11 Feb 2018 ASVÖ Vienna Indoor Gala 2018 - Wien

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
75
Abdelrahimsai Ahmad Rahim
DSG Wien
AUT
1963
KUG
76
Abrahamian Gevorg
DSG Wien
AUT
1990
60M
281
Adlerova Kristyna
Sokol Plzen
CZE
1996
60M
282
Agreiter Caren
SSV Bruneck - Sektion Leichtathletik
ITA
1996
400
68
Alkahled Waleed
ATSV OMV Auersthal
SYR
1997
295
Aschenbrenner Fiona
UAB Athletics
AUT
1997
1K5
230
Baajour Ola
Ansar
LIB
1995
98
Babic Doninik
KVARNER
CRO
2001
800
56
Babić Leon
Atletic club Međimurje
CRO
2001
124
Babulik Matus
Slavia STU Bratislava
SVK
1997
800
292
Bahenská Lucie
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2005
60M
152
Bahenský Petr
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2002
800
297
Banovicova Monika
UK Bratislava
SVK
1995
WEI
153
Bárta Filip
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2000
60M
239
Baudis Clara
ATSV OMV Auersthal
AUT
2001
KUG
96
Bauernfeind Mario
KUS ÖBV Pro Team
AUT
1991
1K5
95
Bauernfeind Andreas
KUS ÖBV Pro Team
AUT
1989
1K5
110
Bekrić Emir
Partizan Belgrade
SRB
1991
26
Belcic Bruno
AK "Karlovac"
CRO
2000
1K5
125
Bellus Stefan
Slavia STU Bratislava
SVK
2002
200
293
Bělohlavová Adéla
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2001
1K5
7
Benda Jakub
AC Stavbár Nitra
SVK
2000
200
204
Benko Anja
AK Panvita Murska Sobota
SLO
1995
296
Bezeková Alexandra
UK Bratislava
SVK
1992
400
310
Bičianová Michaela
USK Praha
CZE
1997
400
69
Bjanov Boris
ATSV OMV Auersthal
AUT
1974
WEI
233
Blažić Teuta
Atletic club Međimurje
CRO
2000
WEI
259
Bobanovic Luana
KVARNER
CRO
1999
60M
144
Boda Boldizsár
Szombathelyi HVSE
HUN
1998
400
189
Bostjancic Nika
AD Stajerska
SLO
2000
154
Boudný Matouš
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2000
60M
234
Branilović Lea
Atletic club Međimurje
CRO
2000
277
Bucicova Natalia
Slavia STU Bratislava
SVK
1999
400
306
Burda Michaela
UNION St. Pölten
AUT
1994
185
Čaladi Tereza
AC Moravská Slavia Brno
CZE
1996
60H
245
Cavalleri Valentina
C.S. ESERCITO ITA
ITA
1995
400
135
Cesar David
SSK Vítkovice
CZE
1994
311
Chrpová Kateřina
USK Praha
CZE
1997
400
126
Cidorík Matej
Slavia STU Bratislava
SVK
2000
400
278
Cidorikova Miriam
Slavia STU Bratislava
SVK
1999
400
111
Cimermančič Matevž
ŠD Dolenjske Toplice
SLO
1999
1K5
214
Ciric Maja
AK Partizan 1945
SRB
1989
200
109
da Silva Fabiano Gilberto
Marilia Clube
BRA
1981
60M
9
Danac Denis
AC Stavbár Nitra
SVK
1993
400
244
de Liz Tamiris
Brazil
BRA
1995
60M
73
de Oliveira João Vítor
Brazil
BRA
1992
60H
48
de Souza Silvio Henrique
ASA Sao Bernardo
BRA
1993
60H
165
Del-Negro Luca
Union Salzburg LA
AUT
2002
179
Dienes Mátyás
ZALASZÁM ZAC
HUN
2001
236
Dobša Nina
Atletic club Međimurje
CRO
1999
800
235
Dobša Ana
Atletic club Međimurje
CRO
2004
800
27
Dolsak Tin
AK "Karlovac"
CRO
2001
800
77
Domenig Florian
DSG Wien
AUT
1995
60H
99
Dotlic Marino
KVARNER
CRO
1997
60M
19
Drev Gasper
