200m Cadets Timed Heats
Ergebnisliste
11.01.2020 15:20 Resultate Offiziell
Gesamtergebnis
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9166
MANQUE MILLOT Paul Emile
Nancy Athlétisme Métropole
FRA
2004
23,08
1./I
2
9080
ABDOUL WAHAB Mimoun
HF Verviers
BEL
2004
23,32
1./II
3
9065
WEBER Larry
Athlétisme Metz Métropole
FRA
2004
23,64
2./I
4
2303
REULAND Niels
CAEG
LUX
2003
23,95
3./I
5
2870
SILVA SIMOES Yoann
CAS
POR
2003
24,13
1./III
5
3371
de CALBIAC Paul
CSL
FRA
2004
24,13
2./II
7
9064
BOULANGER BRINGER Gaël
Athlétisme Metz Métropole
FRA
2004
24,19
3./II
8
9098
BALLERIO Clement
JSA Athlétisme
FRA
2003
24,42
2./III
9
1735
WEBER Felix
CAEG
LUX
2003
24,53
4./II
10
9079
MOHRING Noé
HF Verviers
BEL
2004
24,59
4./I
11
9174
DUBOIS Arnaud
ULA
BEL
2003
24,60
1./IV
12
9066
AGGOUNE Ziden
Athlétisme Metz Métropole
FRA
2004
24,70
5./I
13
9002
SIMONS Johann
TG Konz
GER
2004
25,09
3./III
14
9192
VILPOIX-PHILLIPS William
BBS Bertrix
BEL
2004
25,12
1./VI
15
3188
BEFFORT Olivier
CSL
LUX
2003
25,19
1./VII
16
2754
SCHMIT Max
FOLA
LUX
2004
25,24
1./V
17
2733
SCHMITZ Lenny
CAPA
LUX
2003
25,30
2./VII
18
3018
WALLIG David
CSL
LUX
2004
25,37
2./IV
19
1044
WALLIG Niklas
CSL
LUX
2004
25,40
2./V
20
3467
SCHLAMMES Ben
CELTIC
LUX
2004
25,55
3./IV
21
3427
BELLUCCI Matteo
CAD
FRA
2003
25,56
4./IV
22
9099
BARBERA Florian
JSA Athlétisme
FRA
2003
25,61
5./IV
23
9175
PECHEUR Louis
ULA
BEL
2003
25,65
5./II
24
2985
BRAGG Ernest
CSL
CAN
2004
25,75
3./VII
25
9137
DEOLIVEIRA Samuel
A2 METZ
FRA
2003
25,84
4./III
26
1272
SPAGNOLI Valerio
CAS
LUX
2003
25,89
3./V
27
1663
TASCH Luca
CSL
LUX
2003
26,12
4./V
28
9179
MAROTTE François
ULA
BEL
2004
26,54
5./V
29
1483
BAUER Darmin
CAS
LUX
2003
26,68
6./IV
30
1559
TEIXEIRA Jory
CELTIC
LUX
2005
26,76
2./VI
31
3296
LAROYE Mathias
CSL
FRA
2003
27,10
3./VI
32
2554
RECHT Tom
CSL
LUX
2004
27,27
5./III
33
1849
MOREAU Hugo
CSL
FRA
2004
27,36
4./VI
34
2976
REILAND Fabrice
CELTIC
LUX
2006
27,41
6./V
35
1435
MAYER Tristan
CSL
FRA
2004
28,09
5./VI
36
2514
JÜCH Mats
CELTIC
LUX
2006
28,31
4./VII
37
3483
VAVAKOS Stefanos
CSL
LUX
2003
31,48
5./VII
9070
BELAID Ilan
Athlétisme Metz Métropole
FRA
2003
DSQ
Rule 163.3b
2513
JOLY Lennart
CELTIC
BEL
2005
DSQ
Rule 163.3
3099
GOMES REIS Gil
FOLA
LUX
2004
DNS
9187
REIP Martin
HF Verviers
BEL
2003
Timed Heat 1
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9166
MANQUE MILLOT Paul Emile
Nancy Athlétisme Métropole
FRA
2004
23,08
2
9065
WEBER Larry
Athlétisme Metz Métropole
FRA
2004
23,64
3
2303
REULAND Niels
CAEG
LUX
2003
23,95
4
9079
MOHRING Noé
HF Verviers
BEL
2004
24,59
5
9066
AGGOUNE Ziden
Athlétisme Metz Métropole
FRA
2004
24,70
9070
BELAID Ilan
Athlétisme Metz Métropole
FRA
2003
DSQ
Rule 163.3b
Timed Heat 2
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9080
ABDOUL WAHAB Mimoun
HF Verviers
BEL
2004
23,32
2
3371
de CALBIAC Paul
CSL
FRA
2004
24,13
3
9064
BOULANGER BRINGER Gaël
Athlétisme Metz Métropole
FRA
2004
24,19
4
1735
WEBER Felix
CAEG
LUX
2003
24,53
5
9175
PECHEUR Louis
ULA
BEL
2003
25,65
Timed Heat 3
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
2870
SILVA SIMOES Yoann
CAS
POR
2003
24,13
2
9098
BALLERIO Clement
JSA Athlétisme
FRA
2003
24,42
3
9002
SIMONS Johann
TG Konz
GER
2004
25,09
4
9137
DEOLIVEIRA Samuel
A2 METZ
FRA
2003
25,84
5
2554
RECHT Tom
CSL
LUX
2004
27,27
9187
REIP Martin
HF Verviers
BEL
2003
Timed Heat 4
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9174
DUBOIS Arnaud
ULA
BEL
2003
24,60
2
3018
WALLIG David
CSL
LUX
2004
25,37
3
3467
SCHLAMMES Ben
CELTIC
LUX
2004
25,55
4
3427
BELLUCCI Matteo
CAD
FRA
2003
25,56
5
9099
BARBERA Florian
JSA Athlétisme
FRA
2003
25,61
6
1483
BAUER Darmin
CAS
LUX
2003
26,68
Timed Heat 5
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
2754
SCHMIT Max
FOLA
LUX
2004
25,24
2
1044
WALLIG Niklas
CSL
LUX
2004
25,40
3
1272
SPAGNOLI Valerio
CAS
LUX
2003
25,89
4
1663
TASCH Luca
CSL
LUX
2003
26,12
5
9179
MAROTTE François
ULA
BEL
2004
26,54
6
2976
REILAND Fabrice
CELTIC
LUX
2006
27,41
Timed Heat 6
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9192
VILPOIX-PHILLIPS William
BBS Bertrix
BEL
2004
25,12
2
1559
TEIXEIRA Jory
CELTIC
LUX
2005
26,76
3
3296
LAROYE Mathias
CSL
FRA
2003
27,10
4
1849
MOREAU Hugo
CSL
FRA
2004
27,36
5
1435
MAYER Tristan
CSL
FRA
2004
28,09
2513
JOLY Lennart
CELTIC
BEL
2005
DSQ
Rule 163.3
Timed Heat 7
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
3188
BEFFORT Olivier
CSL
LUX
2003
25,19
2
2733
SCHMITZ Lenny
CAPA
LUX
2003
25,30
3
2985
BRAGG Ernest
CSL
CAN
2004
25,75
4
2514
JÜCH Mats
CELTIC
LUX
2006
28,31
5
3483
VAVAKOS Stefanos
CSL
LUX
2003
31,48
3099
GOMES REIS Gil
FOLA
LUX
2004
DNS