1000m SM, EM, JM, CM, MM Timed Heats
Ergebnisliste
17.12.2021 21:35 Resultate Offiziell
Gesamtergebnis
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
4015
TEIXEIRA Jory
FLA/IND
LUX
2005
2:38,33
1./I
CM
2
9361
NICOLAS Mearegu
ACD
BEL
2004
2:38,38
2./I
JM
3
3033
HEUTS Sam
CELTIC
LUX
2003
2:42,52
3./I
JM
4
2976
REILAND Fabrice
CELTIC
LUX
2006
2:44,42
4./I
CM
5
2304
NEU Adrien
CSL
LUX
2005
2:44,92
5./I
CM
6
4535
KOHNEN Louis
CSL
LUX
2003
2:45,08
6./I
JM
7
2920
JOUANNEAU Nahom
CSL
LUX
2004
2:46,84
7./I
JM
8
9359
PONCELET Marvin
ACD
BEL
2005
2:51,77
1./IV
CM
9
9291
LEBON Maxime
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2003
2:52,70
1./II
JM
10
9358
PONCELET Grégoire
ACD
BEL
2006
2:54,54
1./III
CM
11
9285
ISSA MARZOUKI Dany
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2005
2:54,92
2./II
CM
12
1879
PECHON Damien
CELTIC
BEL
2008
2:55,45
2./III
MM
13
2774
PETERS Louis
CAEG
LUX
2007
2:56,07
3./II
MM
14
1518
BAUSCH Tom
CSL
LUX
2007
2:56,94
3./III
MM
15
4504
KONSBRUCK Jack
LIAL
LUX
2007
2:57,29
2./IV
MM
16
9300
HUSS Sylvain
ESTY
FRA
1970
2:58,68
4./II
SM
17
9360
COLIN Mathias
ACD
BEL
2005
2:59,37
3./IV
CM
18
4355
FAUSTINO DO VALE GIL
FOLA
LUX
2006
2:59,60
5./II
CM
19
9286
BREDA Siméon
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2004
3:00,97
4./III
JM
20
9218
MAILLOT Baptise
PONT-A-MOUSSON
FRA
2008
3:05,88
5./III
MM
21
1324
POTH Luca
CAS
LUX
2004
3:09,27
6./II
JM
22
9303
MERABET Imrane
Athlétisme Sud Messin
FRA
2006
3:12,91
7./II
CM
23
9292
VILLEROY DE GAHLAU Charles-Marie
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2007
3:13,67
6./III
MM
24
9290
PIGNE Félix
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2008
3:16,08
4./IV
MM
25
3621
KESSELER Frédéric
CSL
LUX
2008
3:18,61
7./III
MM
26
9363
PONCELET Bertrand
ACD
BEL
1980
3:26,85
5./IV
SM
Seniors masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9300
HUSS Sylvain
ESTY
FRA
1970
2:58,68
4./II
SM
2
9363
PONCELET Bertrand
ACD
BEL
1980
3:26,85
5./IV
SM
U20 Juniors masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9361
NICOLAS Mearegu
ACD
BEL
2004
2:38,38
2./I
JM
2
3033
HEUTS Sam
CELTIC
LUX
2003
2:42,52
3./I
JM
3
4535
KOHNEN Louis
CSL
LUX
2003
2:45,08
6./I
JM
4
2920
JOUANNEAU Nahom
CSL
LUX
2004
2:46,84
7./I
JM
5
9291
LEBON Maxime
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2003
2:52,70
1./II
JM
6
9286
BREDA Siméon
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2004
3:00,97
4./III
JM
7
1324
POTH Luca
CAS
LUX
2004
3:09,27
6./II
JM
U18 Cadets
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
4015
TEIXEIRA Jory
FLA/IND
LUX
2005
2:38,33
1./I
CM
2
2976
REILAND Fabrice
CELTIC
LUX
2006
2:44,42
4./I
CM
3
2304
NEU Adrien
CSL
LUX
2005
2:44,92
5./I
CM
4
9359
PONCELET Marvin
