11 Feb 2018 ASVÖ Vienna Indoor Gala 2018 - Wien

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
1
Naim Ramzi
LIB
1990
2
Peter Durica
AUT
1997
800
3
Mikule Kristián
TJ LIAZ Jablonec nad Nisou
CZE
1998
4
Gregor Jiri
AC Domazlice
CZE
1994
800
5
Krysl Lukas
AC Domazlice
CZE
1999
1K5
6
Peták Jan
AC Domazlice
CZE
1998
400
7
Benda Jakub
AC Stavbár Nitra
SVK
2000
200
8
Siko Jakub
AC Stavbár Nitra
SVK
1993
1K5
9
Danac Denis
AC Stavbár Nitra
SVK
1993
400
10
Šuba Ján
AC Stavbár Nitra
SVK
1994
11
Talán Matúš
AC Stavbár Nitra
SVK
1996
800
12
Turcsányi Daniel
AC Stavbár Nitra
SVK
1997
WEI
13
Schneidgen Patrik
AC Stavbár NItra
SVK
1994
400
14
Grahovac Gregor
AD MASS Ljubljana
SLO
2000
400
15
Košir Lovro Month
AD MASS Ljubljana
SLO
1999
400
16
Rudolf Zan
AD MASS Ljubljana
SLO
1993
800
17
Rakic Luka
AD MASS Ljubljana
MNE
1991
18
Zumer Jan
AD MASS Ljubljana
SLO
1982
60M
19
Drev Gasper
AD Stajerska
SLO
2003
KUG
20
Kobler Bastian
AD Stajerska
SLO
1999
60M
21
Kocbek Bratina Valentin
AD Stajerska
SLO
2002
60M
22
Kriznik Filip
AD Stajerska
SLO
2001
800
23
Omerzel Patrik
AD Stajerska
SLO
2002
800
24
Ursini Erik
AD Stajerska
SLO
2004
800
25
Vidovic Valentin
AD Stajerska
SLO
2003
60M
26
Belcic Bruno
AK "Karlovac"
CRO
2000
1K5
27
Dolsak Tin
AK "Karlovac"
CRO
2001
800
28
Katic Ivan
AK "Karlovac"
CRO
1997
1K5
29
Krivacic Marko
AK "Karlovac"
CRO
2000
800
30
Neralic Hrvoje
AK "Karlovac"
CRO
2000
400
31
Racki Patrik
AK "Karlovac"
CRO
2001
400
32
Horvat Patrik
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2003
60M
33
Janža Maj
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2003
800
34
Kuzma Luka
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2001
35
Zver Aleš
AK Panvita Murska Sobota
SLO
1993
800
36
Verbošt Gregor
AK Poljane Maribor
SLO
1994
1K5
37
Verbošt Tadej
AK Poljane Maribor
SLO
1992
1K5
38
Gomilsek Samo
AK Poljane Maribor
SLO
1997
39
Homsak Jakob
AK Poljane Maribor
SLO
2002
40
Kolman Alen
AK Poljane Maribor
SLO
1995
800
41
Rozman Marincic Rok
AK Poljane Maribor
SLO
2003
60M
42
Simenko Lalic Tilen
AK Poljane Maribor
SLO
1998
400
43
Svajncer Jan
AK Poljane Maribor
SLO
2003
60M
44
Trunk Stas
AK Poljane Maribor
SLO
2003
45
Zupanic Vito
AK Poljane Maribor
SLO
2002
60M
46
Pogorevc Jaka
AK Slovenj Gradec
SLO
1998
800
47
Kordež Mitja
AK Slovenj Gradec
SLO
2001
200
48
de Souza Silvio Henrique
ASA Sao Bernardo
BRA
1993
60H
49
Kuriš Štěpán
ASK Slavia Praha
CZE
1998
50
Šíp Jan
ASK Slavia Praha
CZE
1995
51
Šnajdr Jan
ASK Slavia Praha
CZE
1994
52
Timko ¨Martin
ASK Slavia Praha
CZE
1994
800
53
Timko Martin
ASK Slavia Praha
CZE
1994
1K5
54
Hofta Jakub
ASK Slavia Praha
CZE
1997
55
Enci Tadej
Athletics club Velenje
SLO
1994
56
Babić Leon
Atletic club Međimurje
CRO
2001
57
Strahija Pavao
Atletic club Međimurje
CRO
2002
60M
58
Todorović Sven
Atletic club Međimurje
CRO
1996
KUG
59
Verli David
Atletic club Međimurje
CRO
2000
800
60
Žbulj Lovro
Atletic club Međimurje
CRO
2002
800
61
Ignac Mladen
Atletic club Međimurje
CRO
2001
800
62
Sasínek Patrik
Atletický klub Hodonín z.s.
