15. Jan 2022 42. Neuhofner Geländecup - 1. Lauf - Neuhofen/Krems

Bib
Nat.
JG
Bewerbe
220
Aichmayr Malia
SU-Gmunden-LA
AUT
2011
CL
33
Aumayr Matthias
Tri Power Wimberger Haus Freistadt
AUT
1985
CLL
30
Bachmair Roland
LG Kirchdorf
AUT
1975
CLL
52
Balasch Karl
ULC Klosterneuburg
AUT
1959
CLL
54
Baldauf Kurt
ARBÖ Ansfelden
AUT
1955
CLL
131
Bautista Wilson
Wilson
AUT
1979
CLK
28
Berger Stefan
bici sport trantura
AUT
1981
CLL
130
Beyer Josef
Sportunion IGLA long life
AUT
1966
CLK
145
Bichl Alexander
LC Werbeprofi
AUT
1979
CLK
26
Blasl Florian
PSV Linz
AUT
1984
CLL
41
Böhm Florian
Haidersport
AUT
1998
CLL
34
Bosnjak Thomas
Austrian sky & Trailrunning Association
AUT
1975
CLL
31
Brandstätter Grazyna
TriRun Linz
AUT
1982
CLL
13
Breitenauer Josef
LAC Amateure Steyr
AUT
1967
CLL
242
Bruneder Hannah
LCAV Jodl Packaging
AUT
2008
CL
18
Buchgeher Reinhard
LSC Wels/Land
AUT
1988
CLL
64
Catel Martina
LAC Amateure Steyr
AUT
1978
CLL
66
Cuenot Dimitri
Team Alpha Tischlerei Grömmer
AUT
1995
CLL
247
Dinstl Linda
LC Weichstetten
AUT
2009
CL
202
Ecker Bettina
starlim racing team wels
AUT
2007
CL
224
Eibl Thomas
LC Neufurth
AUT
2010
CL
222
Engel Georg
LC Neufurth
AUT
2006
CL
223
Engel Magdalena
LC Neufurth
AUT
2008
CL
201
Falkensammer Stefan
starlim racing team wels
AUT
2011
CL
57
Falkensammer Thomas
starlim racing team wels
AUT
1974
CLL
246
Feichtinger Sarah
LCAV Jodl Packaging
AUT
2006
CL
212
Geister Konstantin
LC Neufurth
AUT
2007
CL
45
Girkinger Alexander
LAC Nationalpark Molln
AUT
1981
CLL
51
Glack Ernst
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1959
CLL
139
Glack Anna
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1991
CLK
203
Gnatiuk Kostiantyn
starlim racing team wels
AUT
2008
CL
67
Görtz Laura Marie
Team Alpha Tischlerei Grömmer
AUT
1995
CLL
15
Grall Hermann
LG Kirchdorf
AUT
1962
CLL
136
Gruber Andrea
LAC Nationalpark Molln
AUT
1975
CLK
231
Gruber Michael
USKO Melk
AUT
2013
CL
232
Gruber Maximilian
USKO Melk
AUT
2010
CL
62
Grünberger Philipp
Naturfreunde Neuhofen
AUT
1986
CLL
38
Gstöttner Simon
LC Sicking
AUT
1997
CLL
208
Gugerell Eva
LC Neufurth
AUT
2012
CL
209
Gugerell Annika
LC Neufurth
AUT
2007
CL
1
Gutenbrunner Martin
Tri Power Wimberger Haus Freistadt
AUT
1976
CLL
24
Haas Verena
LAC Amateure Steyr
AUT
1985
CLL
65
Haider Reinhard
LG Kirchdorf
AUT
1964
CLL
135
Heiml Claudia
LAC Amateure Steyr
AUT
1976
CLK
134
Heiml Moritz
LAC Amateure Steyr
AUT
2003
CLK
219
Heiml Flora
LAC Amateure Steyr
AUT
2007
CL
3
Heinze Achim
ASV Inntal
GER
1971
CLL
213
Hintersteiner Noah
TV Grein
AUT
2013
CL
4
Huemer Markus
TuS Kremsmünster LA
AUT
1979
CLL
237
Humer Wilma
LCAV Jodl Packaging
AUT
2009
CL
141
Illetschko Tina
TV Grein
AUT
2004
CLK
14
Kathan Christoph
LSC Wels/Land
AUT
1981
CLL
132
Keplinger Renate
Sportunion IGLA long life
AUT
1961
CLK
236
Kirchweger Hannah
LCAV Jodl Packaging
AUT
2009
CL
243
Kirchweger Simon
LCAV Jodl Packaging
AUT
2007
CL
214
Klima Magdalena
SU-Gmunden-LA
AUT
2008
CL
215
Klima Veronika
SU-Gmunden-LA
AUT
2011
CL
49
Kniewasser Manfred
LC Ardning
AUT
1959
CLL
239
Knoll Niklas
LCAV Jodl Packaging
AUT
2009
CL
240
Knoll Samuel
LCAV Jodl Packaging
AUT
2009
CL
133
Kreutzer Susanna
CLR Sauwald Cofain 699
AUT
1998
CLK
60
Krieg Daniel
Ultra Turtles
AUT
1994
CLL
142
Kronberger Margit
TSV St. Konrad
AUT
1971
CLK
59
Kubista Erwin
LG Kirchdorf
AUT
1962
CLL
205
Laherstorfer Kevin
starlim racing team wels
