02. Jun 2019 Challenge Tageblatt 4 org. RBUAP - Schifflange

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
1017
PIERI Julia
CSL
LUX
2007
1047
LIIGA Fabrice
CELTIC
FRA
2008
1053
HOFFMANN Zoe
CAEG
LUX
2008
1087
MAURO Lilou
FOLA
FRA
2009
1089
LAMBERT Eve
CAD
LUX
2008
1093
PASSERI Nick
FOLA
LUX
2007
1117
SAHL Elisa
CAS
LUX
2007
1138
TROMANS PALOMINO Daniel
CSL
ESP
2009
1155
MEYERS Dylan
CAD
LUX
2007
1158
ARCARO DUPONT Noa
CAEG
LUX
2008
1159
COSTANTINI Luca
CAD
LUX
2006
1162
KRIEPS Leoni
FOLA
LUX
2009
1169
CAP Josef
CSL
CZE
2007
1196
DALLE Victor
CSL
FRA
2007
1204
MATOS SIMÕES Emilio
CELTIC
POR
2007
1206
PESCH Julien
CAEG
LUX
2009
1210
GOETHERT Luc-Antoine
CAEG
GER
2009
1216
LOPES Elena
CAEG
LUX
2008
1218
KREMER Pit
CAEG
LUX
2008
1245
LIBENS THEIN Li Michelle Marianne
FOLA
LUX
2009
1249
URWALD Arno
CELTIC
LUX
2009
1268
HEINTZ Lilly
CELTIC
LUX
2007
1285
KEMP Lola
FOLA
LUX
2006
1326
FRITZ Lauren
CSL
FRA
2006
1351
ELCHEROTH Mia
CSL
LUX
2006
1354
JANTZEN Claire
CAD
FRA
2007
1380
WILHELM Noah
CAB
LUX
2009
1383
HOFFMANN Mina
FOLA
LUX
2006
1386
GOERGEN Ben
CAEG
LUX
2006
1388
HAVÉ Joy
CAEG
LUX
2008
1392
BERG Emmi
FOLA
LUX
2008
1395
HOLTZ Luca
CELTIC
LUX
2007
1398
VIMONT Carl Fredrik
CSL
SWE
2006
1399
BOSSUYT Mirjam
CSL
BEL
2009
1400
PHILIPPART Enny Tessy
FOLA
LUX
2009
1408
LASSINE Glenn
CSL
LUX
2006
1411
PHILIPPART Lina Aline
FOLA
LUX
2007
1427
SABBATINI Emilia
FOLA
LUX
2007
1441
GOURDAIN Alexis
CSL
FRA
2006
1476
BRETTNER Charel
CAD
LUX
2008
1490
HELMINGER Shaheen
CSL
LUX
2007
1513
BOEVER Laurie
FOLA
LUX
2006
1517
GOEDERT Charel
CELTIC
LUX
2007
1518
BAUSCH Tom
CSL
LUX
2007
1523
FLAMMANG LIES Jonah
CSL
LUX
2007
1524
WEYDERT Henri
CAD
LUX
2007
1527
DE BACKER-MULLER Noah
CAD
LUX
2007
1537
KAELL Jim
CAB
LUX
2008
1538
KRUMLOVSKY Gina
CAB
LUX
2008
1554
BOUILLE David
CAEG
LUX
2006
1558
PURAYE Mil
CAEG
LUX
2009
1602
WILMES Mathis
CAS
LUX
2007
1636
KAYSER Max
CSL
LUX
2006
1644
KALMES Thierry
CAD
LUX
2009
1682
VILLENTHAL Madis
CSL
EST
2008
1693
WAGNER Victor
FOLA
LUX
2006
1699
MAJERUS Azadeh
FOLA
LUX
2007
1715
RISCHARD Shirley
CAD
LUX
2007
1722
BOURG Nolwenn
CSL
FRA
2006
1726
LEESCH Niki
CAPA
LUX
2006
1744
MISCHEL Immanuel
CAEG
LUX
2008
1746
GOMIS MENDES Ancelina
CELTIC
POR
2007
1755
WALLIG Mika
CAB
LUX
2007
1760
WINTERSDORFF Yara
FOLA
LUX
2006
1792
BRAUN Emma Marie Anna
CELTIC
LUX
2009
1808
SCHMIT Lou
CAEG
LUX
2006
1812
WEBER PETROVA Ina Sofia
CAB
LUX
2006
1827
DAUCH Mathis
CSL
FRA
2008
1834
D'ALIMONTE Carlotta
CSL
LUX
2008
1853
KUPTSOV Vladislav
CSL
RUS
2009
1855
ENGEL Julia
CSL
LUX
2009
1874
HOLTZ Anna
CELTIC
LUX
2009
1879
PECHON Damien
CELTIC
BEL
2008
1883