CZE
1997
800
63
Maláník Oldřich
Atletický klub Hodonín z.s.
CZE
1999
1K5
64
Markelj Rok
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
2000
800
65
Ferlan Rok
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
1997
400
66
Marš Domen
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
1997
1K5
67
Zelnik Jaka
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
2001
400
68
Alkahled Waleed
ATSV OMV Auersthal
SYR
1997
69
Bjanov Boris
ATSV OMV Auersthal
AUT
1974
WEI
70
Krach Matthias
ATSV OMV Auersthal
AUT
1991
KUG
71
Lill Dominik
ATSV OMV Auersthal
AUT
2002
72
Weiler Lorenz
ATSV OMV Auersthal
AUT
1993
73
de Oliveira João Vítor
Brazil
BRA
1992
60H
74
Ruscelli Gabriele
DK Runners Milano
ITA
1980
1K5
75
Abdelrahimsai Ahmad Rahim
DSG Wien
AUT
1963
KUG
76
Abrahamian Gevorg
DSG Wien
AUT
1990
60M
77
Domenig Florian
DSG Wien
AUT
1995
60H
78
Fencl Roland
DSG Wien
AUT
1992
1K5
79
Ferrighetto Ivan
DSG Wien
AUT
1995
60H
80
Grünsteidl Herbert
DSG Wien
AUT
1997
KUG
81
Hajek Stephan
DSG Wien
AUT
2001
82
Kornfeld Markus
DSG Wien
AUT
1990
83
Praschl Daniel
DSG Wien
AUT
1992
84
Ringhofer Christian
DSG Wien
AUT
2003
60M
85
Spiess Ulrich
DSG Wien
AUT
1997
400
86
Tastepe Ali
DSG Wien
AUT
1997
87
Theuer Timon
DSG Wien
AUT
1994
1K5
88
Unger Andreas
DSG Wien
AUT
1995
89
Galambos Tibor
FTC
HUN
1991
WEI
90
Szabó László
FTC
HUN
1991
91
Gaugl Sebastian
KSV alutechnik
AUT
1997
400
92
Pflanzl Rene
KSV alutechnik
AUT
1992
93
Reindl Samuel
KSV alutechnik
AUT
1996
60M
94
Stüger Paul
KSV alutechnik
AUT
1996
800
95
Bauernfeind Andreas
KUS ÖBV Pro Team
AUT
1989
1K5
96
Bauernfeind Mario
KUS ÖBV Pro Team
AUT
1991
1K5
97
Kudrnofsky Dimitri
KUS ÖBV Pro Team
AUT
1988
98
Babic Doninik
KVARNER
CRO
2001
800
99
Dotlic Marino
KVARNER
CRO
1997
60M
100
Grzic Toni
KVARNER
CRO
2001
KUG
101
Sluga Erik
KVARNER
CRO
2001
102
Vukelic Luka
KVARNER
CRO
2001
800
103
Gesierich Alexander
LAC Klagenfurt
AUT
1998
KUG
104
Torta Thomas Alexander
LAC Klagenfurt
AUT
1994
60M
105
Hazer Ahmad
Lebanon
LBN
1989
60H
106
Roser Nick
LT Bgld Eisenstadt
AUT
1993
107
Enge Michael
LTU Graz
AUT
2001
800
108
Winter Lorenz
LTU Graz
AUT
2001
800
109
da Silva Fabiano Gilberto
Marilia Clube
BRA
1981
60M
110
Bekrić Emir
Partizan Belgrade
SRB
1991
111
Cimermančič Matevž
ŠD Dolenjske Toplice
SLO
1999
1K5
112
Ďurovský Vladimír
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
2001
113
Marček Miroslav
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1995
114
Palka Miroslav
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
2000
115
Straška Lukáš
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
2001
116
Stremi Richard
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1997
