25. Jan 2019 Erfurt Indoor - Erfurt

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
1
Reus Julian
LAC Erfurt Top Team
GER
1988
60M
2
Heinle Fabian
VfB Stuttgart 1893
GER
1994
WEI
3
Schwanitz Christina
LV 90 Erzgebirge
GER
1985
KUG
4
Roleder Cindy
SV Halle
GER
1989
60H
5
Haase Rebekka
Sprintteam Wetzlar
GER
1993
60M
6
Keiner Sebastian
LAC Erfurt Top Team
GER
1989
1K5
7
Grau Martin
LAC Erfurt Top Team
GER
1992
1K5
8
Puglisi Gianluca
Königsteiner LV
GER
1996
WEI
9
Kuk Viktor
LG Braunschweig
GER
1989
1K5
10
Pohl Michael
Sprintteam Wetzlar
GER
1989
60M
11
Domogala Patrick
MTG Mannheim
GER
1993
60M
12
Werner Ole
SC DHfk Leipzig
GER
1999
60M
13
Hering Robert
TV Wattenscheid 01
GER
1990
60M
14
Huke Maurice
TV Wattenscheid 01
GER
1993
16
Schmidt Roy
SC DHfk Leipzig
GER
1991
60M
17
Fuchs Markus
Österreich
AUT
1995
60M
18
Wagner Julian
LAC Erfurt Top Team
GER
1998
60M
19
Barthel Thomas
SC Magdeburg
GER
1998
60M
20
Thorwesten Noel
LC Paderborn
GER
1998
60M
21
Trutenat Phillip
TV Wattenscheid 01
GER
1997
60M
22
Berthes Yanic
Sprintteam Wetzlar
GER
1995
60M
23
Müller Steven
OVAG Friedberg
GER
1990
60M
24
Brandner Luis
LAC Erfurt Top Team
GER
2000
60M
25
Breitenstein Johannes
VFL Wolfsburg
GER
1994
60M
26
Junker Jim Patrick
Sprintteam Wetzlar
GER
1994
60M
27
Köhler Tobias
SV Halle
GER
1998
KUG
28
Abuaku Joshua
LG Eintracht Frankfurt
GER
1996
300
29
Almas Deniz
VFL Wolfsburg
GER
1997
60M
30
Elger Patrick
LAC Erdgas Chemnitz
GER
1996
31
Träger Hagen
LAC Erfurt Top Team
GER
1999
60M
33
Klein Julia
SC DHfk Leipzig
GER
1996
800
35
Scheuschner Frieder
Dresdner SC
GER
1999
37
Margraf Hans-Arthur
LAC Erfurt Top Team
GER
1999
60M
38
Pippert Jan-Niklas
LG Stadtwerke München
GER
1999
60M
39
Stangenberg Malte
LC Jena
GER
2001
60M
40
Mertens Jan-Cedric
LG Stadtwerke München
GER
1991
60M
41
Yacouba Nicholas Hendrix
SCC Berlin
GER
1997
60M
42
Graf Barbero Lorenzo
LG Stadtwerke München
GER
1999
60M
43
Breer Oskar
LG Stadtwerke München
GER
1999
60M
44
Funke Jakob
LAC Erfurt Top Team
GER
2001
60M
45
Reinhardt Timo
LG Fulda
GER
1999
60M
46
Gambetta Sarah
SV Halle
GER
1993
KUG
47
Ritter Julia
TV Wattenscheid 01
GER
1998
KUG
48
Maisch Katharina
TuS Metzingen
GER
1997
KUG
49
Bendrat Stephanie
Österreich
AUT
1991
60H
50
Tertsch Marie
ASC Darmstadt
GER
2002
1K5
51
Hofmann Franziska
LAC Erdgas Chemnitz
GER
1994
60H
52
Koudelova Lucie
Tschechien
CZE
1994
60H
53
Weigold Anne
LG Mittweida
GER
1998
60H
54
Irmscher Anna
LC Jena
GER
2000
60H
55
Vogl Ann-Cathrin
SC DHfk Leipzig
GER
1998
60H
56
Reetz Hannah
LAC Erfurt Top Team
GER
2000
57
Herdegen Luise
LC Jena
GER
2001
60H
58
Rosner Nadja
SG Motor Gohlis Nord
GER
2000
60H
59
Michaelis Annika
TV Wattenscheid 01
GER
1994
60H
60
Butzek Chantal
LC Paderborn
GER
1997
60M
61
Toth Alexandra
Österreich
AUT
1995
60M
62
Kwadwo Keshia
TV Wattenscheid 01
GER
1999
60M
63
Ciba Kamila
Polen
POL
1995
60M
64
Dönicke Viktoria
LV 90 Erzgebirge
GER
1999
60M
65
Bechthold Johanna
TV Wattenscheid 01
GER