AD Stajerska
SLO
2003
KUG
223
Dudek Kristina
AK Sloboda Varazdin
CRO
1994
400
137
Dumitrica Stefan-Alexandru
SVS-Leichtathletik
AUT
1983
KUG
112
Ďurovský Vladimír
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
2001
176
Dvořák Radek
VSK Univerzita Brno
CZE
1995
400
145
Ecker Tamás
Szombathelyi HVSE
HUN
2001
138
Einramhof Felix
SVS-Leichtathletik
AUT
1998
55
Enci Tadej
Athletics club Velenje
SLO
1994
107
Enge Michael
LTU Graz
AUT
2001
800
146
Felföldi Tamás
Szombathelyi HVSE
HUN
2000
78
Fencl Roland
DSG Wien
AUT
1992
1K5
65
Ferlan Rok
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
1997
400
79
Ferrighetto Ivan
DSG Wien
AUT
1995
60H
139
Fischer Elias
SVS-Leichtathletik
AUT
1999
265
Flosníková Veronika
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1997
WEI
271
Forster Viktória
ŠK ŠOG Nitra
SVK
2002
162
Frenkenberger Thomas
ULC - Riverside Mödling
AUT
1999
800
147
Galambos Martin
Szombathelyi HVSE
HUN
2000
200
89
Galambos Tibor
FTC
HUN
1991
WEI
215
Gasperut Neja
AK Poljane Maribor
SLO
2001
91
Gaugl Sebastian
KSV alutechnik
AUT
1997
400
205
Geric Nina
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2004
60M
103
Gesierich Alexander
LAC Klagenfurt
AUT
1998
KUG
156
Gloza Ondřej
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2002
800
38
Gomilsek Samo
AK Poljane Maribor
SLO
1997
168
Gonaus Eduard
UNION St. Pölten
AUT
1970
190
Gonza Spela
AD Stajerska
SLO
2001
800
191
Gornik Pia
AD Stajerska
SLO
2002
60M
14
Grahovac Gregor
AD MASS Ljubljana
SLO
2000
400
4
Gregor Jiri
AC Domazlice
CZE
1994
800
169
Grill Benjamin
UNION St. Pölten
AUT
1985
60M
203
Grof Ria
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2000
60M
255
Grubesic Thea
KSV alutechnik
AUT
1997
80
Grünsteidl Herbert
DSG Wien
AUT
1997
KUG
100
Grzic Toni
KVARNER
CRO
2001
KUG
298
Hafner Astrid
ULC - Riverside Mödling
AUT
1998
400
81
Hajek Stephan
DSG Wien
AUT
2001
166
Handler Constantin
Union Salzburg LA
AUT
2002
60M
180
Hanna Répássy
HUN
2001
400
206
Hanzel Spela
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2003
800
200
Havlíčková Martina
AK Olymp Brno
CZE
1996
400
105
Hazer Ahmad
Lebanon
LBN
1989
60H
246
Hein Raphaela
DSG Wien
AUT
1992
400
247
Heriszt Annette
DSG Wien
AUT
1998
192
Herman Alina
AD Stajerska
SLO
2004
170
Hinterhofer Roland
UNION St. Pölten
AUT
1991
800
284
Hladky Lisa
SVS-Leichtathletik
AUT
1995
312
Hložková Barbora
USK Praha
CZE
2000
60H
160
Hodbod Lukáš
TJ Sokol Hradec Králové
CZE
1996
800
54
Hofta Jakub
ASK Slavia Praha
CZE
1997
158
Holkovic Gerald
team2012.at
AUT
1963
800
39
Homsak Jakob
AK Poljane Maribor
SLO
2002
172
Horký František
USK Praha
CZE
2001
400
32
Horvat Patrik
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2003
60M
263
Hösl Caroline
LTU Graz
AUT
1993
400
224
Hovnik Zala
AK Slovenj Gradec
SLO
2002
200
140
Hufnagl Dominik
SVS-Leichtathletik
AUT
1997
200
186
Hulínová Alžbeta
AC Stavbár Nitra