117
Mazúch Dávid
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1996
1K5
118
Mrva Stanislav
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1995
400
119
Púchovský Lukáš
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1998
60M
120
Šimune Kristián
ŠK ŠOG Nitra
SVK
2001
60H
121
Jivkov Martin
SKLA Akademik Sofia
BUL
2001
200
122
Jivkov Vesselin
SKLA Akademik Sofia
BUL
2001
200
123
Vasilev Aleks
SKLA Akademik Sofia
BUL
1995
800
124
Babulik Matus
Slavia STU Bratislava
SVK
1997
800
125
Bellus Stefan
Slavia STU Bratislava
SVK
2002
200
126
Cidorík Matej
Slavia STU Bratislava
SVK
2000
400
127
Kroslak Samuel Patrik
Slavia STU Bratislava
SVK
2001
200
128
Kostolny Simon
Slavia STU Bratislava
SVK
2003
200
129
Martinec Erik
Slavia STU Bratislava
SVK
1996
400
130
Pach Noel Sebastian
Slavia STU Bratislava
SVK
2000
200
131
Pavelka Adrian
Slavia STU Bratislava
SVK
1991
400
132
Pazmany Richard
Slavia STU Bratislava
SVK
2001
200
133
Karlach Jakub
Sokol Plzen
CZE
2000
800
134
Silhavy Martin
Sokol Plzen
CZE
1999
800
135
Cesar David
SSK Vítkovice
CZE
1994
136
Nahler Nicolaus
SVS-Leichtathletik
AUT
2003
60M
137
Dumitrica Stefan-Alexandru
SVS-Leichtathletik
AUT
1983
KUG
138
Einramhof Felix
SVS-Leichtathletik
AUT
1998
139
Fischer Elias
SVS-Leichtathletik
AUT
1999
140
Hufnagl Dominik
SVS-Leichtathletik
AUT
1997
200
141
Kohn Leon
SVS-Leichtathletik
AUT
1998
142
Tiroch Stephan
SVS-Leichtathletik
AUT
1996
60M
143
Zillner Gerhard
SVS-Leichtathletik
AUT
1971
KUG
144
Boda Boldizsár
Szombathelyi HVSE
HUN
1998
400
145
Ecker Tamás
Szombathelyi HVSE
HUN
2001
146
Felföldi Tamás
Szombathelyi HVSE
HUN
2000
147
Galambos Martin
Szombathelyi HVSE
HUN
2000
200
148
Piri Norbert
Szombathelyi HVSE
HUN
2002
200
149
Rádl Botond
Szombathelyi HVSE
HUN
2002
200
150
Sárközi Dominik
Szombathelyi HVSE
HUN
1999
400
151
Szalay Szabolcs
Szombathelyi HVSE
HUN
1991
60M
152
Bahenský Petr
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2002
800
153
Bárta Filip
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2000
60M
154
Boudný Matouš
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2000
60M
155
Jánský Matyáš
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2000
1K5
156
Gloza Ondřej
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2002
800
157
Matějček Antonín
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2000
800
158
Holkovic Gerald
team2012.at
AUT
1963
800
159
Kubista Jan
TJ Dukla Praha
CZE
1990
800
160
Hodbod Lukáš
TJ Sokol Hradec Králové
CZE
1996
800
161
Mottl Lukáš
TJ Sokol Hradec Králové
CZE
1997
162
Frenkenberger Thomas
ULC - Riverside Mödling
AUT
1999
800
163
Münzker Maximilian
ULC Weinland
AUT
1998
60M
164
