200m SM, EM, JM Timed Heats
Ergebnisliste
10.02.2019 14:15 Resultate Offiziell
Gesamtergebnis
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9026
PAQUOT Jordan
Seraing
BEL
1998
21,89
1./I
2
9070
ROOS Daniel
LG Rhein Wied
GER
1990
22,22
2./I
3
1786
HENEN Samy
CAB
BEL
1995
22,30
3./I
4
9078
Van Rechtern Marc
LTDSHS Köln
GER
1995
22,51
1./II
5
3718
BOUSSONG Olivier
CAD
LUX
1995
22,73
2./II
6
1248
JUNCKER Max
FOLA
LUX
1999
22,74
4./I
7
3070
WEBER Christopher
CAB
LUX
1996
23,08
3./II
8
1189
MULLER Louis
CSL
LUX
2000
23,13
4./II
9
3045
PRATI Ali Hachim
CELTIC
ITA
2000
23,17
1./III
10
1935
WEINANDT Jérémy
CAB
LUX
1996
23,28
2./III
11
9051
PHOMMASONE Sanakone
AC Dampicourt
BEL
1999
23,62
3./III
12
1609
GASPAR Charel
CAEG
LUX
1991
23,78
5./II
13
1105
WARNIER Eric
CAB
LUX
2000
23,80
6./II
14
1097
KAYSER Gilles
FOLA
LUX
1999
24,25
4./III
15
1809
RUDAULT Maurice
CAEG
LUX
1999
24,92
5./III
16
2193
MAZET Louis
CSL
FRA
2002
25,22
1./IV
17
1307
GOLDWIN IGNASIUS Goldshajan
CSL
SRI
1999
25,49
6./III
18
2420
GHYSENS François
CSL
LUX
2000
25,93
2./IV
19
9079
LUCCA Hugo
ACGV
FRA
2001
26,94
3./IV
20
9068
PY PATINEC Alan
ACGV
FRA
1999
27,22
5./I
21
8948
RAUSCH Michel
ACD
LUX
1965
27,40
4./IV
22
9038
RINALDI Philippe
ACGV
FRA
1970
33,47
5./IV
2635
BIDAINE Pol
CAB
LUX
1993
DSQ
Rule 163.3b
1735
WEBER Felix
CAEG
LUX
2003
DSQ
Rule 163.3b
Seniors masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9070
ROOS Daniel
LG Rhein Wied
GER
1990
22,22
2./I
2
1786
HENEN Samy
CAB
BEL
1995
22,30
3./I
3
9078
Van Rechtern Marc
LTDSHS Köln
GER
1995
22,51
1./II
4
3718
BOUSSONG Olivier
CAD
LUX
1995
22,73
2./II
5
3070
WEBER Christopher
CAB
LUX
1996
23,08
3./II
6
1935
WEINANDT Jérémy
CAB
LUX
1996
23,28
2./III
7
1609
GASPAR Charel
CAEG
LUX
1991
23,78
5./II
8
8948
RAUSCH Michel
ACD
LUX
1965
27,40
4./IV
9
9038
RINALDI Philippe
ACGV
FRA
1970
33,47
5./IV
2635
BIDAINE Pol
CAB
LUX
1993
DSQ
Rule 163.3b
Espoirs masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9026
PAQUOT Jordan
Seraing
BEL
1998
21,89
1./I
2
1248
JUNCKER Max
FOLA
LUX
1999
22,74
4./I
3
9051
PHOMMASONE Sanakone
AC Dampicourt
BEL
1999
23,62
3./III
4
1097
KAYSER Gilles
FOLA
LUX
1999
24,25
4./III
5
1809
RUDAULT Maurice
CAEG
LUX
1999
24,92
5./III
6
1307
GOLDWIN IGNASIUS Goldshajan
CSL
SRI
1999
25,49
6./III
7
9068
PY PATINEC Alan
ACGV
FRA
1999
27,22
5./I
Juniors masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
1189
MULLER Louis
CSL
LUX
2000
23,13
4./II
2
3045
PRATI Ali Hachim
CELTIC
ITA
2000
23,17
1./III
3
1105
WARNIER Eric
CAB
LUX
2000
23,80
6./II
4
2193
MAZET Louis
CSL
FRA
2002
25,22
1./IV
5
2420
GHYSENS François
CSL
LUX
2000
25,93
2./IV
6
9079
LUCCA Hugo
ACGV
FRA
2001
26,94
3./IV
1735
WEBER Felix
CAEG
LUX
2003
DSQ
Rule 163.3b
Timed Heat 1
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9026
PAQUOT Jordan
Seraing
BEL
1998
21,89
2
9070
ROOS Daniel
LG Rhein Wied
GER
1990
22,22
3
1786
HENEN Samy
CAB
BEL
1995
22,30
4
1248
JUNCKER Max
FOLA
LUX
1999
22,74
5
9068
PY PATINEC Alan
ACGV
FRA
1999
27,22
2635
BIDAINE Pol
CAB
LUX
1993
DSQ
Rule 163.3b
Timed Heat 2
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9078
Van Rechtern Marc
LTDSHS Köln
GER
1995
22,51
2
3718
BOUSSONG Olivier
CAD
LUX
1995
22,73
3
3070
WEBER Christopher
CAB
LUX
1996
23,08
4
1189
MULLER Louis
CSL
LUX
2000
23,13
5
1609
GASPAR Charel
CAEG
LUX
1991
23,78
6
1105
WARNIER Eric
CAB
LUX
2000
23,80
Timed Heat 3
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
3045
PRATI Ali Hachim
CELTIC
ITA
2000
23,17
2
1935
WEINANDT Jérémy
CAB
LUX
1996
23,28
3
9051
PHOMMASONE Sanakone
AC Dampicourt
BEL
1999
23,62
4
1097
KAYSER Gilles
FOLA
LUX
1999
24,25
5
1809
RUDAULT Maurice
CAEG
LUX
1999
24,92
6
1307
GOLDWIN IGNASIUS Goldshajan
CSL
SRI
1999
25,49
Timed Heat 4
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
2193
MAZET Louis
CSL
FRA
2002
25,22
2
2420
GHYSENS François
CSL
LUX
2000
25,93
3
9079
LUCCA Hugo
ACGV
FRA
2001
26,94
4
8948
RAUSCH Michel
ACD
LUX
1965
27,40
5
9038
RINALDI Philippe
ACGV
FRA
1970
33,47
1735
WEBER Felix
CAEG
LUX
2003
DSQ
Rule 163.3b