WAGNER Cathie
CAD
LUX
2007
1885
JOLY Till
CELTIC
BEL
2008
1900
SAHR Tonya
CSL
LUX
2009
1905
KAELL Eva
CAB
LUX
2007
1917
HULTEN Dan
CAD
LUX
2009
1922
BONNAVE Laurick Guy Luc
CAD
LUX
2009
1927
LANCE Henri
CSL
FRA
2009
1928
MOUTON JAFFKE Jana
CAEG
LUX
2007
1934
SCHODER Dana
FOLA
LUX
2007
1939
BAUSCHLEID Andi
CAD
LUX
2009
1974
UHRES Chris
CAPA
LUX
2007
1991
TURMES Cédric Pascal
CAD
LUX
2009
2002
BISSEN Elodie
CAD
LUX
2009
2007
VAESSEN AABY Matilda
CELTIC
LUX
2007
2012
FLENER Jeff
CSL
LUX
2009
2014
BRESSLER Leonie
CAD
LUX
2006
2027
GUCCIONE Piero Pol Sergio
CSL
LUX
2008
2030
KURTAGIC Uma
FOLA
MNE
2007
2037
MATGEN Charleen
CELTIC
LUX
2007
2039
RODRIGUES MATOS Eva
FOLA
LUX
2009
2048
CHATENIER Martin
CSL
FRA
2007
2055
DO CARMO Lena
CAD
LUX
2006
2057
BELLUCCI Carla
CAD
FRA
2006
2105
BIREN Lisa
CAS
LUX
2006
2125
BARBERIS Matilde
CSL
ITA
2007
2129
GROBEN Claire
CAEG
LUX
2009
2134
VALLIN Maxence
CSL
FRA
2006
2136
LALLEMAND Simon
CSL
FRA
2007
2138
MADARAS Lola
CAEG
LUX
2009
2176
FRIEDERICH Emilie
CSL
LUX
2007
2177
MARX Alex
FOLA
LUX
2006
2194
VICENTE SANZ Emma
CSL
FRA
2006
2202
SEMEDO GOMES Geovane
CAPA
CPV
2006
2231
COLLÉE Matt
CSL
BEL
2008
2234
CHATEAU-DUCOS Karel
CSL
FRA
2007
2247
MOLITOR Noélie
CELTIC
LUX
2007
2267
DI PENTIMA Matteo
FOLA
LUX
2007
2269
PARTIOT Brune
CSL
FRA
2008
2281
ALBERTINI Michele
CAD
ITA
2007
2315
HOFFMANN Keira
CAEG
LUX
2008
2317
REDING Filip
CAEG
LUX
2007
2318
BELLING Charlie
CAEG
LUX
2009
2327
LEY Jamie
CELTIC
LUX
2007
2331
BOEVER Ella
FOLA
LUX
2008
2338
FERRETTI Cynthia
CAD
LUX
2007
2341
BEISSEL Antoine
CSL
LUX
2009
2381
WINCKEL Jil
FOLA
LUX
2008
2393
MARRONE Dante
CSL
GER
2009
2424
KLEIN SCHLENTZ Bastien
CAD
LUX
2009
2449
AMIT Ftawit
CAEG
ERI
2006
2458
NEISES Jeanne
CAEG
LUX
2008
2462
WEBER Lynn
FOLA
LUX
2009
2474
WEIS June Lilly
CELTIC
LUX
2009
2536
NOSBUSCH Claude
CSL
LUX
2007
2561
PURAYE Yaara
CAEG
LUX
2007
2574
GAENG Lucile
CAEG
FRA
2006
2595
REISER Milo
CAPA
LUX
2009
2627
ANGELSBERG Lara
CELTIC
LUX
2006
2640
HANAPPE Alix
CELTIC
LUX
2009
CUP
2642
LAWAL MEYERS Chelly Damilola
CAEG
LUX
2008
2645
FRANTZ ESCALONA Enrique
CSL
LUX
2009
2655
KOPS Mathis
CELTIC
LUX
2008
2656
KOPS Lou Damien
CELTIC
LUX
2006
2692
FORTES QUEIROZ Fabiana
FOLA
POR
2007
2744
NIEUWENHUIS Ben
CAS
LUX
2006
2762
RECKINGER Nelly
CELTIC
LUX
2009
2773
FEDERSPIEL Maurice
CAEG
LUX
2006
2774
PETERS Louis
CAEG
LUX
2007
2775
HENSGEN Philippe
CAS
LUX
2007
2776
RECKINGER Léonie
CELTIC
LUX
2006
2795
TALEVIC Dalija
CAD
LUX
2007
2802
SCHEVERS Mara
CAS
LUX
2009
2809
ORIGER Lola
FOLA
LUX
2008
2824
BLOCK Lorena
CAB
LUX
2009
2860
HERMES Laura
CELTIC
LUX
2007
2869
VERNARDOS Panagiotis
