22. - 27. Jul 2019 10th European Athletics Championships of the Deaf - Bochum-Wattenscheid

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
1
Belaya Katsiaryna
BELARUS
BLR
1988
2
Charniak Aliaksandr
BELARUS
BLR
1990
3
Chebatarova Tatsiana
BELARUS
BLR
1984
4
Hancharova Yana
BELARUS
BLR
1988
5
Hralko Roman
BELARUS
BLR
1992
6
Kozich Aliaksandr
BELARUS
BLR
1992
7
Kozich Halina
BELARUS
BLR
1990
8
Maistrenka Aliaksandr
BELARUS
BLR
2000
9
Rahulia Uladzislau
BELARUS
BLR
1998
10
Slapik Darya
BELARUS
BLR
1997
11
Tsiarentsyeva Alena
BELARUS
BLR
1982
12
Zapolskikh Siarhei
BELARUS
BLR
1999
13
Zhurbenkova Katsiayna
BELARUS
BLR
1998
14
Zubrakova Uladlena
BELARUS
BLR
2000
15
Stappers Flore
BELGIUM
BEL
1995
16
Nachova Nadka
BULGARIA
BUL
2000
7-K
17
Uzunova Elena
BULGARIA
BUL
1992
SPE
18
Stefanac Laura
CROATIA
CRO
1998
19
Aurednikova Barbora
CZECH REPUBLIC
CZE
2001
20
Cizek Erik
CZECH REPUBLIC
CZE
2000
21
Franek Ondrej
CZECH REPUBLIC
CZE
2000
22
Korgerova Katerina
CZECH REPUBLIC
CZE
2001
23
Matouskova Lenka
CZECH REPUBLIC
CZE
1993
DIS
24
Nosek Jakub
CZECH REPUBLIC
CZE
1989
25
Vacek Jan
CZECH REPUBLIC
CZE
1972
HAM
26
Callado Fortes Sara
SPAIN
ESP
1992
SPE
27
Cano Garcia Salvador
SPAIN
ESP
1987
28
Gomez Ayala Victor
SPAIN
ESP
1996
29
Gonzalez Valiente Juan M.
SPAIN
ESP
1982
30
Martinez Almeida Martinez R
SPAIN
ESP
1981
31
Martinez Morga Jaime
SPAIN
ESP
1995
32
Rios Campoy Maite
SPAIN
ESP
1986
33
Halliste Inessa
ESTONIA
EST
2001
34
Kajak Karl Kristjan
ESTONIA
EST
2001
35
Liiv Jorgen
ESTONIA
EST
1990
36
Raisp Rinat
ESTONIA
EST
2001
37
Saem Cathy
ESTONIA
EST
1993
38
Visnap Tanel
ESTONIA
EST
1992
39
Ruokonen Sara-Elise
FINLAND
FIN
1999
40
Tanner Santeri
FINLAND
FIN
1996
41
Omar Makasidy
FRANCE
FRA
1991
42
Perrochon Lola
FRANCE
FRA
2001
43
Bischlager Christoph
GERMANY
GER
1983
44
Bley Alexander
GERMANY
GER
1990
45
Brutscher Nadine
GERMANY
GER
1994
46
Dr. Alder-Baerens Nele
GERMANY
GER
1978
10K
47
Gaede Delia
GERMANY
GER
1999
48
Herud Luisa
GERMANY
GER
2002
49
Nadler Pierre-Rene
GERMANY
GER
1998
50
Peters Hannah
GERMANY
GER
1999
51
Schlechter Sheila
GERMANY
GER
1999
100
52
Schneid Georgina
GERMANY
GER
1990
53
Botting Iain
GREAT BRITAIN
GBR
1993
54
Kay Christopher