SVK
1999
198
Hylton Cheriece
Adidas
GBR
1996
400
61
Ignac Mladen
Atletic club Međimurje
CRO
2001
800
187
Istenic Zala
AD MASS Ljubljana
SLO
2002
400
155
Jánský Matyáš
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2000
1K5
207
Janža Zala
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2001
800
33
Janža Maj
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2003
800
291
Jinderlová Lucie
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2001
400
122
Jivkov Vesselin
SKLA Akademik Sofia
BUL
2001
200
121
Jivkov Martin
SKLA Akademik Sofia
BUL
2001
200
193
Kaiser Klara
AD Stajerska
SLO
2001
800
313
Kaiserová Johana
USK Praha
CZE
2000
60M
133
Karlach Jakub
Sokol Plzen
CZE
2000
800
28
Katic Ivan
AK "Karlovac"
CRO
1997
1K5
216
Kaucic Ajda
AK Poljane Maribor
SLO
2003
60M
256
Kertelits Amelie
KSV alutechnik
AUT
2004
KUG
194
Klojcnik Petja
AD Stajerska
SLO
2004
800
285
Kneringer Ruth
SVS-Leichtathletik
AUT
2002
307
Koberwein Sabrina
UNION St. Pölten
AUT
2001
20
Kobler Bastian
AD Stajerska
SLO
1999
60M
21
Kocbek Bratina Valentin
AD Stajerska
SLO
2002
60M
240
Köck Alexandra
ATSV OMV Auersthal
AUT
2003
286
Kohn Mona-Sophie
SVS-Leichtathletik
AUT
1995
141
Kohn Leon
SVS-Leichtathletik
AUT
1998
287
Kölbl Astrid
SVS-Leichtathletik
AUT
1983
200
231
Kolingerova Agata
ASK Slavia Praha
CZE
1999
40
Kolman Alen
AK Poljane Maribor
SLO
1995
800
232
Kopecká Anežka
ASK Slavia Praha
CZE
1997
202
Kopun Sabina
AK Panvita Murska Sobota
SLO
1998
47
Kordež Mitja
AK Slovenj Gradec
SLO
2001
200
177
Korejz Jiří
VSK Univerzita Brno
CZE
1996
400
82
Kornfeld Markus
DSG Wien
AUT
1990
15
Košir Lovro Month
AD MASS Ljubljana
SLO
1999
400
128
Kostolny Simon
Slavia STU Bratislava
SVK
2003
200
217
Kovacic Petek Nika
AK Poljane Maribor
SLO
2003
60M
272
Kovačovicová Lenka
ŠK ŠOG Nitra
SVK
2001
70
Krach Matthias
ATSV OMV Auersthal
AUT
1991
KUG
218
Kralj Nika
AK Poljane Maribor
SLO
2003
60M
219
Kraner Laura
AK Poljane Maribor
SLO
2002
800
317
Kremer Nadine
UWW-LA
LUX
1994
KUG
181
Kriszta Kószás
HUN
1993
1K5
29
Krivacic Marko
AK "Karlovac"
CRO
2000
800
22
Kriznik Filip
AD Stajerska
SLO
2001
800
127
Kroslak Samuel Patrik
Slavia STU Bratislava
SVK
2001
200
5
Krysl Lukas
AC Domazlice
CZE
1999
1K5
220
Ksela Liza
AK Poljane Maribor
SLO
2003
60M
159
Kubista Jan
TJ Dukla Praha
CZE
1990
800
97
Kudrnofsky Dimitri
KUS ÖBV Pro Team
AUT
1988
49
Kuriš Štěpán
ASK Slavia Praha
CZE
1998
34
Kuzma Luka
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2001
266
Lajčáková Stanislava
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1996
280
Lampová Barbora
Sokol Opava
CZE
1995
273
Ledecká Daniela
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1996
71
Lill Dominik
ATSV OMV Auersthal
AUT
2002
195
Lobenwein Vanesa
AD Stajerska
SLO
2003
800
274
Lukáčová Simona
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1999
60H
63
Maláník Oldřich
Atletický klub Hodonín z.s.