AUT
2006
CL
22
Landgraf Helmut
TSV St. Georgen/Gusen
AUT
1959
CLL
230
Langeder Hannah
TV Grein
AUT
2011
CL
9
Lattner Michael
LAC Nationalpark Molln
AUT
1982
CLL
61
Lauber Erich
Neukirchen läuft
AUT
1962
CLL
12
Lettner Martin
LSC Wels/Land
AUT
1983
CLL
47
Lugmayr Herbert
LAC Nationalpark Molln
AUT
1969
CLL
234
Mader Felix
LG Kirchdorf
AUT
2008
CL
43
Maier Franz
LAC Nationalpark Molln
AUT
1966
CLL
6
Mayrhofer Franz Simon
TriRun Linz
AUT
1989
CLL
17
Meringer Georg
LSC Wels/Land
AUT
1965
CLL
44
Müller Peter
LAC Nationalpark Molln
AUT
1982
CLL
226
Müller Laurenz
LG Kirchdorf
AUT
2012
CL
46
Müllner Wolfgang
SU-Gmunden-LA
AUT
1975
CLL
146
Ortbauer Alexandra
LAUFHASE
AUT
1981
CLK
55
Parzer Karl-Heinz
TV Wels 1862
AUT
1963
CLL
50
Patzalt Christoph
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1964
CLL
53
Pell Johannes
Tri Run Kaiser
AUT
1993
CLL
10
Pesl Kristof
TriRun Linz
AUT
1989
CLL
23
Pilch Heinrich
TriRun Linz
AUT
1954
CLL
227
Pils Jana
TV Grein
AUT
2010
CL
36
Pilz Günter
Ultrapilz
AUT
1961
CLL
11
Plank Ronald
TriRun Linz
AUT
1977
CLL
8
Platzer Franz Josef
LAC Nationalpark Molln
AUT
1987
CLL
137
Platzer Ulrike
LAC Nationalpark Molln
AUT
1962
CLK
2
Radlmayr Alois
TriRun Linz
AUT
1961
CLL
225
Raml Valentin
Tri Power Wimberger Haus Freistadt
AUT
2007
CL
233
Raml Benedikt
Tri Power Wimberger Haus Freistadt
AUT
2011
CL
58
Reitner Johannes
Tri Run Kaiser
AUT
1983
CLL
206
Riedl Sophie
LAG Genböck Haus RIED
AUT
2005
CL
210
Riedl Valentin
LAG Genböck Haus RIED
AUT
2009
CL
138
Riedl Manuela
LAG Genböck Haus RIED
AUT
1973
CLK
20
Römer Jürgen
LAC Amateure Steyr
AUT
1977
CLL
63
Rührlinger Felix
ohne Verein
AUT
1994
CLL
200
Rutschetschin Tobias
TGW Zehnkampf-Union
AUT
2009
CL
207
Sandhofer Emilia
LC Neufurth
AUT
2006
CL
16
Schachner Thomas
LC Weichstetten
AUT
1994
CLL
140
Schaffner Ronja
TV Grein
AUT
2003
CLK
217
Scherndl Jannik
LCAV Jodl Packaging
AUT
2007
CL
218
Scherndl Simon
LCAV Jodl Packaging
AUT
2010
CL
40
Schinagl Andreas
Tri Power Wimberger Haus Freistadt
AUT
1982
CLL
25
Schirl Wolfgang
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1963
CLL
241
Schirl Niklas
LCAV Jodl Packaging
AUT
2010
CL
48
Schlager Daniel
LAC Amateure Steyr
AUT
1990
CLL
29
Schützeneder Herbert
ASK Nettingsdorf Laufsport
AUT
1948
CLL
42
Schwarzer Josef
LAC Nationalpark Molln
AUT
1943
CLL
235
Schweitzer Lilly
LCAV Jodl Packaging
AUT
2013
CL
238
Schweitzer Leni
LCAV Jodl Packaging
AUT
2009
CL
244
Schweitzer Noah
LCAV Jodl Packaging
AUT
2007
CL
32
Schweninger Andreas
Austrian sky & Trailrunning Association
AUT
1975
CLL
211
Schweninger Moritz
PSV Wels Leichtathletik
AUT
2013
CL
245
Seifriedsberger Nikolaus
LCAV Jodl Packaging
AUT
2008
CL
19
Sekyra Erwin
LAC Amateure Steyr
AUT
1966
CLL
56
Steiner Gudrun
SV Gallneukirchen
AUT
1980
CLL
228
Steiner Alexandra
TV Grein
AUT
2009
CL
229
Steiner Pauline
TV Grein
AUT
2011
CL
5
Streater Stan
LG Innviertel
AUT
1961
CLL
144
Strutzenberger Gerhard
LAC Nationalpark Molln
AUT
1958
CLK
216
Szojak Luca
SU-Gmunden-LA
AUT
2008
CL
37
Vilcinschi Amalia
Ultrapilz
AUT
1984
CLL
39
Vizani Domenik
LC Neufurth
AUT
1991
CLL
221
Vojtek Chiara Lena
LCA Umdasch Amstetten
AUT
2008
CL
204
Wabro Philipp
starlim racing team wels
AUT
2008
CL
35
Zarl Stefan
LAC Amateure Steyr
AUT
1976
CLL
27
Zeintl Andreas
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1961
CLL
21
Zwirchmayr Paul
Caesmann
AUT
1945
CLL