300m SM, EM, JM, CM, MM Timed Heats
Ergebnisliste
17.12.2021 20:15 Resultate Offiziell
Gesamtergebnis
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
3547
JUNCKER Olivier
FOLA
LUX
2002
34,66
1./II
EM
1
9326
ROSITANO Théo
CABW
BEL
1999
34,66
2./II
SM
3
9329
CARLIER Arthur
CABW
BEL
2000
34,81
1./I
EM
4
9350
HILDENBRAND Theo
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2002
34,92
1./III
EM
5
2635
BIDAINE Pol
CAB
LUX
1993
35,05
2./I
SM
6
4432
BOSSICARD Enguerran
FOLA
LUX
2001
35,28
3./II
EM
7
9352
KEISER Maurice
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
1997
35,30
2./III
SM
8
9328
DEHOUT Floran
CABW
BEL
2001
35,49
4./II
EM
9
9366
LAVIGNE Simon
ACD
BEL
2001
35,91
1./IV
EM
10
9349
WASSMER Maxime
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2003
35,95
3./I
JM
11
1097
KAYSER Gilles
FOLA
LUX
1999
36,34
2./IV
SM
12
3673
DOSTERT Luc
CAS
LUX
2002
36,39
3./IV
EM
13
9335
HEYMANS Samuel
CABW
BEL
1989
36,74
4./I
SM
14
3718
BOUSSONG Olivier
CAD
LUX
1995
36,87
3./III
SM
15
9351
MESSADI Sabri
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2003
37,04
4./III
JM
16
2643
ANDRESINI Marino
CAB
LUX
2005
37,13
1./VI
CM
17
3427
BELLUCCI Matteo
CAD
FRA
2003
37,15
2./VI
JM
18
4053
CARDONNEL Bruno
CSL
LUX/FRA
2003
37,63
3./VI
JM
19
2230
FRIEDERICH David
LIAL
LUX
2005
37,88
5./II
CM
20
3467
SCHLAMMES Ben
CELTIC
LUX
2004
38,15
6./II
JM
21
9231
RAUCHS Félix
FOLA
LUX
2003
38,23
1./V
JM
22
9333
NKIERE DANFUNAME René
CABW
BEL
1999
38,32
2./V
SM
23
2870
SILVA SIMOES Yoann
CAS
POR
2003
38,37
4./VI
JM
24
9298
REGNIER Paul
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2000
38,61
4./IV
EM
25
1735
WEBER Felix
CAEG
LUX
2003
38,62
3./V
JM
26
3707
TOCK Eric
CAPA
LUX
2003
38,74
5./IV
JM
27
2733
SCHMITZ Lenny
CAPA
LUX
2003
38,82
5./III
JM
28
9336
LACHKAR Ali
CABW
BEL
1991
39,03
4./V
SM
29
4015
TEIXEIRA Jory
FLA/IND
LUX
2005
39,04
6./III
CM
30
3631
FRIEDEN Pol
CAEG
LUX
2001
39,19
5./I
EM
31
2976
REILAND Fabrice
CELTIC
LUX
2006
39,21
1./VII
CM
32
3033
HEUTS Sam
CELTIC
LUX
2003