CZE
1999
1K5
267
Malatincova Simona
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1997
248
Mapalagama Savannah
DSG Wien
AUT
1995
60M
113
Marček Miroslav
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1995
64
Markelj Rok
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
2000
800
66
Marš Domen
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
1997
1K5
129
Martinec Erik
Slavia STU Bratislava
SVK
1996
400
157
Matějček Antonín
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2000
800
279
Matejickova Lucia
Slavia STU Bratislava
SVK
1998
400
208
Matjasec Zala
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2006
60M
210
Maucec Julija
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2003
60M
209
Maucec Eva
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2004
60M
249
Mayer Julia
DSG Wien
AUT
1993
800
117
Mazúch Dávid
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1996
1K5
221
Merhar Tjasa
AK Poljane Maribor
SLO
2002
60M
173
Merta Sebastian
USK Praha
CZE
2001
319
Miklau Lorena
VST Laas
AUT
2004
3
Mikule Kristián
TJ LIAZ Jablonec nad Nisou
CZE
1998
250
Möller Nadine
DSG Wien
AUT
1986
400
257
Moser Leonie
KSV alutechnik
AUT
2004
KUG
161
Mottl Lukáš
TJ Sokol Hradec Králové
CZE
1997
118
Mrva Stanislav
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1995
400
163
Münzker Maximilian
ULC Weinland
AUT
1998
60M
320
Nagy Pálma
ZALASZÁM ZAC
HUN
2001
136
Nahler Nicolaus
SVS-Leichtathletik
AUT
2003
60M
1
Naim Ramzi
LIB
1990
321
Nanova Zofia
Slavia STU Bratislava
SVK
1991
800
30
Neralic Hrvoje
AK "Karlovac"
CRO
2000
400
182
Nóra Domsi
HUN
2001
400
269
Novakova Nina
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1996
270
Novaková Nina
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1996
283
Nwokedi Naomi
SVS-Leichtathletik
AUT
2004
261
Okolie Karin
Levksi - Sofia
BUL
1994
200
23
Omerzel Patrik
AD Stajerska
SLO
2002
800
299
Oppenauer Laura
ULC Weinland
AUT
2001
60M
130
Pach Noel Sebastian
Slavia STU Bratislava
SVK
2000
200
114
Palka Miroslav
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
2000
260
Pappalardo Francesca
KVARNER
CRO
2000
WEI
131
Pavelka Adrian
Slavia STU Bratislava
SVK
1991
400
211
Pavlinjek Natalija
AK Panvita Murska Sobota
SLO
1998
132
Pazmany Richard
Slavia STU Bratislava
SVK
2001
200
212
Pertoci Zarja
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2003
800
6
Peták Jan
AC Domazlice
CZE
1998
400
2
Peter Durica
AUT
1997
800
314
Petrásková Veronika
USK Praha
CZE
2000
400
92
Pflanzl Rene
KSV alutechnik
AUT
1992
148
Piri Norbert
Szombathelyi HVSE
HUN
2002
200