GREAT BRITAIN
GBR
1991
55
Oram Malachi
GREAT BRITAIN
GBR
1996
56
Ruddy John
GREAT BRITAIN
GBR
1990
57
Summersgill Daniel
GREAT BRITAIN
GBR
1984
58
Wilkinson Jonathan
GREAT BRITAIN
GBR
1994
59
Vouros Alexios-Ioannis
GREECE
GRE
1998
100
60
Mihaly Reka
HUNGARY
HUN
1996
61
Masetti Matteo
ITALIA
ITA
1996
SPE
62
Vizzini Alessandro
ITALIA
ITA
1990
63
Grenins Maris
LATVIA
LAT
1981
64
Soklakovs Sergejs
LATVIA
LAT
1995
65
Ivaskevicius Vytenis
LITHUANIA
LTU
1992
KUG
66
Jurksa Mindaugas
LITHUANIA
LTU
1992
67
Paurys Mazvydas
LITHUANIA
LTU
1999
68
Zdanavicius Sarunas
LITHUANIA
LTU
1998
KUG
69
Den Exter Elaine
NEDERLAND
NED
1997
70
Van Houwelingen Ralph
NEDERLAND
NED
1994
71
Allers-Hansen Tobias
NORWAY
NOR
2003
72
Dabrowski Karol
POLAND
POL
1995
HOC
73
Golebiowski Oskar
POLAND
POL
2000
74
Janda Bartlomiej
POLAND
POL
1993
75
Kokoszweski Oskar
POLAND
POL
2000
KUG
76
Kotowksi Grzegorz
POLAND
POL
1987
77
Kulpa Michal
POLAND
POL
1987
78
Marcinkiewicz Adrian
POLAND
POL
1993
79
Mejka Malgorzata
POLAND
POL
1986
10K
80
Rozumczyk Tomasz
POLAND
POL
1989
81
Stempurski Daniel
POLAND
POL
1997
82
Szyszkowski Damian
POLAND
POL
1996
40H
83
Wojciechowski Michal
POLAND
POL
1988
84
Abubiakirova Iuliia
RUSSIA
RUS
1996
85
Aksenov Ilia
RUSSIA
RUS
1990
86
Aksenova Viktoriia
RUSSIA
RUS
1998
87
Alemseitova Andzhela
RUSSIA
RUS
1990
88
Baganov Daniil
RUSSIA
RUS
1994
89
Beliakov Aleksandr
RUSSIA
RUS
1994
90
Bgan Maxim
RUSSIA
RUS
1988
HAM
91
Biziakina Svetlana
RUSSIA
RUS
1994
92
Borovskaya Valeria
RUSSIA
RUS
1995
HOC
93
Chizhov Nikolay
RUSSIA
RUS
1998
94
Elnikov Aleksei
RUSSIA
RUS
1991
95
Fedorenkov Denis
RUSSIA
RUS
1996
96
Filiushkina Alena
RUSSIA
RUS
1996
97
Golovina Ksenia
RUSSIA
RUS
1992
98
Grebenshchikov Konstantin
RUSSIA
RUS
1990
99
Kalinevich Margarita
RUSSIA
RUS
1995
100
Kalmykov Dmitrii
RUSSIA
RUS
1992
DIS
101
Kashchavtseva Elizaveta
RUSSIA
RUS
1997
DIS
102
Khakimov Denis
RUSSIA
RUS
1993
KUG
103
Khilenko Konstantin
RUSSIA
RUS
1995
104
Klechkina Anastasia
RUSSIA
RUS
1994
105
Klimova Oxana
RUSSIA
RUS
1990
106
Kniazev Vladislav
RUSSIA
RUS
1987
11H
107
Kopaneva Ekaterina
RUSSIA
RUS
1995
HOC
108
Kudriavtseva Ekaterina
RUSSIA
RUS
1986
109
Kulikov Maksim
RUSSIA
RUS
1984
110
Lavrinenko Iuliia