40,03
5./VI
JM
33
2985
BRAGG Ernest
CSL
LUX/CAN
2004
40,48
5./V
JM
34
1849
MOREAU Hugo
CSL
FRA
2004
40,50
2./VII
JM
35
3869
BERTEMES Vincent
LIAL
LUX
2004
40,52
6./I
JM
36
4075
LAGARDE François
CSL
FRA
1994
40,68
1./IX
SM
37
3675
BAIÃO HENRIQUES Patrick
CAB
LUX
1997
40,76
6./V
SM
38
9214
STABILE Giovanni
ULA
BEL
2006
41,41
6./IV
CM
39
4434
COSTA Ravelino
CAS
LUX
2005
41,53
1./VIII
CM
40
9322
LEITZ Florian
PST Trier
GER
2006
41,97
3./VII
CM
41
1158
ARCARO DUPONT Noa
CELTIC
LUX
2008
42,14
2./VIII
MM
42
1537
KAELL Jim
CAB
LUX
2008
42,25
2./IX
MM
43
4379
KRIEGER Louis
CAD
LUX
1994
43,01
3./IX
SM
44
1160
PRIGENT Ethan
CSL
FRA
2005
43,16
6./VI
CM
45
4424
DE GIOVANNI Andrea
CSL
ITA
2006
43,38
4./IX
CM
46
9216
YASBOU Alaeddine
ULA
BEL
2007
43,41
4./VII
MM
47
1885
JOLY Till
CELTIC
LUX/BEL
2008
43,43
3./VIII
MM
48
2949
CARA Vladimir
CSL
ROU
2007
43,65
4./VIII
MM
49
4527
HOERNER Nils
LIAL
LUX
2003
45,20
5./IX
JM
50
9367
RAUSCH MIchel
ACD
BEL
1965
45,60
5./VII
SM
51
9306
BOUELE Cédric
DELEMONT Athlétisme
SUI
1985
45,77
6./VII
SM
52
3830
GREGOR Niklas
CELTIC
LUX
2008
45,84
6./IX
MM
53
1755
WALLIG Mika
CAB
LUX
2007
49,19
5./VIII
MM
9342
TEMSAMANI Ilias
CABW
BEL
1999
n.a.
SM
Seniors masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9326
ROSITANO Théo
CABW
BEL
1999
34,66
2./II
SM
2
2635
BIDAINE Pol
CAB
LUX
1993
35,05
2./I
SM
3
9352
KEISER Maurice
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
1997
35,30
2./III
SM
4
1097
KAYSER Gilles
FOLA
LUX
1999
36,34
2./IV
SM
5
9335
HEYMANS Samuel
CABW
BEL
1989
36,74
4./I
SM
6
3718
BOUSSONG Olivier
CAD
LUX
1995
36,87
3./III
SM
7
9333
NKIERE DANFUNAME René
CABW
BEL
1999
38,32
2./V
SM
8
9336
LACHKAR Ali
CABW
BEL
1991
39,03
4./V
SM
9
4075
LAGARDE François
CSL
FRA
1994
40,68
1./IX
SM
10
3675
BAIÃO HENRIQUES Patrick
CAB
LUX
1997
40,76
6./V
SM
11
4379
KRIEGER Louis
CAD
LUX
1994
43,01
3./IX
SM
12
9367
RAUSCH MIchel
ACD
BEL
1965
45,60
5./VII
SM
13
9306
BOUELE Cédric
DELEMONT Athlétisme
SUI
1985
45,77
6./VII
SM
9342
TEMSAMANI Ilias
CABW
BEL
1999
n.a.
