29. Jul 2017 Int. Josko Laufmeeting - Andorf/OÖ - Andorf

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
BB
Seer Tamara
LAC Quelle Fürth
GER
1989
100
1
Vojta Andreas
team2012.at
AUT
1989
1K0
2
Kiss Gergo
HUN
HUN
1995
1K0
3
Pavlicek Matej
Dukla Praha
CZE
1992
1K0
4
Zver Ales
SLO
SLO
1993
1K0
5
Kiptum Evans Kiprop
run2gether
KEN
1994
6
Kaiser Andreas
LCAV jodl packaging
AUT
1997
1K0
7
Kariuki Ronald Nigigi
run2gether
KEN
1988
8
Asamer Raphael
ULC Riverside Mödling
AUT
1992
1K0
9
Rattinger Tobias
LAC Amateure Steyr
AUT
1997
1K0
10
Adler Felix
1. FC Passau
GER
1998
1K0
11
Adler Lorenz
1. FC Passau
GER
1998
1K0
12
Karner Daniel
KSV alutechnik
AUT
1999
1K0
13
Bauer Alexander
TV Hauzenberg
GER
1994
1K0
14
Mayer Andreas
LCAV jodl packaging
AUT
1998
1K0
15
Rattinger Daniel
LAC Amateure Steyr
AUT
2000
1K0
16
Kössler Christopher
ULC Hirtenberg
AUT
1996
1K0
17
Ecklmaier Michael
LG Mettenheim
GER
1995
1K0
18
Mayr David
LCAV jodl packaging
AUT
2001
1K0
19
Pohn Florian
LCAV jodl packaging
AUT
2001
1K0
20
Penzenstadler Felix
PSV Hornbach Wels
AUT
1999
1K0
21
Leidinger Noah
SU IGLA long life
AUT
2002
1K0
22
Weiss Christian
ÖTB Salzburg LA
AUT
2001
1K0
23
Fellner David
LCAV jodl packaging
AUT
2003
1K0
24
Wagner Bastian
LCAV jodl packaging
AUT
2002
1K0
25
Gumpinger Simon
LC Waldviertel
AUT
1997
1K0
26
Wakonig Jakob
LAG Genböck Haus Ried
AUT
2000
1K0
27
Kriznik Filip
AD Stajerska
SLO
2001
28
Omerzel Patrik
AD Stajerska
SLO
2002
29
Laner Daniel
SC LT Breitenbach
AUT
2001
1K0
30
Steiner Felix
SU IGLA long life
AUT
2001
1K0
31
Vidovic Valentin
AD Stajerska
SLO
2003
32
Oberndorfer Gerold
LCAV jodl packaging
AUT
1972
1K0
33
Sencar Tomaz
AD Stajerska
SLO
1997
34
Knoglinger Florian
LCAV jodl packaging
AUT
2004
1K0
35
Velkner Primoz
AD Stajerska
SLO
1997
36
Kobler Bastian
AD Stajerska
SLO
1999
37
Kohlert Patrick
ULC Hirtenberg
AUT
2000
1K0
38
Beyer Josef
SU IGLA long life
AUT
1966
1K0
39
Gsottbauer Jakob
SU IGLA long life
AUT
2005
1K0
40
Scheucher Paul
UAB Athletics
AUT
1999
1K0
41
Pregrat Matjaz
AK Krka
SLO
1995
1K0
42
Feuerer Paul
1. FC Passau
GER
2001
1K0
43
Ros Ela
AK PANVITA
SLO
2003
1K0
44
Trinks Elena
LAG Genböck Haus Ried
AUT
2004
1K0
47
Kovacs Benjamin
HUN
HUN
1995
3K0
48
Ploeger Wouter
NED
NED
1992
3K0
49
Schreindl Tobias
LG Passau
GER
1988
3K0
50
Durec Peter
AK UMB BB
SVK
1992
3K0
51
Kopp Markus
SC LT Breitenbach
AUT
1998
3K0
52
Lawrence Shane
SWE
SWE
1956
3K0
53
Rabeder Simon
SU IGLA long life
AUT
1999
3K0
54
Enzenberger Martin
SU IGLA long life
AUT
1997
3K0
55
Bezencny Emil
HSV Marathon Wiener Neustadt
AUT
2004
3K0
56
Schneider Frank
LG Passau
GER
2001
3K0
59
Kemoi Gilbert Kiprotich
run2gether
KEN
1989
3K0
67
Mezulianikova Diana
Olymp Praha
CZE
1992
1K0
68
Schrempf Carina
Union St. Pölten
AUT
1994
1K0
69
Vocaskova Renata
Sokol Kolin
CZE
1996
1K0
70
Gumpinger Petra
SU IGLA long life
AUT
2000
1K0
71
Absmeier Lena
LG Passau
GER
1999
1K0
72
Oberndorfer Lisa
LCAV jodl packaging
AUT
1999
1K0
73
Sernc Marusa
AD Stajerska
SLO
2000
74
Zott Julia
SC LT Breitenbach
AUT
2000
1K0
75
Götschl Katharina
USKO Melk
AUT
2002
1K0
76
Maier Carla
SC LT Breitenbach
AUT
2001
1K0
77
Kaiser Klara
AD Stajerska
SLO
