28 Jul 2018 Int. Josko Laufmeeting - Andorf

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
1
Kohn Leon
SVS-Leichtathletik
AUT
1998
1K0
2
Kosgei John Kiprop
run2gether
KEN
1996
3
Kariuki Ronald Ngigi
run2gether
KEN
1988
4
Seyringer Paul
Sportunion IGLA long life
AUT
2001
1K0
5
Scheucher Paul
SVS-Leichtathletik
AUT
1999
1K0
6
Rattinger Tobias
LAC Amateure Steyr
AUT
1997
1K0
7
Demoulin Cederic
Union Salzburg LA
AUT
1999
8
Adler Felix
1. FC Passau
GER
1998
1K0
9
Adler Lorenz
1. FC Passau
GER
1998
1K0
10
Weinert Markus
LG Passau
GER
1999
1K0
11
Bauer Alexander
TV Hauzenberg
GER
1994
1K0
12
Weiß Stefan
ÖTB Salzburg LA
AUT
2000
1K0
13
Hafner Philipp
LTU Graz
AUT
1998
1K0
14
Karner Daniel
KSV Alutechnik
AUT
1999
1K0
16
Leidinger Noah
Sportunion IGLA long life
AUT
2002
1K0
17
Schnallinger Thomas
ULC Linz Oberbank
AUT
2000
1K0
18
Weiß Christian
ÖTB Salzburg LA
AUT
2001
1K0
19
Rattinger Daniel
LAC Amateure Steyr
AUT
2000
1K0
20
Hammer David
run2gether
AUT
2000
1K0
21
Wakonig Jakob
LAG Genböck Haus Ried
AUT
2000
1K0
22
Seiler Anton
KSV Alutechnik
AUT
2003
1K0
23
Jandl Florian
SVS-Leichtathletik
AUT
2001
1K0
24
Bezecny Emil
HSV Marathon Wr. Neustadt
AUT
2004
1K0
25
Gumpinger Simon
ULC Sparkasse Langenlois
AUT
1997
26
Fischer Ferdinand
LC Chiemgau-Süd
GER
2001
1K0
27
Schneider Frank
LG Passau
GER
2001
1K0
28
Kamenschak Kevin
ATSV LINZ LA
AUT
2004
1K0
29
Steiner Felix
Sportunion IGLA long life
AUT
2001
1K0
30
Preindl Dejan
Atletski klub Panvita
SLO
1978
1K0
31
Cigut Anej
Atletski klub Panvita
SLO
2001
1K0
32
Schmid Bernhard
SVS-Leichtathletik
AUT
2001
1K0
33
Haselberger Emanuel
USKO Melk
AUT
2003
1K0
34
Lachkovics Elias
SVS-Leichtathletik
AUT
2004
1K0
35
Dressel Luis
1. FC Passau
GER
2003
1K0
36
Scheiflinger Stefan
Union St. Pölten
AUT
2003
1K0
37
Reichl Paul
Union Salzburg LA
AUT
2003
1K0
38
Naschberger Julian
TS Raika Schwaz
AUT
1998
1K0
39
Adler Jonathan
1. FC Passau
GER
2002
1K0
40
Baumgartner Bernhard
SVS-Leichtathletik
AUT
2004
1K0
41
Gsottbauer Jakob
Sportunion IGLA long life
AUT
2005
1K0
42
Ecklmaier Michael
LG Mettenheim
GER
1995
1K0
43
Rabeder Simon
Sportunion IGLA long life
AUT
1999
1K0
52
Innerhofer Hans-Peter
LC Oberpinzgau
GER
1995
3K0
54
Ďurec Peter
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1992
3K0
55
Kemoi Gilbert Kiprotich
run2gether
KEN
1989
3K0
56
Fridrich Maximilian
ÖTB Salzburg LA
AUT
1997
3K0
57
Becht Lukas
LG Stadtwerke München
GER
1986
3K0
58
Kreutzer Julian
Sportunion IGLA long life
AUT
1996
1K0
59
Jandl Dominik
SVS-Leichtathletik
AUT
1998
3K0
61
Schmidt Jakob
LTU Graz
AUT
2000
3K0
62
Rastl David
Union Salzburg LA
AUT
2002
3K0
63
Wergles Joseph-Alexander
Union Salzburg LA
AUT
2000
3K0
69
Baumgartner Anna
Sportunion IGLA long life
AUT
2001
1K0
70
Kohn Mona-Sophie
SVS-Leichtathletik
AUT
1995
1K0
71
Mayer Julia
DSG Wien
AUT
1993
1K0
72
Maier Carla
SC LT Breitenbach
AUT
2001
1K0
73
Kreutzer Susanna
Sportunion IGLA long life
AUT
1998
1K0
74
Maier Vera
Sportunion IGLA long life
AUT
1992
1K0
75
Danner Agnes
Sportunion IGLA long life
AUT
2003
1K0
76
Danner Ida
Sportunion IGLA long life
AUT
2003
1K0
77
Thaumiller Anna
SG Schönau
GER
2005
1K0
78
