60m Scolaires masc. / U14 Timed Heats
Ergebnisliste
09.02.2019 12:30 Resultate Offiziell
Gesamtergebnis
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
85
BLUMENAUER Robin
SAARLAND
GER
2006
8,19
1./I
2
8870
FISCHER Gero
MTG Mannheim
GER
2006
8,34
2./I
3
82
BRUNSCHÖN Jannis
SAARLAND
GER
2006
8,38
1./IV
4
636
LASSINE Glenn
LUXEMBOURG
LUX
2006
8,40
3./I
4
8880
LATTON Julien
MTG Mannheim
GER
2006
8,40
1./II
6
8798
JOIRIS Valentin
AC Dampicourt
BEL
2007
8,50
2./IV
7
664
WEBER Eliott
LUXEMBOURG
FRA
2006
8,58
2./II
8
8808
GEORGES Thomas
AC Dampicourt
BEL
2006
8,59
3./II
9
8867
BRAS Karsu
MTG Mannheim
GER
2007
8,61
1./III
10
5635
DAYAWA Clement
CD52
FRA
2006
8,65
4./I
11
86
SCHÖNBERGER Luca
SAARLAND
GER
2006
8,71
3./IV
12
222
WALENTIN Elyes
CD57
FRA
2006
8,72
5./I
13
223
ISLER Enzo
CD57
FRA
2006
8,77
2./III
14
8625
BACHELET Thibaut
CD67 Bas-Rhin
FRA
2006
8,81
6./I
15
657
SEMEDO GOMES Geovane
LUXEMBOURG
CPV
2006
8,83
3./III
16
8773
SAINSARD Esteban
CD54 Meurthe et Moselle
FRA
2006
8,84
4./III
17
8923
MAAS Moritz
LUP
GER
2006
8,87
7./I
18
8775
VAUTRIN Mathieu
CD54 Meurthe et Moselle
FRA
2006
8,89
4./II
19
8771
SAINSARD Antonin
CD54 Meurthe et Moselle
FRA
2006
8,90
5./II
20
8934
ANTWI Raphael
LUP
GER
2007
8,99
6./II
21
230
BOGGIO Lorin
CD57
FRA
2006
9,02
4./IV
22
8801
SCHANDELER Mathieu
AC Dampicourt
BEL
2007
9,06
5./IV
23
8924
SPECHT Niels
LUP
GER
2006
9,11
5./III
24
5642
RUBERT Clement
CD52
FRA
2007
9,22
6./III
25
8674
CHABOISSEAU Evan
CD67 Bas-Rhin
FRA
2006
9,25
6./IV
26
5637
DUYME Quentin
CD52
FRA
2006
9,48
7./II
Timed Heat 1
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
85
BLUMENAUER Robin
SAARLAND
GER
2006
8,19
2
8870
FISCHER Gero
MTG Mannheim
GER
2006
8,34
3
636
LASSINE Glenn
LUXEMBOURG
LUX
2006
8,40
4
5635
DAYAWA Clement
CD52
FRA
2006
8,65
5
222
WALENTIN Elyes
CD57
FRA
2006
8,72
6
8625
BACHELET Thibaut
CD67 Bas-Rhin
FRA
2006
8,81
7
8923
MAAS Moritz
LUP
GER
2006
8,87
Timed Heat 2
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
8880
LATTON Julien
MTG Mannheim
GER
2006
8,40
2
664
WEBER Eliott
LUXEMBOURG
FRA
2006
8,58
3
8808
GEORGES Thomas
AC Dampicourt
BEL
2006
8,59
4
8775
VAUTRIN Mathieu
CD54 Meurthe et Moselle
FRA
2006
8,89
5
8771
SAINSARD Antonin
CD54 Meurthe et Moselle
FRA
2006
8,90
6
8934
ANTWI Raphael
LUP
GER
2007
8,99
7
5637
DUYME Quentin
CD52
FRA
2006
9,48
Timed Heat 3
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
8867
BRAS Karsu
MTG Mannheim
GER
2007
8,61
2
223
ISLER Enzo
CD57
FRA
2006
8,77
3
657
SEMEDO GOMES Geovane
LUXEMBOURG
CPV
2006
8,83
4
8773
SAINSARD Esteban
CD54 Meurthe et Moselle
FRA
2006
8,84
5
8924
SPECHT Niels
LUP
GER
2006
9,11
6
5642
RUBERT Clement
CD52
FRA
2007
9,22
Timed Heat 4
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
82
BRUNSCHÖN Jannis
SAARLAND
GER
2006
8,38
2
8798
JOIRIS Valentin
AC Dampicourt
BEL
2007
8,50
3
86
SCHÖNBERGER Luca
SAARLAND
GER
2006
8,71
4
230
BOGGIO Lorin
CD57
FRA
2006
9,02
5
8801
SCHANDELER Mathieu
AC Dampicourt
BEL
2007
9,06
6
8674
CHABOISSEAU Evan
CD67 Bas-Rhin
FRA
2006
9,25