2001
78
Winkler Sarah
SU IGLA long life
AUT
2002
1K0
79
Wenninger Lea
1. FC Passau
GER
2001
1K0
80
Croll Laura
LCAV jodl packaging
AUT
1999
1K0
81
Gruber-Pandion Sophia
LCA Umdasch Amstetten
AUT
2004
82
Wurzer Viola
LCA Umdasch Amstetten
AUT
2002
83
Leser Anna
Laufteam-Burgenland Eisenstadt
AUT
2001
1K0
84
Lobenwein Vanesa
AD Stajerska
SLO
2003
85
Muss Amelie
LCAV jodl packaging
AUT
2002
1K0
86
Bezjak Nika
AD Stajerska
SLO
1998
87
Danner Agnes
SU IGLA long life
AUT
2003
88
Wurzer Livia
LCA Umdasch Amstetten
AUT
2005
89
Danner Ida
SU IGLA long life
AUT
2003
90
Desch Lea
SU IGLA long life
AUT
2005
1K0
91
Florschütz Lydia
1. FC Passau
GER
2002
1K0
92
Bostjancic Nika
AD Stajerska
SLO
2000
93
Crcek Monika
AD Stajerska
SLO
2001
94
Rudolf Nadja
AD Stajerska
SLO
2002
95
Prosen Rene
AD Stajerska
SLO
2000
96
Gornik Pia
AD Stajerska
SLO
2001
97
Heinrih Eva
AD Stajerska
SLO
2000
98
Zemljic Vernik Nusa
AD Stajerska
SLO
2002
99
Plazar Patricija
SLO
SLO
1991
1K0
100
Reicht Carina
run2gether
AUT
2001
1K0
112
Ölhorn Susanne
LG Passau
GER
1991
3K0
113
Kandlbauer Tabea
LTU Graz
AUT
1998
3K0
114
Eckl Helena
USKO Melk
AUT
2005
1K0
115
Gitonga Caroline Makandi
run2gether
KEN
1996
3K0
116
Njeru Joyce Muthoni
run2gether
KEN
1997
3K0
117
Mayer Julia
DSG Volksbank Wien
AUT
1993
3K0
300
Leidl Sarah
1. FC Passau
GER
1987
SPE
301
Klailova Katerina
AK Skoda Plzen
CZE
1995
SPE
302
Preiner Verena
Union Ebensee
AUT
1995
304
Schmöller Marietta
TV Hauzenberg
GER
1998
SPE
305
Madl Patricia
SU IGLA long life
AUT
1999
SPE
306
Kohlert Sabrina
ULC Hirtenberg
AUT
2002
SPE
307
Mulac Jiri
Sparta Praha
CZE
1998
SPE
308
Prechtl Florian
LG FESTINA Rupertiwinkel
GER
1991
309
Kozac Krystof
SK Jeseniova
CZE
1999
SPE
310
Dvorak Jiri
Jiskra HB
CZE
1989
SPE
311
Distelberger Dominik
UVB Purgstall
AUT
1990
312
Okafor Leon
TGW Zehnkampf Union
AUT
1999
SPE
314
Hofinger Aaron
SU IGLA long life
AUT
1998
SPE
315
Redlinger Stefan
TGW Zehnkampf Union
AUT
2002
316
Reiter Lukas
LAG Genböck Haus Ried
AUT
1996
SPE
350
Nadhazy Evelin
HUN
HUN
1995
400
351
Ciric Maja
SRB
SRB
1989
352
Walli Susanne
TGW Zehnkampf Union
AUT
1996
400
353
Petrzilkova Tereza
AK Skoda Plzen
CZE
1993
400
354
Juric Valentina
CRO
CRO
1996
400
355
Meczlova Veronika
AK Skoda Plzen
CZE
1996
400
356
Bredlinger Caroline
Laufteam-Burgenland Eisenstadt
AUT
2001
400
357
Strigl Anna
PSV Hornbach Wels
AUT
2000
400
359
Trefz Johannes
LG Stadtwerke München
GER
1992
360
Ruzic Mateo
CRO
CRO
1994
400
361
Wiesend Benedikt
LG Stadtwerke München
GER
1991
362
Salamon David
CRO
CRO
1998
400
363
Parlov Mateo
CRO
CRO
1995
400
364
Matzinger Günther
ÖTB Salzburg LA
AUT
1987
365
Kolman Alen
AK Poljane Maribor
SLO
1995
400
366
Pflanzl Rene
KSV alutechnik
AUT
1992
400
367
Wakonig Simon
LAG Genböck Haus Ried
AUT
1997
400
400
Kleiser Viola
Union St. Pölten
AUT
1990
401
Seer Tamara
LAC Quelle Fürth
GER
1989
402
Okolie Karin
BUL
BUL
1994
403
Hofer Julia
1. FC Passau
GER
1996
404
Huemer Ina
SU IGLA long life
AUT
1998
405
Vetter Tina
1. FC Passau
GER
1992
406
Haslberger Maria
LG FESTINA Rupertiwinkel
GER
1997
407
Albertoni Roberta Yana
ITA
ITA
1993
408
Taitl Katharina
ULC Linz Oberbank
AUT
1992
409
Kopun Sabina