SM
U23 Espoirs masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
3547
JUNCKER Olivier
FOLA
LUX
2002
34,66
1./II
EM
2
9329
CARLIER Arthur
CABW
BEL
2000
34,81
1./I
EM
3
9350
HILDENBRAND Theo
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2002
34,92
1./III
EM
4
4432
BOSSICARD Enguerran
FOLA
LUX
2001
35,28
3./II
EM
5
9328
DEHOUT Floran
CABW
BEL
2001
35,49
4./II
EM
6
9366
LAVIGNE Simon
ACD
BEL
2001
35,91
1./IV
EM
7
3673
DOSTERT Luc
CAS
LUX
2002
36,39
3./IV
EM
8
9298
REGNIER Paul
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2000
38,61
4./IV
EM
9
3631
FRIEDEN Pol
CAEG
LUX
2001
39,19
5./I
EM
U20 Juniors masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9349
WASSMER Maxime
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2003
35,95
3./I
JM
2
9351
MESSADI Sabri
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2003
37,04
4./III
JM
3
3427
BELLUCCI Matteo
CAD
FRA
2003
37,15
2./VI
JM
4
4053
CARDONNEL Bruno
CSL
LUX/FRA
2003
37,63
3./VI
JM
5
3467
SCHLAMMES Ben
CELTIC
LUX
2004
38,15
6./II
JM
6
9231
RAUCHS Félix
FOLA
LUX
2003
38,23
1./V
JM
7
2870
SILVA SIMOES Yoann
CAS
POR
2003
38,37
4./VI
JM
8
1735
WEBER Felix
CAEG
LUX
2003
38,62
3./V
JM
9
3707
TOCK Eric
CAPA
LUX
2003
38,74
5./IV
JM
10
2733
SCHMITZ Lenny
CAPA
LUX
2003
38,82
5./III
JM
11
3033
HEUTS Sam
CELTIC
LUX
2003
40,03
5./VI
JM
12
2985
BRAGG Ernest
CSL
LUX/CAN
2004
40,48
5./V
JM
13
1849
MOREAU Hugo
CSL
FRA
2004
40,50
2./VII
JM
14
3869
BERTEMES Vincent
LIAL
LUX
2004
40,52
6./I
JM
15
4527
HOERNER Nils
LIAL
LUX
2003
45,20
5./IX
JM
U18 Cadets
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
2643
ANDRESINI Marino
CAB
LUX
2005
37,13
1./VI
CM
2
2230
FRIEDERICH David
LIAL
LUX
2005
37,88
5./II
CM
3
4015
TEIXEIRA Jory
FLA/IND
LUX
2005
39,04
6./III
CM
4
2976
REILAND Fabrice
CELTIC
LUX
2006
39,21
1./VII
CM
5
9214
STABILE Giovanni
ULA
BEL
2006
41,41
6./IV
CM
6
4434
COSTA Ravelino
CAS
LUX
2005
41,53
1./VIII
CM
7
9322
LEITZ Florian
PST Trier
GER
2006
41,97
3./VII
CM
8
1160
PRIGENT Ethan
CSL
FRA
2005
43,16
6./VI
CM
9
4424
DE GIOVANNI Andrea
CSL
ITA
2006
43,38
4./IX
CM
U16 Minimes masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
1158
ARCARO DUPONT Noa
CELTIC
LUX
2008
42,14
2./VIII
MM
2
1537
KAELL Jim
CAB
LUX
2008
42,25
2./IX
MM
3
9216
YASBOU Alaeddine
ULA
BEL
2007
43,41
4./VII
MM
4
1885
JOLY Till
CELTIC
LUX/BEL
2008
43,43
3./VIII
MM
5
2949
CARA Vladimir
CSL
ROU
2007
43,65
4./VIII
MM
6
3830
GREGOR Niklas
CELTIC
LUX
2008
45,84
6./IX
MM
7
1755
WALLIG Mika
CAB
LUX
2007
49,19
5./VIII
MM
20:15 Zeitlauf 1
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9329
CARLIER Arthur
CABW
BEL
2000
34,81
EM
2
2635
BIDAINE Pol
CAB
LUX
1993
35,05
SM
3
9349
WASSMER Maxime
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2003
35,95
JM
4
9335
HEYMANS Samuel
CABW
BEL
1989
36,74
SM
5
3631
FRIEDEN Pol
CAEG
LUX
2001
39,19
EM
6
3869
BERTEMES Vincent
LIAL
LUX
2004
40,52
JM
20:17 Zeitlauf 2
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
