1000m Scolaires fem. Timed Heats
Ergebnisliste
20.12.2019 20:15 Resultate Offiziell
Gesamtergebnis
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
2007
VAESSEN AABY Matilda
CELTIC
LUX
2007
3:23,26
1./I
2
1216
LOPES Elena
CAEG
LUX
2008
3:24,25
2./I
3
9035
SCHWIND Hannah
PS Trier
GER
2007
3:27,58
3./I
4
9049
BLAZEVIC Iva
DJK Jung Siegfried HERZOGENRATH
GER
2007
3:30,81
1./II
5
1488
BOUWMEISTER Yveline
CAEG
NED
2008
3:32,73
4./I
6
2561
PURAYE Yaara
CAEG
LUX
2007
3:36,86
5./I
7
9036
SONNENBERG Greta
PS Trier
GER
2007
3:37,76
1./IV
8
3694
PÜTZ Nela
CAS
LUX
2007
3:38,32
6./I
9
2642
LAWAL MEYERS Chelly Damilola
CAEG
LUX
2008
3:38,76
7./I
10
3529
BOUWMEISTER Annebelle
CAEG
NED
2008
3:38,88
8./I
11
3275
BRANDENBURGER Pia
CELTIC
LUX
2007
3:40,64
2./II
12
3907
BOUWMEISTER Philine
CAEG
NED
2007
3:42,23
9./I
13
2125
BARBERIS Matilde
CSL
ITA
2007
3:43,09
3./II
14
9034
LUDES Lisa
PS Trier
GER
2007
3:45,83
2./IV
15
3000
CICCONE Julia
CSL
ITA
2007
3:46,16
4./II
16
2860
HERMES Laura
CELTIC
LUX
2007
3:48,27
10./I
17
9066
SCHMIDT Lene
LAZ Birkenfeld
GER
2008
3:48,39
3./IV
18
1766
BOUW Myriam
CSL
NED
2008
3:50,25
11./I
19
9033
MATTERN Friederike
PS Trier
GER
2008
3:51,43
4./IV
20
9024
TAVANAINAFAR Nikita
TV Lemberg
GER
2008
3:51,52
5./IV
21
2794
KRAMER Hannah
CAEG
LUX
2007
3:56,17
6./IV
22
2037
MATGEN Charleen
CELTIC
LUX
2007
3:56,38
5./II
23
2912
WEIS Eve, Chloë
CELTIC
LUX
2008
3:56,51
12./I
24
3028
FONTAINE Camille
CAPA
LUX
2008
3:56,67
6./II
25
9080
ABU JAHRUR Sara
AC Dampicourt
BEL
2008
3:59,22
7./IV
26
3322
WEBER Hannah
CAEG
LUX
2008
3:59,66
7./II
27
9032
MOLL Marlene
PS Trier
GER
2008
4:00,85
8./IV
28
2761
STEINER Noa
CELTIC
LUX
2008
4:00,92
9./IV
29
9031
STOHMANN Hannah
PS Trier
GER
2008
4:00,99
10./IV
30
1199
DAMASO KOHL Noemi
CAEG
LUX
2008
4:02,71
8./II
31
9073
D'HULSTER Pauline
JSA Audun-le-Tiche
FRA
2008
4:02,90
9./II
32
1053
HOFFMANN Zoe
CAEG
LUX
2008
4:02,98
1./III
33
3213
SIMON Nanda
CELTIC
LUX
2007
4:04,33
2./III
34
1371
CARR Sonia
CSL
SWE
2008
4:07,19
3./III
35
3012
KULHANJIAN Marazil Ann
CSL
USA
2008
4:07,28
4./III
36
2927
SCHAACK Sophia
CSL
LUX
2008
4:07,49
13./I
37
2066
HEYART Stella
CAEG
LUX
2008
4:07,68
10./II
38
1538
KRUMLOVSKY Gina
CAB
LUX
2008
4:08,12
5./III
39
1406
FERNANDEZ Polly
CAEG
LUX
2008
4:11,65
6./III
40
2458
NEISES Jeanne
CAEG
LUX
2008
4:14,31
7./III
41
1838
SCHOLZ Mailys
CSL
LUX
2008
4:15,60
8./III
42
2480
DIESCHBOURG Lis
CAEG
LUX
2008
4:17,11
11./II
43
1905
KAELL Eva
CAB
LUX
2007
4:18,72
12./II
44
2315
HOFFMANN Keira
CAEG
LUX
2008
4:18,98
9./III
45
2768
FUNCK Tessa
CELTIC
LUX
2008
4:21,96
10./III
46
3090
DELSAUX Laura
CSL
BEL
2007
4:27,20
11./IV
47
1032
WEIER Clara
CAEG
LUX
2008
4:33,37
11./III
2593
LEBEDEVA Arina
CSL
RUS
2007
n.a.