Klinger Diana
LCA Umdasch Amstetten
AUT
2005
79
Huber Carina
LCA Umdasch Amstetten
AUT
1000
1K0
80
Gruber Ann-Kathrin
Union Salzburg LA
AUT
2005
1K0
81
Schrotter Stephanie
ULC Riverside Mödling
AUT
1986
1K0
82
Desch Lea
Sportunion IGLA long life
AUT
2005
1K0
83
Vogl Emilia
Union Salzburg LA
AUT
2004
1K0
84
Ripfel Laura
ULC Weinland
AUT
2002
1K0
89
Zavadská Alexandra
AK Kys.NM
SVK
2000
3K0
90
Schultz Eva
LG Passau
GER
1995
3K0
91
Drexler Anna
LG Passau
GER
2002
3K0
300
Angerer Marie
Sportunion IGLA long life
AUT
2007
100
301
Anzinger Maria
SV Pocking
GER
2005
100
303
Beiser Theresia
Sparkasse SG Götzis
AUT
1998
304
Benko Anja
Atletski klub Panvita
SLO
1995
305
Bezeková Alexandra
Atletika Košice
SVK
1992
400
306
Brenneis Lara
TGW Zehnkampf Union
AUT
1999
100
306
Brenneis Lara
TGW Zehnkampf Unon
AUT
1999
200
307
Brunninger Patricia
ATSV Linz LA
AUT
2006
308
Ćirić Maja
AD MASS Ljubljana
SRB
1989
400
309
Dadic Ivona
Union St. Pölten
AUT
1993
310
Dirnberger Lena
LCA Umdasch Amstetten
AUT
2000
311
Dlauhy Anja
ULC Riverside Mödling
AUT
2003
312
Eder Vanessa
Sportunion IGLA long life
AUT
2005
100
313
Fellhofer Sophie
TV Altheim
AUT
1998
DIS
314
Gangl Christina
Sportunion IGLA long life
AUT
2006
316
Gomilšek Nina
Atletski klub Poljane Maribor
SLO
1994
317
Gruber-Pandion Sophia
LCA Umdasch Amstetten
AUT
2004
318
Haberditz Katharina
TS Raika Schwaz
AUT
1997
319
Hanuliaková Júlia
Slávia Trenčín
SVK
2000
SPE
320
Hasenauer Luisa
Union Salzburg LA
AUT
2000
321
Haslberger Maria
LG Festina Rupertiwinkel
GER
1997
322
Haye-Smith Yanique
Jamaica
JAM
1990
323
Huemer Ina
Sportunion IGLA long life
AUT
1998
324
Just Annika
1. FC Passau
GER
2005
100
325
Koberwein Sabrina
Union St. Pölten
AUT
2001
326
Kopun Sabina
Atletski klub Panvita
SLO
1998
327
Kreiner Sophie
ATSV Linz LA
AUT
2004
328
Lackner Lena
ATSV Linz LA
AUT
2002
329
Lagger Sarah
TGW Zehnkampf Union
AUT
1999
SPE
330
Lilek Hannah
KSV Alutechnik
AUT
1998
331
Loney Dawnalee
Jamaica
JAM
1996
400
332
Mapalagama Savannah
DSG Wien
AUT
1995
200
333
Okolie Karin
Levski Sofia
BUL
1994
334
Patricia Madl
Sportunion IGLA long life
AUT
1999
SPE
335
Plank Johanna
TGW Zehnkampf Union
AUT
2002
10H
336
Pölzl Carina
LAC Klagenfurt
AUT
1997
100
337
Pongratz Sina
TV Hauzenberg
GER
2004
100
338
Preiner Verena
Union Ebensee
AUT
1995
339
Rieder Irina
Sportunion IGLA long life
AUT
2004
200
340
Rohmann Franziska
1. FC Passau
GER
2005
100
341
Sambs Sophie
ULC Linz Oberbank
AUT
2003
342
Sara Nagl
Sportunion IGLA long life
AUT
2003
SPE
343
Schlang Alexandra
KSV Alutechnik
AUT
2001
100
344
Schlöglmann Lena
Sportunion IGLA long life
AUT
2005
100
345
Schmid Lisa
LG Festina Rupertiwinkel
GER
1999
346
Schrott Beate
Union St. Pölten
AUT
1988
10H
347
Schwarz Leonie
Sportunion IGLA long life
AUT
2005
100
348
Simon Tina
Union St. Pölten
AUT
2001
SPE
349
Stadlmayer Anna
PSV Hornbach Wels
AUT
2002
350
Steinbacher Simone
LG Festina Rupertiwinkel
GER
2002
351
Stolz Theresa
DSG Wien
AUT
1995
100
352
Strametz Karin
SU Kärcher Leibnitz
AUT
1998
10H
353
Straßer Julia
LAG Genböck Haus Ried
AUT
2000
100
354
Sura Magdalena
Sportunion IGLA long life
AUT
2002
355
Tasch Leonie
ULC Riverside Mödling
