büker David
SG Enkheim
GER
2004
11:27,63
M15
11:27,63
Wiesbaden, 16-05-2018
421
Martens Vera
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1969
11:29,12
W
11:29,12
438
Mailänder Marc
VT Zweibrücken
GER
1975
11:30,00
M
11:30,00
415
Sänger Sören
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1999
11:30,00
M
11:30,00
337
Beisel Rainer
SV 1896 Mörlenbach
GER
1962
11:38,00
M
11:38,00
414
Schüttler Wilhelm
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1954
11:50,00
M
11:30,00
366
Ehlert Leona
TSV SCHOTT Mainz
GER
2004
11:55,52
W15
11:55,52
424
Seitz Pauline
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1998
11:58,00
W
11:58,00
398
Woop Louisa
TV Alzey
GER
2003
12:15,00
WJU18
12:15,00
113
Graf Emma
Königsteiner LV
GER
2000
 
WJU20
138
Gruchala Jasmin
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1985
 
W
137
Bäss Jens
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1976
 
M