225
Pisnik Veronika
AK Slovenj Gradec
SLO
2000
400
46
Pogorevc Jaka
AK Slovenj Gradec
SLO
1998
800
318
Polt Marie-Helene
UWW-LA
AUT
1997
294
Pöltner-Holkovic Elisabeth
team2012.at
AUT
1972
251
Portenschlager Sigrid
DSG Wien
AUT
1995
175
Pototschnig Alexander
UWW-LA
AUT
1998
60M
83
Praschl Daniel
DSG Wien
AUT
1992
201
Prokešová Alice
AK Olymp Brno
CZE
1999
1K5
196
Prosen Rene
AD Stajerska
SLO
2000
119
Púchovský Lukáš
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1998
60M
31
Racki Patrik
AK "Karlovac"
CRO
2001
400
149
Rádl Botond
Szombathelyi HVSE
HUN
2002
200
222
Radolli Ina
AK Poljane Maribor
SLO
2001
60M
258
Raic Andrea
KSV alutechnik
AUT
2000
200
17
Rakic Luka
AD MASS Ljubljana
MNE
1991
93
Reindl Samuel
KSV alutechnik
AUT
1996
60M
254
Répási Petra
GEAC
HUN
1996
60H
84
Ringhofer Christian
DSG Wien
AUT
2003
60M
241
Ronco Elena
ATSV OMV Auersthal
AUT
2003
213
Ros Ela
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2003
800
106
Roser Nick
LT Bgld Eisenstadt
AUT
1993
315
Rozhyna Karina
USK Praha
CZE
2000
KUG
41
Rozman Marincic Rok
AK Poljane Maribor
SLO
2003
60M
197
Rudolf Nadja
AD Stajerska
SLO
2002
60M
16
Rudolf Zan
AD MASS Ljubljana
SLO
1993
800
74
Ruscelli Gabriele
DK Runners Milano
ITA
1980
1K5
183
Sandu Cristina
ROU
1990
WEI
150
Sárközi Dominik
Szombathelyi HVSE
HUN
1999
400
62
Sasínek Patrik
Atletický klub Hodonín z.s.
CZE
1997
800
300
Schaffer Jaqueline
ULC Weinland
AUT
2004
60M
264
Schmidova Martina
PSK Olymp Praha
CZE
1990
200
13
Schneidgen Patrik
AC Stavbár NItra
SVK
1994
400
303
Schnitzlbaumer Eva
Union Salzburg LA
AUT
2004
800
308
Schrott Beate
UNION St. Pölten
AUT
1988
60H
252
Seilern und Aspang Deborah
DSG Wien
AUT
1991
226
Sekavčnik Zala
AK Slovenj Gradec
SLO
2003
800
229
Sekyrova Tereza
AK Sokolov
CZE
2000
400
8
Siko Jakub
AC Stavbár Nitra
SVK
1993
1K5
134
Silhavy Martin
Sokol Plzen
CZE
1999
800
42
Simenko Lalic Tilen
AK Poljane Maribor
SLO
1998
400
309
Simon Tina
UNION St. Pölten
AUT
2001
238
Simončič Aneja
AD MASS Ljubljana
SLO
1998
400
120
Šimune Kristián
ŠK ŠOG Nitra
SVK
2001
60H
50
Šíp Jan
ASK Slavia Praha
CZE
1995
174
Škrabák Leon
USK Praha
CZE
2002
60M
101
Sluga Erik
KVARNER
CRO
2001
51
Šnajdr Jan
ASK Slavia Praha
CZE
1994
302
Spazirer Lena
ULC Weinland
AUT
2003
60M
301
Spazirer Anna
ULC Weinland
AUT
2003
800
85
Spiess Ulrich
DSG Wien
AUT
1997
400
164
Steindl Daniel
ULC Weinland
AUT
2002
60H
253
Stolz Theresa
DSG Wien
AUT
1997
WEI
57
Strahija Pavao
Atletic club Međimurje
CRO
2002
60M
115
Straška Lukáš
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
2001
116
Stremi Richard