CSL
GRC
2008
2897
SCHIRTZ Noélie
CELTIC
LUX
2006
2901
NIEDERCORN Octave
CSL
LUX
2008
2907
KRÖGER Liv
CAB
LUX
2007
2918
KAYSER Leo
CSL
LUX
2009
2919
CLERC Fleur
CSL
FRA
2008
2925
KLEIN SCHLENTZ Claire
CAD
LUX
2007
2930
SGUAZZIN Alessia
CAD
LUX
2006
2931
ROQUE-CHEVALIER Adèle
CSL
FRA
2007
2954
LOESCH Lilli
FOLA
LUX
2007
2956
KOHN Mathieu
CAEG
LUX
2008
2958
SCHILTZ Charel
CAEG
LUX
2008
2973
KROMBACH Eva
CSL
LUX
2009
2976
REILAND Fabrice
CELTIC
LUX
2006
2988
HEILIGER Lilly
CSL
LUX
2008
2989
HEILIGER Tom
CSL
LUX
2008
3007
LANCE Antoine
CSL
FRA
2006
3028
FONTAINE Camille
CAPA
LUX
2008
3042
DE JAGER BOOS Liane
CAS
LUX
2009
3048
WEISER Yann Philippe
CAD
LUX
2007
3072
MIRANDA KELLER Nils
CSL
GER
2007
3080
BOULÈGUE Elisabeth
CSL
FRA
2007
3092
HUSTING Oscar
FOLA
LUX
2009
3136
GOLDSCHMIDT Ben
CSL
LUX
2009
3150
WERCOLLIER Luca
FOLA
LUX
2006
3197
KRIPS Charel
CAB
LUX
2009
3233
RIES FEIDER Fränk
CAS
LUX
2008
3238
KAYSER Jill
CAPA
LUX
2007
3246
REISER Luka
CAPA
LUX
2007
3263
COLLÉE Noa
CSL
BEL
2008
3275
BRANDENBURGER Pia
CELTIC
LUX
2007
3301
ROCHET Louna
CSL
FRA
2006
3322
WEBER Hannah
CAEG
LUX
2008
3324
WEILER Anne
CAPA
LUX
2007
3325
WEILER Théid
CAPA
LUX
2007
3339
DELARUE Noa
CSL
FRA
2007
3350
STRAUB RODRIGUEZ Daniel
CSL
ESP
2009
3356
SGUAZZIN Andrea
CAD
LUX
2008
3386
BELLINI Louis
CAD
FRA
2009
3392
FOUX Iris
CAS
LUX
2006
3411
CORREIA HUGHES Morgan
CAEG
POR
2007
3424
KROMBACH Linda
CSL
LUX
2007
3428
SCHAACK Lynn
FOLA
LUX
2009
3480
KORE Melisa
CSL
LAT
2006
3490
ROCHET Pénélope
CSL
FRA
2009
3601
ZÜGEL Katharina
CAS
LUX
2007
3603
WEBER Cristina
CAS
LUX
2006
3608
SERE Israël Idriss Junior
FOLA
LUX
2008
3616
VILLAIN Lény
CAD
LUX
2009
3621
KESSELER Frédéric
CSL
LUX
2008
3635
DI SABATINO Giulia
CAS
LUX
2006
3654
ANGELSBERG Dan
CELTIC
LUX
2009
3676
THILL Laure
CELTIC
LUX
2006
3677
CHLECQ Ilaria
CAS
LUX
2009
3717
THILL Jo
CELTIC
LUX
2009
3731
HILGER Alex
CAPA
LUX
2008
3784
HEMMEN Tun
CELTIC
LUX
2009
3797
BOSSUYT Esther
CSL
BEL
2007
3808
SCHMITZ Chloé
CAEG
LUX
2009
3809
KOUAMEDJOUO PIEUME Noah
FOLA
LUX
2008
3822
CECCOTTI Gaetano
CAEG
LUX
2008
3830
GREGOR Niklas
CELTIC
LUX
2008
3850
VALENTINE Robert
CAEG
GBR
2008
3917
GOERGEN Tim
CAEG
LUX
2009
3934
PILOT METZ Alexia
FOLA
LUX
2007
3985
MORES Aurélie
CAB
LUX
2006
5023
VOLLMER Mona
Athletic-Team Wittlich
GER
2008
5096
HEES Sara-Maxima
Athletic-Team Wittlich
GER
2008
5217
HECK Tabea
Athletic-Team Wittlich
GER
2009
5297
AUGELLO Alessia
Athletic-Team Wittlich
GER
2009
5362
RIWERS Amy
CAPA
LUX
2008
5728
ZIGRAND Jonathan
CELTIC
LUX
2009
5764
USELDINGER Chloé
CELTIC
LUX
2007
8846
JÜCH Nea
CELTIC
LUX
2009
8857
JÜCH Mats
CELTIC
LUX
2006