200m SM, EM, JM Timed Heats
Ergebnisliste
08.02.2020 14:15Resultate Offiziell
Gesamtergebnis
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9132
HOFFMANN Daniel
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
1995
21,41
1./II
SM
2
9128
BÜRCKEL Fabian
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
1999
21,65
1./I
EM
3
9133
BULIK Sven
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
1996
21,87
2./II
SM
3
9134
WILKER Noah
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
1997
21,87
1./III
SM
5
9142
KHOULALI Amin
ACHM
FRA
1999
22,30
2./I
EM
6
9127
LANGE Timo
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
1996
22,32
2./III
SM
7
9098
RENARD Victor
ATC Crisnée
BEL
1998
22,55
1./IV
EM
8
9147
DAUBIE Aymeric
ASSA
FRA
1997
22,69
3./II
SM
9
1189
MULLER Louis
CSL
LUX
2000
22,76
3./IV
EM
9
9155
KEISER Maurice Enzo
Nancy Athlétisme Métropole
FRA
1997
22,76
2./IV
SM
11
3547
JUNCKER Olivier
FOLA
LUX
2002
22,78
3./I
JM
11
3718
BOUSSONG Olivier
CAD
LUX
1995
22,78
4./II
SM
13
9202
FAUSTA Jordan
A2M
FRA
2001
22,80
1./V
SM
14
9179
LOTZ Jonas
LC Rehlingen
GER
1993
22,81
3./III
SM
15
3365
EVORA DELGADO Lionel
CAB
LUX
1996
22,84
4./III
SM
16
9101
PAQUOT Benjamin
Seraing
BEL
2002
22,92
2./V
JM
17
9123
HENNION Rémi
PHAR
FRA
1999
23,27
1./VI
EM
18
1097
KAYSER Gilles
FOLA
LUX
1999
23,38
1./VII
EM
19
2303
REULAND Niels
CAEG
LUX
2003
23,39
1./VIII
SM
20
8779
PHOMMASONE Alek
AC Dampicourt
BEL
1999
23,46
2./VI
EM
21
9140
BIDANI Sabri
A2M
FRA
1999
23,54
3./VI
EM
22
8826
GEORGES Bastien
AC Dampicourt
BEL
2002
23,66
4./VI
JM
22
9102
BORDELLÈS Nicolas
Coquelicot 42
FRA
1997
23,66
2./VII
SM
24
9112
LAVISSE Bruno
Angers Athlé
FRA
1990
23,84
2./VIII
SM
25
8786
LAVIGNE Simon
AC Dampicourt
BEL
2001
23,91
3./V
JM
26
9097
NICOLAS Ken
ATC Crisnée
BEL
1998
24,04
3./VII
EM
27
2886
HENSGEN Luc
CAS
LUX
1996
24,22
3./VIII
SM
28
9090
FOGUENNE Jacob
HF Verviers
BEL
2000
24,27
5./VI
EM
29
9084
MOHRING Noé
HF Verviers
BEL
2000
24,40
6./VI
EM
30
9100
RONGY Nicolas
ATC Crisnée
BEL
1997
24,58
4./VII
SM
31
9122
CONOIR Pierre-Emmanuel
PHAR
FRA
1990
24,62
5./VII
SM
32
2870
SILVA SIMOES Yoann
CAS
POR
2003
24,78
6./VII
SM
33
3018
WALLIG David
CSL
LUX
2004
24,82
4./V
SM
34
9171
JOCKIN Nicolas
RFCL Liège
BEL
1999
24,85
5./V
EM
35
3427
BELLUCCI Matteo
CAD
FRA
2003
25,90
4./I
SM
36
3885
EZARD Simon
CAB
LUX
2005
25,95
5./II
SM
37
1272
SPAGNOLI Valerio
CAS
LUX
2003
26,03
5./III
SM
38
2643
ANDRESINI Marino
CAB
LUX
2005
26,18
4./IV
SM
39
3270
WARNIER Gary
CAB
LUX
2005
27,84
5./I
SM
9119
TOUATI Isaac
A2M
FRA
2002
disq.
JM
Rule 162.7
9174
ROCOUR François
RFCL Liège
BEL
1996
aufg.
SM
9118
SAOUCHI Nacim
A2M
FRA
2002
n.a.
JM
9120
DEOLIVEIRA Samuel
A2M
FRA
2003
n.a.
SM
9173
JONLET Corentin
RFCL Liège
BEL
1992
n.a.
SM
9076
LÉONARD Nicolas
BBS Bertrix
BEL
1998
n.a.