3547
JUNCKER Olivier
FOLA
LUX
2002
34,66
EM
2
9326
ROSITANO Théo
CABW
BEL
1999
34,66
SM
3
4432
BOSSICARD Enguerran
FOLA
LUX
2001
35,28
EM
4
9328
DEHOUT Floran
CABW
BEL
2001
35,49
EM
5
2230
FRIEDERICH David
LIAL
LUX
2005
37,88
CM
6
3467
SCHLAMMES Ben
CELTIC
LUX
2004
38,15
JM
20:19 Zeitlauf 3
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9350
HILDENBRAND Theo
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2002
34,92
EM
2
9352
KEISER Maurice
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
1997
35,30
SM
3
3718
BOUSSONG Olivier
CAD
LUX
1995
36,87
SM
4
9351
MESSADI Sabri
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2003
37,04
JM
5
2733
SCHMITZ Lenny
CAPA
LUX
2003
38,82
JM
6
4015
TEIXEIRA Jory
FLA/IND
LUX
2005
39,04
CM
20:21 Zeitlauf 4
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9366
LAVIGNE Simon
ACD
BEL
2001
35,91
EM
2
1097
KAYSER Gilles
FOLA
LUX
1999
36,34
SM
3
3673
DOSTERT Luc
CAS
LUX
2002
36,39
EM
4
9298
REGNIER Paul
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2000
38,61
EM
5
3707
TOCK Eric
CAPA
LUX
2003
38,74
JM
6
9214
STABILE Giovanni
ULA
BEL
2006
41,41
CM
20:23 Zeitlauf 5
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9231
RAUCHS Félix
FOLA
LUX
2003
38,23
JM
2
9333
NKIERE DANFUNAME René
CABW
BEL
1999
38,32
SM
3
1735
WEBER Felix
CAEG
LUX
2003
38,62
JM
4
9336
LACHKAR Ali
CABW
BEL
1991
39,03
SM
5
2985
BRAGG Ernest
CSL
LUX/CAN
2004
40,48
JM
6
3675
BAIÃO HENRIQUES Patrick
CAB
LUX
1997
40,76
SM
20:25 Zeitlauf 6
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
2643
ANDRESINI Marino
CAB
LUX
2005
37,13
CM
2
3427
BELLUCCI Matteo
CAD
FRA
2003
37,15
JM
3
4053
CARDONNEL Bruno
CSL
LUX/FRA
2003
37,63
JM
4
2870
SILVA SIMOES Yoann
CAS
POR
2003
38,37
JM
5
3033
HEUTS Sam
CELTIC
LUX
2003
40,03
JM
6
1160
PRIGENT Ethan
CSL
FRA
2005
43,16
CM
20:27 Zeitlauf 7
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
2976
REILAND Fabrice
CELTIC
LUX
2006
39,21
CM
2
1849
MOREAU Hugo
CSL
FRA
2004
40,50
JM
3
9322
LEITZ Florian
PST Trier
GER
2006
41,97
CM
4
9216
YASBOU Alaeddine
ULA
BEL
2007
43,41
MM
5
9367
RAUSCH MIchel
ACD
BEL
1965
45,60
SM
6
9306
BOUELE Cédric
DELEMONT Athlétisme
SUI
1985
45,77
SM
20:29 Zeitlauf 8
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
4434
COSTA Ravelino
CAS
LUX
2005
41,53
CM
2
1158
ARCARO DUPONT Noa
CELTIC
LUX
2008
42,14
MM
3
1885
JOLY Till
CELTIC
LUX/BEL
2008
43,43
MM
4
2949
CARA Vladimir
CSL
ROU
2007
43,65
MM
5
1755
WALLIG Mika
CAB
LUX
2007
49,19
MM
9342
TEMSAMANI Ilias
CABW
BEL
1999
n.a.
SM
20:31 Zeitlauf 9
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
4075
LAGARDE François
CSL
FRA
1994
40,68
SM
2
1537
KAELL Jim
CAB
LUX
2008
42,25
MM
3
4379
KRIEGER Louis
CAD
LUX
1994
43,01
SM
4
4424
DE GIOVANNI Andrea
CSL
ITA
2006
43,38
CM
5
4527
HOERNER Nils
LIAL
LUX
2003
45,20
JM
6
3830
GREGOR Niklas
CELTIC
LUX
2008
45,84
MM
20:33 Zeitlauf 10
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info