AK PANVITA
SLO
1998
410
Plank Johanna
TGW Zehnkampf Union
AUT
2002
412
Kickinger Julia
Union St. Pölten
AUT
1999
413
Hafner Astrid
ULC Riverside Mödling
AUT
1998
414
Dirnberger Lena
LCA Umdasch Amstetten
AUT
2000
416
Apprich Lydia
LG FESTINA Rupertiwinkel
GER
1996
418
Polak Bianca
Union St. Pölten
AUT
1999
419
Brenneis Lara
TGW Zehnkampf Union
AUT
1999
421
Forstandlechner Anna
Union St. Pölten
AUT
2000
426
Zerdin Kim
AK PANVITA
SLO
2002
427
Sura Magdalena
SU IGLA long life
AUT
2002
428
Kreft Lara
AK PANVITA
SLO
2002
429
Oberchristl Sarah
ULC Linz Oberbank
AUT
2002
430
Nagl Verena
SU IGLA long life
AUT
2002
432
Pavarini Giulia
ITA
ITA
2002
433
Schaffner Ronja
TV Grein
AUT
2003
434
Wiesinger Christina
LG FESTINA Rupertiwinkel
GER
2001
435
Grömer Valentina
SU IGLA long life
AUT
2005
440
Reiser-Lengauer Pia
SU IGLA long life
AUT
2004
441
Fuchs Markus
ULC Riverside Mödling
AUT
1995
443
Entholzner Max
1. FC Passau
GER
1994
444
Meyer Andreas
ULC Riverside Mödling
AUT
1994
445
Müller Tobias
LAC Amateure Steyr
AUT
1998
446
Wagner Tim
Union St. Pölten
AUT
1998
447
Domenig Florian
DSG Volksbank Wien
AUT
1995
448
Kadasi Zalan
HUN
HUN
1994
100
449
Wiesinger Johannes
LG FESTINA Rupertiwinkel
GER
2003
100
450
Regner Thomas
DSG Volksbank Wien
AUT
1996
451
Forijanic Alen
AK PANVITA
SLO
1998
452
Kapfer Tobias
LG Passau
GER
1994
100
453
Mayrhofer Florian
SU IGLA long life
AUT
2000
454
Dietz Christoph
LAG Genböck Haus Ried
AUT
2000
455
Stephan Anja
TV Hauzenberg
GER
2000
100
456
Jiranova Helena
CZE
CZE
1995
457
Tallafuß Anna
SU IGLA long life
AUT
2005
100
458
Grasser Georg
TGW Zehnkampf Union
AUT
2003
459
Weingartner Michael
LCA Umdasch Amstetten
AUT
2002
461
Kamleitner Tobias
TV Grein
AUT
2003
462
Oberchristl David
ULC Linz Oberbank
AUT
2003
463
Oberchristl Marco
ULC Linz Oberbank
AUT
2003
464
Gierlinger Jakob
SU IGLA long life
AUT
2002
500
Kaptur Eva
HUN
HUN
1987
501
Schmelcz Fanni
HUN
HUN
1992
100
502
Mapalagama Savannah
DSG Volksbank Wien
AUT
1995
100
503
Wimberger Antonia
1. FC Passau
GER
1996
100
504
Sandkuhl Sophie
1. FC Passau
GER
1997
100
505
Gasperut Neja
AK Poljane Maribor
SLO
2001
100
506
Hellauer Marianna
1. FC Passau
GER
1989
100
508
Strohmayer-Dangl Catherina
Laufteam-Burgenland Eisenstadt
AUT
2003
100
509
Labenbacher Hannah
LCA Umdasch Amstetten
AUT
2001
100
510
Nagl Sara
SU IGLA long life
AUT
2003
100
511
Berndorfer Hanna
SU IGLA long life
AUT
2005
100
512
Angerer Marie
SU IGLA long life
AUT
2007
100
513
Traugott Sarah
BLINDENsportverein SBG
AUT
1998
100
514
Wetzlmayer Lara
SU IGLA long life
AUT
2005
100
515
Schlöglmann Lena
SU IGLA long life
AUT
2005
100
516
Padovan Paola
ITA
ITA
1995
SPE
517
Fent Antonio
ITA
ITA
1988
SPE
518
Schneider Patrick
LAC Quelle Fürth
GER
1992
200
519
Sinkovec Taj
AK Poljane Maribor
SLO
1999
100
520
Scheffel Magdalena
LG Würm Athletik
GER
1993
SPE
521
Ivaskovic Zvonimir
CRO
CRO
1994
522
Dalmatiner Marco
TGW Zehnkampf Union
AUT
2000
523
Penzenstadler Alexander
PSV Hornbach Wels
AUT
1997
100
524
Biersack Stefan
LG Passau
GER
1991
100
525
Valec Zala
AK PANVITA
SLO
2004
100
526
Horvat Patrik
AK PANVITA
SLO
2003
200
527
Tschurtschenthaler Faban
USLA
AUT
2002