EM
9115
CACHOT Matteo
A2M
FRA
2001
n.a.
JM
Seniors masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9132
HOFFMANN Daniel
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
1995
21,41
1./II
SM
2
9133
BULIK Sven
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
1996
21,87
2./II
SM
2
9134
WILKER Noah
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
1997
21,87
1./III
SM
4
9127
LANGE Timo
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
1996
22,32
2./III
SM
5
9147
DAUBIE Aymeric
ASSA
FRA
1997
22,69
3./II
SM
6
9155
KEISER Maurice Enzo
Nancy Athlétisme Métropole
FRA
1997
22,76
2./IV
SM
7
3718
BOUSSONG Olivier
CAD
LUX
1995
22,78
4./II
SM
8
9202
FAUSTA Jordan
A2M
FRA
2001
22,80
1./V
SM
9
9179
LOTZ Jonas
LC Rehlingen
GER
1993
22,81
3./III
SM
10
3365
EVORA DELGADO Lionel
CAB
LUX
1996
22,84
4./III
SM
11
2303
REULAND Niels
CAEG
LUX
2003
23,39
1./VIII
SM
12
9102
BORDELLÈS Nicolas
Coquelicot 42
FRA
1997
23,66
2./VII
SM
13
9112
LAVISSE Bruno
Angers Athlé
FRA
1990
23,84
2./VIII
SM
14
2886
HENSGEN Luc
CAS
LUX
1996
24,22
3./VIII
SM
15
9100
RONGY Nicolas
ATC Crisnée
BEL
1997
24,58
4./VII
SM
16
9122
CONOIR Pierre-Emmanuel
PHAR
FRA
1990
24,62
5./VII
SM
17
2870
SILVA SIMOES Yoann
CAS
POR
2003
24,78
6./VII
SM
18
3018
WALLIG David
CSL
LUX
2004
24,82
4./V
SM
19
3427
BELLUCCI Matteo
CAD
FRA
2003
25,90
4./I
SM
20
3885
EZARD Simon
CAB
LUX
2005
25,95
5./II
SM
21
1272
SPAGNOLI Valerio
CAS
LUX
2003
26,03
5./III
SM
22
2643
ANDRESINI Marino
CAB
LUX
2005
26,18
4./IV
SM
23
3270
WARNIER Gary
CAB
LUX
2005
27,84
5./I
SM
9174
ROCOUR François
RFCL Liège
BEL
1996
aufg.
SM
9120
DEOLIVEIRA Samuel
A2M
FRA
2003
n.a.
SM
9173
JONLET Corentin
RFCL Liège
BEL
1992
n.a.
SM
Espoirs masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9128
BÜRCKEL Fabian
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
1999
21,65
1./I
EM
2
9142
KHOULALI Amin
ACHM
FRA
1999
22,30
2./I
EM
3
9098
RENARD Victor
ATC Crisnée
BEL
1998
22,55
1./IV
EM
4
1189
MULLER Louis
CSL
LUX
2000
22,76
3./IV
EM
5
9123
HENNION Rémi
PHAR
FRA
1999
23,27
1./VI
EM
6
1097
KAYSER Gilles
FOLA
LUX
1999
23,38
1./VII
EM
7
8779
PHOMMASONE Alek
AC Dampicourt
BEL
1999
23,46
2./VI
EM
8
9140
BIDANI Sabri
A2M
FRA
1999
23,54
3./VI
EM
9
9097
NICOLAS Ken
ATC Crisnée
BEL
1998
24,04
3./VII
EM
10
9090
FOGUENNE Jacob
HF Verviers
BEL
2000
24,27
5./VI
EM
11
9084
MOHRING Noé
HF Verviers
BEL
2000
24,40
6./VI
EM
12
9171
JOCKIN Nicolas
RFCL Liège
BEL
1999
24,85
5./V
EM
9076
LÉONARD Nicolas
BBS Bertrix
BEL
1998
n.a.
EM
Juniors masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
3547
JUNCKER Olivier
FOLA
LUX
2002
22,78
3./I
JM
2
9101
PAQUOT Benjamin
Seraing
BEL
2002
22,92
2./V
JM
3
8826
GEORGES Bastien
AC Dampicourt
BEL
2002
23,66
4./VI
JM
4
8786
LAVIGNE Simon
AC Dampicourt
BEL
2001
23,91
3./V
JM
9119
TOUATI Isaac
A2M
FRA
2002
disq.