AUT
2001
356
Toth Alexandra
ATG
AUT
1995
357
Tourè Djeneba
ATG
AUT
1996
DIS
358
Trplat Lea
ULC Linz Oberbank
AUT
2004
359
Tureczek Shanna
Union Salzburg LA
AUT
2003
360
Varga Livia
ULC Riverside Mödling
AUT
2004
361
Walli Susanne
TGW Zehnkampf Unon
AUT
1996
400
362
Wetzlmayer Lara
Sportunion IGLA long life
AUT
2005
100
363
Wiesinger Christina
LG Festina Rupertiwinkel
GER
2001
364
Zell Pia
LG Festina Rupertiwinkel
GER
2004
100
365
Zimmer Sarah
DSG Wien
AUT
1996
366
Vetter Tina
1. FC Passau
GER
1992
367
Jordana Kakifukiamoko
PSV Hornbach Wels
AUT
1998
DIS
400
Barton Ondrej
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1993
SPE
401
Biersack Stefan
LG Passau
GER
1991
402
Bonewit Jonas
LG Stadtwerke München
GER
1995
SPE
403
Bonvecchio Norbert
Atletica Trento
ITA
1985
SPE
404
Danac Denis
Stavba Nitra
SVK
1993
400
405
Dietz Christoph
LAG Genböck Haus Ried
AUT
1999
406
Distelberger Dominik
UVB Purgstall
AUT
1990
407
Duft Michael
LAG Genböck Haus Ried
AUT
2000
408
Edegbe Enakhe
ATSV Linz LA
AUT
2003
409
Ferrighetto Ivan
DSG Wien
ITA
1995
410
Ferrighetto Tino
La Piave 2000
ITA
2000
411
Fuchs Markus
ULC Riverside Mödling
AUT
1995
200
412
Garea Nico
SU Kärcher Leibnitz
AUT
1998
200
413
Gaugl Sebastian
KSV Alutechnik
AUT
1997
414
Gierlinger Jakob
Sportunion IGLA long life
AUT
2002
415
Graml Johannes
LG Festina Rupertiwinkel
GER
2000
416
Guliyev Ramil
Fenerbahçe
TUR
1990
417
Hofinger Aaron
Sportunion IGLA long life
AUT
1998
418
Huber Kristian
Sparkasse SG Götzis
AUT
1997
DIS
419
Hufnagl Dominik
SVS-Leichtathletik
AUT
1997
420
Janža Maj
Atletski klub Panvita
SLO
2003
200
421
Kapfer Tobias
LG Passau
GER
1994
422
Khatab Ahmad
Union Salzburg LA
AUT
1988
DIS
423
Kretschmar Elias Gregor
DSG Wien
AUT
1998
424
Kuzma Luka
Atletski klub Panvita
SLO
2001
425
Lewis Romel
Jamaica
JAM
1988
400
426
Mason Tyler
Jamaica
JAM
1995
427
Mayrhofer Philip
LAC Amateure Steyr
AUT
1994
400
428
Meyer Andreas
ULC Riverside Mödling
AUT
1994
429
Pretterhofer Stefan
MLG Sparkasse
AUT
1992
430
Reindl Samuel
KSV Alutechnik
AUT
1996
431
Ritter Jörg
TV Hauzenberg
GER
1969
432
Rummler Max
LAC Umdasch Amstetten
AUT
1998
433
Schlossmacher Thomas
DSG Wien
AUT
1994
SPE
434
Schubach Sebastian
1. FC Passau
GER
1988
435
Schusser Janik
LAC Klagenfurt
AUT
1999
400
436
Šerbinek Jan
Atletski klub Poljane Maribor
SLO
1994
437
Šinkovec Taj
Atletski klub Poljane Maribor
SLO
1999
438
Slezák Maximilan
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1996
SPE
439
Stiper Lukas
TGW Zehnkampf Union
AUT
1999
DIS
440
Taškár Marek
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1998
SPE
441
Wakonig Simon
LAG Genböck Haus Ried
AUT
1997
200
442
Weißhaidinger Lukas
ÖTB OÖ LA
AUT
1992
DIS
443
Wiesinger Johannes
LG Festina Rupertiwinkel
GER
2003
444
Wright Chad
Jamaica
JAM
1991
DIS
445
Ženúch Patrik
AK Slávia TU Košice
SVK
1990
SPE
446
Zimmermann Christian
Kirchheimer SC
GER
1994
DIS
447
Žumer Jan
AD MASS Ljubljana
SLO
1982
448
Koller Lukas
LG Stadtwerke München
GER
1996
DIS
449
Penzenstadler Alexander
PSV Hornbach Wels
AUT
1997
100
500
Wieland Karl
TV Scheibbs
AUT
1958
400
501
Hidjam Georges Blanchard
DSG Wien
AUT
1992
100