ACD
BEL
2005
2:51,77
1./IV
CM
5
9358
PONCELET Grégoire
ACD
BEL
2006
2:54,54
1./III
CM
6
9285
ISSA MARZOUKI Dany
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2005
2:54,92
2./II
CM
7
9360
COLIN Mathias
ACD
BEL
2005
2:59,37
3./IV
CM
8
4355
FAUSTINO DO VALE GIL
FOLA
LUX
2006
2:59,60
5./II
CM
9
9303
MERABET Imrane
Athlétisme Sud Messin
FRA
2006
3:12,91
7./II
CM
U16 Minimes masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
1879
PECHON Damien
CELTIC
BEL
2008
2:55,45
2./III
MM
2
2774
PETERS Louis
CAEG
LUX
2007
2:56,07
3./II
MM
3
1518
BAUSCH Tom
CSL
LUX
2007
2:56,94
3./III
MM
4
4504
KONSBRUCK Jack
LIAL
LUX
2007
2:57,29
2./IV
MM
5
9218
MAILLOT Baptise
PONT-A-MOUSSON
FRA
2008
3:05,88
5./III
MM
6
9292
VILLEROY DE GAHLAU Charles-Marie
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2007
3:13,67
6./III
MM
7
9290
PIGNE Félix
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2008
3:16,08
4./IV
MM
8
3621
KESSELER Frédéric
CSL
LUX
2008
3:18,61
7./III
MM
21:35 Zeitlauf 1
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
4015
TEIXEIRA Jory
FLA/IND
LUX
2005
2:38,33
CM
2
9361
NICOLAS Mearegu
ACD
BEL
2004
2:38,38
JM
3
3033
HEUTS Sam
CELTIC
LUX
2003
2:42,52
JM
4
2976
REILAND Fabrice
CELTIC
LUX
2006
2:44,42
CM
5
2304
NEU Adrien
CSL
LUX
2005
2:44,92
CM
6
4535
KOHNEN Louis
CSL
LUX
2003
2:45,08
JM
7
2920
JOUANNEAU Nahom
CSL
LUX
2004
2:46,84
JM
21:37 Zeitlauf 2
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9291
LEBON Maxime
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2003
2:52,70
JM
2
9285
ISSA MARZOUKI Dany
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2005
2:54,92
CM
3
2774
PETERS Louis
CAEG
LUX
2007
2:56,07
MM
4
9300
HUSS Sylvain
ESTY
FRA
1970
2:58,68
SM
5
4355
FAUSTINO DO VALE GIL
FOLA
LUX
2006
2:59,60
CM
6
1324
POTH Luca
CAS
LUX
2004
3:09,27
JM
7
9303
MERABET Imrane
Athlétisme Sud Messin
FRA
2006
3:12,91
CM
21:39 Zeitlauf 3
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9358
PONCELET Grégoire
ACD
BEL
2006
2:54,54
CM
2
1879
PECHON Damien
CELTIC
BEL
2008
2:55,45
MM
3
1518
BAUSCH Tom
CSL
LUX
2007
2:56,94
MM
4
9286
BREDA Siméon
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2004
3:00,97
JM
5
9218
MAILLOT Baptise
PONT-A-MOUSSON
FRA
2008
3:05,88
MM
6
9292
VILLEROY DE GAHLAU Charles-Marie
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2007
3:13,67
MM
7
3621
KESSELER Frédéric
CSL
LUX
2008
3:18,61
MM
21:41 Zeitlauf 4
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9359
PONCELET Marvin
ACD
BEL
2005
2:51,77
CM
2
4504
KONSBRUCK Jack
LIAL
LUX
2007
2:57,29
MM
3
9360
COLIN Mathias
ACD
BEL
2005
2:59,37
CM
4
9290
PIGNE Félix
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
2008
3:16,08
MM
5
9363
PONCELET Bertrand
ACD
BEL
1980
3:26,85
SM