JM
Rule 162.7
9118
SAOUCHI Nacim
A2M
FRA
2002
n.a.
JM
9115
CACHOT Matteo
A2M
FRA
2001
n.a.
JM
14:15 Zeitlauf 1
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9128
BÜRCKEL Fabian
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
1999
21,65
EM
2
9142
KHOULALI Amin
ACHM
FRA
1999
22,30
EM
3
3547
JUNCKER Olivier
FOLA
LUX
2002
22,78
JM
4
3427
BELLUCCI Matteo
CAD
FRA
2003
25,90
SM
5
3270
WARNIER Gary
CAB
LUX
2005
27,84
SM
9174
ROCOUR François
RFCL Liège
BEL
1996
aufg.
SM
14:17 Zeitlauf 2
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9132
HOFFMANN Daniel
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
1995
21,41
SM
2
9133
BULIK Sven
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
1996
21,87
SM
3
9147
DAUBIE Aymeric
ASSA
FRA
1997
22,69
SM
4
3718
BOUSSONG Olivier
CAD
LUX
1995
22,78
SM
5
3885
EZARD Simon
CAB
LUX
2005
25,95
SM
9118
SAOUCHI Nacim
A2M
FRA
2002
n.a.
JM
14:19 Zeitlauf 3
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9134
WILKER Noah
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
1997
21,87
SM
2
9127
LANGE Timo
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
1996
22,32
SM
3
9179
LOTZ Jonas
LC Rehlingen
GER
1993
22,81
SM
4
3365
EVORA DELGADO Lionel
CAB
LUX
1996
22,84
SM
5
1272
SPAGNOLI Valerio
CAS
LUX
2003
26,03
SM
9120
DEOLIVEIRA Samuel
A2M
FRA
2003
n.a.
SM
14:21 Zeitlauf 4
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9098
RENARD Victor
ATC Crisnée
BEL
1998
22,55
EM
2
9155
KEISER Maurice Enzo
Nancy Athlétisme Métropole
FRA
1997
22,76
SM
3
1189
MULLER Louis
CSL
LUX
2000
22,76
EM
4
2643
ANDRESINI Marino
CAB
LUX
2005
26,18
SM
9119
TOUATI Isaac
A2M
FRA
2002
disq.
JM
Rule 162.7
14:23 Zeitlauf 5
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9202
FAUSTA Jordan
A2M
FRA
2001
22,80
SM
2
9101
PAQUOT Benjamin
Seraing
BEL
2002
22,92
JM
3
8786
LAVIGNE Simon
AC Dampicourt
BEL
2001
23,91
JM
4
3018
WALLIG David
CSL
LUX
2004
24,82
SM
5
9171
JOCKIN Nicolas
RFCL Liège
BEL
1999
24,85
EM
9076
LÉONARD Nicolas
BBS Bertrix
BEL
1998
n.a.
EM
14:25 Zeitlauf 6
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
9123
HENNION Rémi
PHAR
FRA
1999
23,27
EM
2
8779
PHOMMASONE Alek
AC Dampicourt
BEL
1999
23,46
EM
3
9140
BIDANI Sabri
A2M
FRA
1999
23,54
EM
4
8826
GEORGES Bastien
AC Dampicourt
BEL
2002
23,66
JM
5
9090
FOGUENNE Jacob
HF Verviers
BEL
2000
24,27
EM
6
9084
MOHRING Noé
HF Verviers
BEL
2000
24,40
EM
14:27 Zeitlauf 7
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
1097
KAYSER Gilles
FOLA
LUX
1999
23,38
EM
2
9102
BORDELLÈS Nicolas
Coquelicot 42
FRA
1997
23,66
SM
3
9097
NICOLAS Ken
ATC Crisnée
BEL
1998
24,04
EM
4
9100
RONGY Nicolas
ATC Crisnée
BEL
1997
24,58
SM
5
9122
CONOIR Pierre-Emmanuel
PHAR
FRA
1990
24,62
SM
6
2870
SILVA SIMOES Yoann
CAS
POR
2003
24,78
SM
14:29 Zeitlauf 8
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Klasse
Info
1
2303
REULAND Niels
CAEG
LUX
2003
23,39
SM
2
9112
LAVISSE Bruno
Angers Athlé
FRA
1990
23,84
SM
3
2886
HENSGEN Luc
CAS
LUX
1996
24,22
SM
9173
JONLET Corentin
RFCL Liège
BEL
1992
n.a.
SM
9115
CACHOT Matteo
A2M
FRA
2001
n.a.
JM