RUSSIA
RUS
1997
111
Nikiforova Ekaterina
RUSSIA
RUS
1997
112
Oblomkov Victor
RUSSIA
RUS
1994
113
Sharapo Anton
RUSSIA
RUS
1995
114
Shtanko Ilya
RUSSIA
RUS
1993
115
Shust Ekaterina
RUSSIA
RUS
1995
116
Solntsev Ilia
RUSSIA
RUS
1996
117
Solodova Diana
RUSSIA
RUS
1997
118
Tkacheva Irina
RUSSIA
RUS
1998
HAM
119
Tyshchenko Alan
RUSSIA
RUS
1989
120
Udodova Oksana
RUSSIA
RUS
1999
121
Zrakovskaia Aleksandra
RUSSIA
RUS
1998
DRE
122
Antusekova Martina
SLOVAKIA
SVK
2000
123
Jelinek Rastislav
SLOVAKIA
SVK
2001
124
Kristoficova Ivana
SLOVAKIA
SVK
1990
125
Leptova Amalia
SLOVAKIA
SVK
2002
126
Enci Tadej
SLOVENIA
SLO
1994
400
127
Sharapo Simon
SWEDEN
SWE
2001
128
Thor Theodor
SWEDEN
SWE
1993
129
Lenoir Kim
SWITZERLAND
SUI
1996
130
Akay Aysun
TURKEY
TUR
1994
131
Akbulut Alperen
TURKEY
TUR
1995
132
Baydas Hasan
TURKEY
TUR
1994
133
Baydas Huseyin
TURKEY
TUR
1994
134
Bicer Dogan
TURKEY
TUR
1997
135
Cakir Muhammed
TURKEY
TUR
1995
HAM
136
Koc Fatma Gul
TURKEY
TUR
1996
137
Ortac Serdar
TURKEY
TUR
1997
200
138
Suzen Yasin
TURKEY
TUR
1994
139
Bairamova Yuliia
UKRAINE
UKR
1986
140
Danylchenko Volodymyr
UKRAINE
UKR
1992
141
Dmytryyenko Oleksandr
UKRAINE
UKR
1987
142
Drach Sergii
UKRAINE
UKR
1988
143
Filimoshkina Rymma
UKRAINE
UKR
1986
HAM
144
Kochmaryk Viktoriya
UKRAINE
UKR
1989
145
Kompaniiets Serhii
UKRAINE
UKR
1996
146
Kuprych Solomiia
UKRAINE
UKR
1990
147
Kysylova Yuliia
UKRAINE
UKR
2002
148
Matviievska Yuliia
UKRAINE
UKR
2002
149
Muravska Ruslana
UKRAINE
UKR
2000
150
Nosenko Mykola
UKRAINE
UKR
1990
151
Pavlusenko Yurii
UKRAINE
UKR
1996
152
Pendrak Maksym
UKRAINE
UKR
1990
153
Polukhin Yevhen
UKRAINE
UKR
1992
154
Potapenko Kateryna
UKRAINE
UKR
1988
155
Raiesvka Iryna
UKRAINE
UKR
1995
156
Rudenko Dmytro
UKRAINE
UKR
1990
157
Samorokov Danylo
UKRAINE
UKR
2000
HAM
158
Shapoval Yuliia
UKRAINE
UKR
1988
159
Solovei Maksym
UKRAINE
UKR
1991
HAM
160
Svynobii Mariia
UKRAINE
UKR
1992
161
Sydorenko Anastasiia
UKRAINE
UKR
1994
162
Taran Vasyl
UKRAINE
UKR
1999
163
Tokar Kateryna
UKRAINE
UKR
2001
164
Ursulenko Nataliia
UKRAINE
UKR
1985
165
Vyshynskyi Dmytro
UKRAINE
UKR
1996
166
Costa Hemilton
PORTUGAL
POR
1991
WEI
167
Ture Abubacar
PORTUGAL
POR
1998
168
Gal Sandor
HUNGARY
HUN
1996