Steindl Daniel
ULC Weinland
AUT
2002
60H
165
Del-Negro Luca
Union Salzburg LA
AUT
2002
166
Handler Constantin
Union Salzburg LA
AUT
2002
60M
167
Tschurtschenthaler Fabian
Union Salzburg LA
AUT
2002
168
Gonaus Eduard
UNION St. Pölten
AUT
1970
169
Grill Benjamin
UNION St. Pölten
AUT
1985
60M
170
Hinterhofer Roland
UNION St. Pölten
AUT
1991
800
171
Wallner Kevin
UNION St. Pölten
AUT
1992
800
172
Horký František
USK Praha
CZE
2001
400
173
Merta Sebastian
USK Praha
CZE
2001
174
Škrabák Leon
USK Praha
CZE
2002
60M
175
Pototschnig Alexander
UWW-LA
AUT
1998
60M
176
Dvořák Radek
VSK Univerzita Brno
CZE
1995
400
177
Korejz Jiří
VSK Univerzita Brno
CZE
1996
400
178
Tuček Martin
VSK Univerzita Brno
CZE
1995
200
179
Dienes Mátyás
ZALASZÁM ZAC
HUN
2001
180
Hanna Répássy
HUN
2001
400
181
Kriszta Kószás
HUN
1993
1K5
182
Nóra Domsi
HUN
2001
400
183
Sandu Cristina
ROU
1990
WEI
184
Virág Simon
HUN
2002
400
185
Čaladi Tereza
AC Moravská Slavia Brno
CZE
1996
60H
186
Hulínová Alžbeta
AC Stavbár Nitra
SVK
1999
187
Istenic Zala
AD MASS Ljubljana
SLO
2002
400
188
Tukhay Vladyslava
AD MASS Ljubljana
SLO
1999
189
Bostjancic Nika
AD Stajerska
SLO
2000
190
Gonza Spela
AD Stajerska
SLO
2001
800
191
Gornik Pia
AD Stajerska
SLO
2002
60M
192
Herman Alina
AD Stajerska
SLO
2004
193
Kaiser Klara
AD Stajerska
SLO
2001
800
194
Klojcnik Petja
AD Stajerska
SLO
2004
800
195
Lobenwein Vanesa
AD Stajerska
SLO
2003
800
196
Prosen Rene
AD Stajerska
SLO
2000
197
Rudolf Nadja
AD Stajerska
SLO
2002
60M
198
Hylton Cheriece
Adidas
GBR
1996
400
199
Valentic Helena
AK "Karlovac"
CRO
2000
1K5
200
Havlíčková Martina
AK Olymp Brno
CZE
1996
400
201
Prokešová Alice
AK Olymp Brno
CZE
1999
1K5
202
Kopun Sabina
AK Panvita Murska Sobota
SLO
1998
203
Grof Ria
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2000
60M
204
Benko Anja
AK Panvita Murska Sobota
SLO
1995
205
Geric Nina
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2004
60M
206
Hanzel Spela
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2003
800
207
Janža Zala
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2001
800
208
Matjasec Zala
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2006
60M
209
Maucec Eva
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2004
60M
210
Maucec Julija
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2003
60M
211
Pavlinjek Natalija
AK Panvita Murska Sobota
SLO
1998
212
Pertoci Zarja
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2003
800
213
Ros Ela
AK Panvita Murska Sobota
SLO
2003
800
214
Ciric Maja
AK Partizan 1945
SRB
1989
200
215
Gasperut Neja
AK Poljane Maribor
SLO
2001
216
Kaucic Ajda
AK Poljane Maribor
SLO
2003
60M
217
Kovacic Petek Nika
