Crosslauf - Langstrecke M, W, M30, M35, W30, W35, M40, M45, W40, W45, M50, M55, W50, W55, M60, M65, W60, W65, M70, M75, W70, W75 Finale
Meldeliste
16.02.2019 15:15 Angelegt
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Meldewert
Klasse
SB
PB
Info
263
Bare Kuulow Abdullahi
Lauffreunde Naheland
GER
1999
 
M
178
Meixner Dieter
1.FC Kaiserslautern
GER
1944
 
M75
221
Winkelblech Pia
Landau Running Company
GER
1975
 
W40
120
Stumpp Dr. Michael
LC Hassloch
GER
1957
 
M60
124
Andress Christian
TV Hechtsheim
GER
1972
 
M45
20
Ullrich Philipp
TV Bad Bergzabern
GER
1992
 
M
60
Schöneberger Sylvia
LC Donnersberg
GER
1963
 
W55
321
Heiter Werner
LG Rülzheim
GER
1949
 
M70
346
Reich Josef
VT Zweibrücken
GER
1948
 
M70
8
Mohamed Hindiyaa
TV Alzey
ETH
1995
 
W
3
Tesf Amariam Estopia Selama
TV Alzey
ERI
1995
 
M
224
Lang Walter
LLG Landstuhl
GER
1944
 
M75
74
Nunheim Andrea
LC Donnersberg
GER
1971
 
W45
73
Franzreb Simone
LC Donnersberg
GER
1972
 
W45
72
Lang Alexandra
LC Donnersberg
GER
1972
 
W45
70
Hoffmann Elke
LC Donnersberg
GER
1970
 
W45
223
Bambach Katja
LLG Landstuhl
GER
1971
 
W45
28
Dolby Sandra
VfR Baumholder
USA
1971
 
W45
197
Bachmann Dennis
TSV Kandel
GER
1991
 
M
315
Hippler Jürgen
LG Rülzheim
GER
1966
 
M50
181
Clos Jürgen
1.FC Kaiserslautern
GER
1969
 
M50
68
Malo Stefan
LC Donnersberg
GER
1965
 
M50
66
Scopa Stefan
LC Donnersberg
GER
1969
 
M50
59
Hoffmann Uli
LC Donnersberg
GER
1969
 
M50
64
Martin Roland
LC Donnersberg
GER
1969
 
M50
104
Braun Wolfram
LG Meulenwald Föhren
GER
1965
 
M50
103
Müller Martin
LG Meulenwald Föhren
GER
1990
 
M
110
Nolles Alwin
LG Meulenwald Föhren
GER
1963
 
M55
316
Czenskowski Harald
LG Rülzheim
GER
1962
 
M55
290
Gerigk Michael
FV Olympia Ramstein
GER
1962
 
M55
289
Koch Sebastian
FV Olympia Ramstein
GER
1987
 
M30
184
Christiansen Hannes
1.FC Kaiserslautern
GER
1989
 
M30
82
Weigelt Moritz
TV Dudenhofen
GER
1985
 
M30
81
Weigelt Wolfgang
TV Dudenhofen
GER
1958
 
M60
61
Hollstein Werner
LC Donnersberg
GER
1958
 
M60
62
Lutz Richard
LC Donnersberg
GER
1959
 
M60
108
Rietz Peter
LG Meulenwald Föhren
GER
1958
 
M60
129
Hirselandt Lutz
TuS Heltersberg
GER
1959
 
M60
238
Ringelspacher Volker
TV Lemberg
GER
1958
 
M60
215
Clipet Thibaud
Landau Running Company
GER
1983
 
M35
218
Nowak Mathias
Landau Running Company
GER
1982
 
M35
131
Hartl Natascha
TuS Heltersberg
GER
1988
 
W30
216
Drißler Stefan
Landau Running Company
GER
1983
 
M35
234
Becker Jens
TV Lemberg
GER
1980
 
M35
128
Esser-Schneider Stephanie
TuS Heltersberg
GER
1984
 
W35
109
Hübner Monika
LG Meulenwald Föhren
GER
1965
 
W50
94
Rech Sabine
TSG Eisenberg
GER
1968
 
W50
294
Brück Reinhard
TV Rheinzabern
GER
1952
 
M65
291
Koch Gerhard
FV Olympia Ramstein
GER
1953
 
M65
69
Ost Hartmut
LC Donnersberg
GER
1952
 
M65
63
Klos Karl-Heinz
LC Donnersberg
GER
1952
 
M65
155
Hammann Theo
Spiridon Hochwald
GER
1954
 
M65
190
Berg Alois
TSG Kaiserslautern
GER
1954
 
M65
336
Bossert Ralf
LG Westerwald
GER
1951
 
M65
202
Pleschke Peter
LG Kapellen-Drusweiler
GER
1951
 
M65
200
Cuntz Herbert
LG Kapellen-Drusweiler
GER
1948
 
M70
201
Cuntz Karlheinz
LG Kapellen-Drusweiler
GER
1955
 
M60
300
Hölderich Klaus
TV Rheinzabern
GER
1955
 
M60
303
Schmidt Klaus
TV Rheinzabern
GER
1960
 
M55
302
Dehner Horst
TV Rheinzabern
GER
1959
 
M60
226
Köhler Alexander
TV Lemberg
GER
1997
 
M
29
Volz Erwin
LG Bernkastel/Wittlich
GER
1959
 
M60
334
Lieder Viktor
LG Vulkaneifel
GER
1957
 
M60
102
Nolles Thomas
LG Meulenwald Föhren
GER
1963
 
M55
105
Nospes Peter
LG Meulenwald Föhren
GER
1960
 
M55
318
Hammer Stephan
LG Rülzheim
GER
1964
 
M55
107
Haas Marion
LG Meulenwald Föhren
GER
1963
 
W55
111
Klaus Klaudia
LG Meulenwald Föhren
GER
1961
 
W55
106
Wilsdorff Ingo Claas
LG Meulenwald Föhren
GER
1968
 
M50
319
Utzmann Peter
LG Rülzheim
GER
1966
 
M50
320
Wendt Thomas
LG Rülzheim
GER
1968
 
M50
312
Waldinger Michael
LG Rülzheim
GER
1968
 
M50
196
Karl Dirk
TSV Kandel
GER
1968
 
M50
194
Ohler Michael
TSV Kandel
GER
1969
 
M50
193
Morgenstern Kai
TSV Kandel
GER
1973
 
M45
175
Wiesemann Tobias
1.FC Kaiserslautern
GER
1971
 
M45
79
Nunheim Thorsten
LC Donnersberg
GER
1972
 
M45
67
Andreas Thomas
LC Donnersberg
GER
1970
 
M45
133
Bracke Martin
TuS Heltersberg
GER
1971
 
M45
71
Christmann Sascha
LC Donnersberg
GER
1979
 
M40
76
Bertleff-Lutz Doris
LC Donnersberg
GER
1960
 
W55
135
Gaj Danuta
TuS Heltersberg
GER
1975
 
W40
132
Könnel Tim
TuS Heltersberg
GER
1994
 
M
130
Weidler Mark
TuS Heltersberg
GER
1990
 
M
23
Deiß Sonja
LC Bad Dürkheim
GER
1978
 
W40