2093
CASTELAIN-CHISTOVA Elisabeth
CSL
FRA
2007
n.a.
Timed Heat 1
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
2007
VAESSEN AABY Matilda
CELTIC
LUX
2007
3:23,26
2
1216
LOPES Elena
CAEG
LUX
2008
3:24,25
3
9035
SCHWIND Hannah
PS Trier
GER
2007
3:27,58
4
1488
BOUWMEISTER Yveline
CAEG
NED
2008
3:32,73
5
2561
PURAYE Yaara
CAEG
LUX
2007
3:36,86
6
3694
PÜTZ Nela
CAS
LUX
2007
3:38,32
7
2642
LAWAL MEYERS Chelly Damilola
CAEG
LUX
2008
3:38,76
8
3529
BOUWMEISTER Annebelle
CAEG
NED
2008
3:38,88
9
3907
BOUWMEISTER Philine
CAEG
NED
2007
3:42,23
10
2860
HERMES Laura
CELTIC
LUX
2007
3:48,27
11
1766
BOUW Myriam
CSL
NED
2008
3:50,25
12
2912
WEIS Eve, Chloë
CELTIC
LUX
2008
3:56,51
13
2927
SCHAACK Sophia
CSL
LUX
2008
4:07,49
Timed Heat 2
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9049
BLAZEVIC Iva
DJK Jung Siegfried HERZOGENRATH
GER
2007
3:30,81
2
3275
BRANDENBURGER Pia
CELTIC
LUX
2007
3:40,64
3
2125
BARBERIS Matilde
CSL
ITA
2007
3:43,09
4
3000
CICCONE Julia
CSL
ITA
2007
3:46,16
5
2037
MATGEN Charleen
CELTIC
LUX
2007
3:56,38
6
3028
FONTAINE Camille
CAPA
LUX
2008
3:56,67
7
3322
WEBER Hannah
CAEG
LUX
2008
3:59,66
8
1199
DAMASO KOHL Noemi
CAEG
LUX
2008
4:02,71
9
9073
D'HULSTER Pauline
JSA Audun-le-Tiche
FRA
2008
4:02,90
10
2066
HEYART Stella
CAEG
LUX
2008
4:07,68
11
2480
DIESCHBOURG Lis
CAEG
LUX
2008
4:17,11
12
1905
KAELL Eva
CAB
LUX
2007
4:18,72
Timed Heat 3
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
1053
HOFFMANN Zoe
CAEG
LUX
2008
4:02,98
2
3213
SIMON Nanda
CELTIC
LUX
2007
4:04,33
3
1371
CARR Sonia
CSL
SWE
2008
4:07,19
4
3012
KULHANJIAN Marazil Ann
CSL
USA
2008
4:07,28
5
1538
KRUMLOVSKY Gina
CAB
LUX
2008
4:08,12
6
1406
FERNANDEZ Polly
CAEG
LUX
2008
4:11,65
7
2458
NEISES Jeanne
CAEG
LUX
2008
4:14,31
8
1838
SCHOLZ Mailys
CSL
LUX
2008
4:15,60
9
2315
HOFFMANN Keira
CAEG
LUX
2008
4:18,98
10
2768
FUNCK Tessa
CELTIC
LUX
2008
4:21,96
11
1032
WEIER Clara
CAEG
LUX
2008
4:33,37
2593
LEBEDEVA Arina
CSL
RUS
2007
n.a.
Timed Heat 4
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9036
SONNENBERG Greta
PS Trier
GER
2007
3:37,76
2
9034
LUDES Lisa
PS Trier
GER
2007
3:45,83
3
9066
SCHMIDT Lene
LAZ Birkenfeld
GER
2008
3:48,39
4
9033
MATTERN Friederike
PS Trier
GER
2008
3:51,43
5
9024
TAVANAINAFAR Nikita
TV Lemberg
GER
2008
3:51,52
6
2794
KRAMER Hannah
CAEG
LUX
2007
3:56,17
7
9080
ABU JAHRUR Sara
AC Dampicourt
BEL
2008
3:59,22
8
9032
MOLL Marlene
PS Trier
GER
2008
4:00,85
9
2761
STEINER Noa
CELTIC
LUX
2008
4:00,92
10
9031
STOHMANN Hannah
PS Trier
GER
2008
4:00,99
11
3090
DELSAUX Laura
CSL
BEL
2007
4:27,20
2093
CASTELAIN-CHISTOVA Elisabeth
CSL
FRA
2007
n.a.