AK Poljane Maribor
SLO
2003
60M
218
Kralj Nika
AK Poljane Maribor
SLO
2003
60M
219
Kraner Laura
AK Poljane Maribor
SLO
2002
800
220
Ksela Liza
AK Poljane Maribor
SLO
2003
60M
221
Merhar Tjasa
AK Poljane Maribor
SLO
2002
60M
222
Radolli Ina
AK Poljane Maribor
SLO
2001
60M
223
Dudek Kristina
AK Sloboda Varazdin
CRO
1994
400
224
Hovnik Zala
AK Slovenj Gradec
SLO
2002
200
225
Pisnik Veronika
AK Slovenj Gradec
SLO
2000
400
226
Sekavčnik Zala
AK Slovenj Gradec
SLO
2003
800
227
Verhovnik Lana
AK Slovenj Gradec
SLO
2001
KUG
228
Vovk Vita
AK Slovenj Gradec
SLO
2002
200
229
Sekyrova Tereza
AK Sokolov
CZE
2000
400
230
Baajour Ola
Ansar
LIB
1995
231
Kolingerova Agata
ASK Slavia Praha
CZE
1999
232
Kopecká Anežka
ASK Slavia Praha
CZE
1997
233
Blažić Teuta
Atletic club Međimurje
CRO
2000
WEI
234
Branilović Lea
Atletic club Međimurje
CRO
2000
235
Dobša Ana
Atletic club Međimurje
CRO
2004
800
236
Dobša Nina
Atletic club Međimurje
CRO
1999
800
237
Zeljko Ivana
Atletic club Međimurje
CRO
1996
400
238
Simončič Aneja
AD MASS Ljubljana
SLO
1998
400
239
Baudis Clara
ATSV OMV Auersthal
AUT
2001
KUG
240
Köck Alexandra
ATSV OMV Auersthal
AUT
2003
241
Ronco Elena
ATSV OMV Auersthal
AUT
2003
242
Svancarek Hanna
ATSV OMV Auersthal
AUT
2002
KUG
243
Wondraschek Sigrid
ATSV OMV Auersthal
AUT
1999
244
de Liz Tamiris
Brazil
BRA
1995
60M
245
Cavalleri Valentina
C.S. ESERCITO ITA
ITA
1995
400
246
Hein Raphaela
DSG Wien
AUT
1992
400
247
Heriszt Annette
DSG Wien
AUT
1998
248
Mapalagama Savannah
DSG Wien
AUT
1995
60M
249
Mayer Julia
DSG Wien
AUT
1993
800
250
Möller Nadine
DSG Wien
AUT
1986
400
251
Portenschlager Sigrid
DSG Wien
AUT
1995
252
Seilern und Aspang Deborah
DSG Wien
AUT
1991
253
Stolz Theresa
DSG Wien
AUT
1997
WEI
254
Répási Petra
GEAC
HUN
1996
60H
255
Grubesic Thea
KSV alutechnik
AUT
1997
256
Kertelits Amelie
KSV alutechnik
AUT
2004
KUG
257
Moser Leonie
KSV alutechnik
AUT
2004
KUG
258
Raic Andrea
KSV alutechnik
AUT
2000
200
259
Bobanovic Luana
KVARNER
CRO
1999
60M
260
Pappalardo Francesca
KVARNER
CRO
2000
WEI
261
Okolie Karin
Levksi - Sofia
BUL
1994
200
262
Zapfel Yvonne
LT Bgld Eisenstadt
AUT
1992
60H
263
Hösl Caroline
LTU Graz
AUT
1993
400
264
Schmidova Martina
PSK Olymp Praha
CZE
1990
200
265
Flosníková Veronika
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1997
WEI
266
Lajčáková Stanislava
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1996
267
Malatincova Simona
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1997
268
Tomková Dáša
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
2000
269
Novakova Nina
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1996
270
Novaková Nina