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1997
94
Stüger Paul
KSV alutechnik
AUT
1996
800
10
Šuba Ján
AC Stavbár Nitra
SVK
1994
43
Svajncer Jan
AK Poljane Maribor
SLO
2003
60M
242
Svancarek Hanna
ATSV OMV Auersthal
AUT
2002
KUG
90
Szabó László
FTC
HUN
1991
151
Szalay Szabolcs
Szombathelyi HVSE
HUN
1991
60M
275
Takácsová Simona
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1998
11
Talán Matúš
AC Stavbár Nitra
SVK
1996
800
86
Tastepe Ali
DSG Wien
AUT
1997
87
Theuer Timon
DSG Wien
AUT
1994
1K5
53
Timko Martin
ASK Slavia Praha
CZE
1994
1K5
52
Timko ¨Martin
ASK Slavia Praha
CZE
1994
800
142
Tiroch Stephan
SVS-Leichtathletik
AUT
1996
60M
58
Todorović Sven
Atletic club Međimurje
CRO
1996
KUG
268
Tomková Dáša
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
2000
104
Torta Thomas Alexander
LAC Klagenfurt
AUT
1994
60M
44
Trunk Stas
AK Poljane Maribor
SLO
2003
167
Tschurtschenthaler Fabian
Union Salzburg LA
AUT
2002
178
Tuček Martin
VSK Univerzita Brno
CZE
1995
200
188
Tukhay Vladyslava
AD MASS Ljubljana
SLO
1999
12
Turcsányi Daniel
AC Stavbár Nitra
SVK
1997
WEI
88
Unger Andreas
DSG Wien
AUT
1995
24
Ursini Erik
AD Stajerska
SLO
2004
800
199
Valentic Helena
AK "Karlovac"
CRO
2000
1K5
290
Varga Nikolett
Szombathelyi HVSE
HUN
1998
WEI
289
Varga Eszter
Szombathelyi HVSE
HUN
2000
60H
123
Vasilev Aleks
SKLA Akademik Sofia
BUL
1995
800
36
Verbošt Gregor
AK Poljane Maribor
SLO
1994
1K5
37
Verbošt Tadej
AK Poljane Maribor
SLO
1992
1K5
227
Verhovnik Lana
AK Slovenj Gradec
SLO
2001
KUG
59
Verli David
Atletic club Međimurje
CRO
2000
800
25
Vidovic Valentin
AD Stajerska
SLO
2003
60M
184
Virág Simon
HUN
2002
400
304
Vogl Johanna
Union Salzburg LA
AUT
2002
60H
316
Vošahlíková Aneta
USK Praha
CZE
1999
400
228
Vovk Vita
AK Slovenj Gradec
SLO
2002
200
102
Vukelic Luka
KVARNER
CRO
2001
800
171
Wallner Kevin
UNION St. Pölten
AUT
1992
800
305
Wanderer Vanessa
Union Salzburg LA
AUT
2002
800
288
Weber Bettina
SVS-Leichtathletik
AUT
1996
KUG
72
Weiler Lorenz
ATSV OMV Auersthal
AUT
1993
108
Winter Lorenz
LTU Graz
AUT
2001
800
243
Wondraschek Sigrid
ATSV OMV Auersthal
AUT
1999
262
Zapfel Yvonne
LT Bgld Eisenstadt
AUT
1992
60H
276
Zapletalová Emma
ŠK ŠOG Nitra
SVK
2000
60
Žbulj Lovro
Atletic club Međimurje
CRO
2002
800
237
Zeljko Ivana
Atletic club Međimurje
CRO
1996
400
67
Zelnik Jaka
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
2001
400
143
Zillner Gerhard
SVS-Leichtathletik
AUT
1971
KUG
18
Zumer Jan
AD MASS Ljubljana
SLO
1982
60M
45
Zupanic Vito
AK Poljane Maribor
SLO
2002
60M
35
Zver Aleš
AK Panvita Murska Sobota
SLO
1993
800