1000m Minimes masc. / U16 Timed Heats
Ergebnisliste
09.02.2019 14:25 Resultate Offiziell
Gesamtergebnis
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
8832
NICOLAS Mearegu
AC Dampicourt
BEL
2004
2:40,13
1./II
2
8920
WOLLSCHLÄGER Finn
MTG Mannheim
GER
2004
2:47,03
1./I
3
682
HENZ Vivien
LUXEMBOURG
LUX
2004
2:47,76
2./I
4
45
JOUANNEAU Nahom
LUXEMBOURG
LUX
2004
2:50,33
3./I
5
150
GLAUB Leon
SAARLAND
GER
2005
2:52,65
4./I
6
8747
SIDON Tristan
CD54 Meurthe et Moselle
FRA
2004
2:53,07
5./I
7
8713
REY Etienne
CD67 Bas-Rhin
FRA
2004
2:54,20
2./II
8
8836
BOSSELER Simon
AC Dampicourt
BEL
2004
2:54,94
6./I
9
53
RECKINGER Tom
LUXEMBOURG
LUX
2004
2:57,28
3./II
10
8739
DEHAYE Thomas
CD54 Meurthe et Moselle
FRA
2005
2:58,54
4./II
11
8746
OMARI Farez
CD54 Meurthe et Moselle
FRA
2005
2:59,07
7./I
12
7991
REINFRANK Felix
LUP
GER
2004
2:59,68
8./I
13
8915
LARGE Luca
MTG Mannheim
GER
2005
2:59,75
9./I
14
8835
ALBERT Florent
AC Dampicourt
BEL
2004
3:00,12
5./II
15
59
DARTHIER Mathis
CD52
FRA
2004
3:04,02
6./II
16
248
DONNET Maximilien
CD57
FRA
2004
3:06,32
7./II
17
8918
MEßNER Kolja
MTG Mannheim
GER
2004
3:06,70
8./II
18
57
MONDOKO Jospin
CD52
FRA
2005
3:08,28
9./II
19
246
GUELLE Arnaud
CD57
FRA
2004
3:11,47
10./I
20
152
MÜNNICH Lucien
SAARLAND
GER
2004
3:13,40
10./II
21
66
REINE Tom
CD52
FRA
2004
3:14,42
11./I
22
5099
WEIS Julian
LUP
GER
2004
3:15,93
11./II
23
247
HOZE Victor
CD57
FRA
2004
3:18,88
12./II
24
8707
PALANGA Gauvain
CD67 Bas-Rhin
FRA
2005
3:19,68
12./I
Timed Heat 1
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
8920
WOLLSCHLÄGER Finn
MTG Mannheim
GER
2004
2:47,03
2
682
HENZ Vivien
LUXEMBOURG
LUX
2004
2:47,76
3
45
JOUANNEAU Nahom
LUXEMBOURG
LUX
2004
2:50,33
4
150
GLAUB Leon
SAARLAND
GER
2005
2:52,65
5
8747
SIDON Tristan
CD54 Meurthe et Moselle
FRA
2004
2:53,07
6
8836
BOSSELER Simon
AC Dampicourt
BEL
2004
2:54,94
7
8746
OMARI Farez
CD54 Meurthe et Moselle
FRA
2005
2:59,07
8
7991
REINFRANK Felix
LUP
GER
2004
2:59,68
9
8915
LARGE Luca
MTG Mannheim
GER
2005
2:59,75
10
246
GUELLE Arnaud
CD57
FRA
2004
3:11,47
11
66
REINE Tom
CD52
FRA
2004
3:14,42
12
8707
PALANGA Gauvain
CD67 Bas-Rhin
FRA
2005
3:19,68
Timed Heat 2
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
8832
NICOLAS Mearegu
AC Dampicourt
BEL
2004
2:40,13
2
8713
REY Etienne
CD67 Bas-Rhin
FRA
2004
2:54,20
3
53
RECKINGER Tom
LUXEMBOURG
LUX
2004
2:57,28
4
8739
DEHAYE Thomas
CD54 Meurthe et Moselle
FRA
2005
2:58,54
5
8835
ALBERT Florent
AC Dampicourt
BEL
2004
3:00,12
6
59
DARTHIER Mathis
CD52
FRA
2004
3:04,02
7
248
DONNET Maximilien
CD57
FRA
2004
3:06,32
8
8918
MEßNER Kolja
MTG Mannheim
GER
2004
3:06,70
9
57
MONDOKO Jospin
CD52
FRA
2005
3:08,28
10
152
MÜNNICH Lucien
SAARLAND
GER
2004
3:13,40
11
5099
WEIS Julian
LUP
GER
2004
3:15,93
12
247
HOZE Victor
CD57
FRA
2004
3:18,88