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1996
271
Forster Viktória
ŠK ŠOG Nitra
SVK
2002
272
Kovačovicová Lenka
ŠK ŠOG Nitra
SVK
2001
273
Ledecká Daniela
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1996
274
Lukáčová Simona
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1999
60H
275
Takácsová Simona
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1998
276
Zapletalová Emma
ŠK ŠOG Nitra
SVK
2000
277
Bucicova Natalia
Slavia STU Bratislava
SVK
1999
400
278
Cidorikova Miriam
Slavia STU Bratislava
SVK
1999
400
279
Matejickova Lucia
Slavia STU Bratislava
SVK
1998
400
280
Lampová Barbora
Sokol Opava
CZE
1995
281
Adlerova Kristyna
Sokol Plzen
CZE
1996
60M
282
Agreiter Caren
SSV Bruneck - Sektion Leichtathletik
ITA
1996
400
283
Nwokedi Naomi
SVS-Leichtathletik
AUT
2004
284
Hladky Lisa
SVS-Leichtathletik
AUT
1995
285
Kneringer Ruth
SVS-Leichtathletik
AUT
2002
286
Kohn Mona-Sophie
SVS-Leichtathletik
AUT
1995
287
Kölbl Astrid
SVS-Leichtathletik
AUT
1983
200
288
Weber Bettina
SVS-Leichtathletik
AUT
1996
KUG
289
Varga Eszter
Szombathelyi HVSE
HUN
2000
60H
290
Varga Nikolett
Szombathelyi HVSE
HUN
1998
WEI
291
Jinderlová Lucie
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2001
400
292
Bahenská Lucie
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2005
60M
293
Bělohlavová Adéla
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2001
1K5
294
Pöltner-Holkovic Elisabeth
team2012.at
AUT
1972
295
Aschenbrenner Fiona
UAB Athletics
AUT
1997
1K5
296
Bezeková Alexandra
UK Bratislava
SVK
1992
400
297
Banovicova Monika
UK Bratislava
SVK
1995
WEI
298
Hafner Astrid
ULC - Riverside Mödling
AUT
1998
400
299
Oppenauer Laura
ULC Weinland
AUT
2001
60M
300
Schaffer Jaqueline
ULC Weinland
AUT
2004
60M
301
Spazirer Anna
ULC Weinland
AUT
2003
800
302
Spazirer Lena
ULC Weinland
AUT
2003
60M
303
Schnitzlbaumer Eva
Union Salzburg LA
AUT
2004
800
304
Vogl Johanna
Union Salzburg LA
AUT
2002
60H
305
Wanderer Vanessa
Union Salzburg LA
AUT
2002
800
306
Burda Michaela
UNION St. Pölten
AUT
1994
307
Koberwein Sabrina
UNION St. Pölten
AUT
2001
308
Schrott Beate
UNION St. Pölten
AUT
1988
60H
309
Simon Tina
UNION St. Pölten
AUT
2001
310
Bičianová Michaela
USK Praha
CZE
1997
400
311
Chrpová Kateřina
USK Praha
CZE
1997
400
312
Hložková Barbora
USK Praha
CZE
2000
60H
313
Kaiserová Johana
USK Praha
CZE
2000
60M
314
Petrásková Veronika
USK Praha
CZE
2000
400
315
Rozhyna Karina
USK Praha
CZE
2000
KUG
316
Vošahlíková Aneta
USK Praha
CZE
1999
400
317
Kremer Nadine
UWW-LA
LUX
1994
KUG
318
Polt Marie-Helene
UWW-LA
AUT
1997
319
Miklau Lorena
VST Laas
AUT
2004
320
Nagy Pálma
ZALASZÁM ZAC
HUN
2001
321
Nanova Zofia
Slavia STU Bratislava
SVK
1991
800