1997
60M
66
Grenda Kathrin
TSVE 1890 Bielefeld
GER
1999
60M
67
Grünert Lisa
LV 90 Erzgebirge
GER
1998
60M
68
Semler Anna
LC Paderborn
GER
2001
60M
69
Katzmarski Lea
LAC Erfurt Top Team
GER
2002
60M
70
Lachmann Eileen
SCC Berlin
GER
2000
60M
71
Fromm Charlotte
Dresdner SC
GER
2001
60M
72
Schomberg Sarah
TV Wattenscheid 01
GER
1989
800
73
Schlüsche Jana
FSV Sarstedt
GER
2000
800
74
Lewke Dennis
SC DHfk Leipzig
GER
1993
KUG
75
Dittmar Andy
BIG Basketball in Gotha
GER
1974
KUG
76
Schlegel Marvin
LAC Erdgas Chemnitz
GER
1998
300
77
Campbell Luke
LG Eintracht Frankfurt
GER
1994
300
78
Joite Kevin
SC Chemnitz
GER
2000
300
79
Brettschneider Joscha
Erfurter LAC
GER
1999
300
81
Stricker Nadine
MoGoNo Leipzig
GER
1995
1K5
82
Cuno Philipp
LC Jena
GER
1998
WEI
83
Ender Felicitas
Dresdner SC
GER
2000
1K5
84
Hartmann Stephan
LG Nord Berlin
GER
1994
85
Howard Julien
LG Region Karlsruhe
GER
1989
WEI
86
Juška Radek
Tschechien
CZE
1993
WEI
87
Bacchetta Marco
LG Nord Berlin
GER
1991
800
88
Brucha Kevin
LC Jena
GER
2002
WEI
89
Kiprop Jonah
Kenya
KEN
1998
90
Hodbod Lukas
Tschechien
CZE
1996
800
91
Riedel Jan
Dresdner SC
GER
1989
800
92
Probst Marius
TV Wattenscheid 01
GER
1995
800
93
Lawnik Julius
LG Braunschweig
GER
1995
1K5
94
Jammeh Omar
MTG Mannheim
GER
1994
800
95
Schwarzer Oskar
TV Groß Gerau
GER
1999
800
96
Rex Tobias
LAC Erfurt Top Team
GER
2001
800
97
Merten Finn
TV Wattenscheid 01
GER
1999
800
98
Arnauld Taki
LG Nord Berlin
FRA
1996
800
99
Kießelberger Konrad
SC DHfk Leipzig
GER
1999
800
100
Klink Max
LG Eintracht Frankfurt
GER
2000
800
101
Wesol Leonard
Rostock
GER
2001
800
102
Kießling Max
Erfurter LAC
GER
2000
800
103
Oheim Nils
Hallesche LA-Freunde
GER
2002
800
104
Lungmuß Tim
Erfurter LAC
GER
2000
800
106
Kneist Hans
Erfurter LAC
GER
1998
800
107
Mutai Vincent
Kenya
KEN
1994
108
Sasinek Filip
Tschechien
CZE
1996
1K5
109
Posniak Lena
LAC Erfurt Top Team
GER
2001
800
110
Abele Lukas
Hannau-Rodenbach
GER
1995
1K5
111
Bebendorf Karl
Dresdner SC
GER
1996
1K5
112
Hendel Sebastian
LG Vogtland
GER
1995
1K5
113
Kopf Anne-Kathrin
TSV Otterndorf
GER
1996
800
114
Rüger Felix
SC DHfk Leipzig
GER
1995
1K5
115
Sykora Jan
Tschechien
CZE
1994
1K5
116
Reinhardt Philipp
LC Jena
GER
1994
1K5
117
Riediger Toni
FC Schalke 04
GER
1994
1K5
118
Brill Thilo
LG Nord Berlin
GER
1997
1K5
119
Sluka Maximilian
Hallesche LA-Freunde
GER
2000
1K5
120
Baumann Robert
LV Tübingen
GER
1998
1K5
121
Mesecke Lennart
LG Nord Berlin
GER
1997
1K5
122
Abele Marius
Hannau-Rodenbach
GER
2000
1K5
123
Beimler Artur
LC Cottbus
GER
2000
1K5
124
Dieterich Max
LG Braunschweig
GER
1999
800
125
Rott Franz
LAC Erfurt Top Team
GER
2000
1K5
126
Dieker Marvin
LG Osnabrück
GER
1993
1K5
127
Wagner Sven
Mainz
GER
2002
1K5
128
Brecht David
LG Braunschweig
GER
1998
1K5
129
Schweßig Frederik
TV Wetzlar
GER
2000
1K5
130
Grabosch Max
Hannau-Rodenbach
GER
2002
1K5
131
Schilke John Kenneth
SC Potsdam
GER
1999
1K5
132
Sparbrod Moritz
Impuls Erfurt
GER
1998
1K5
134
Kreisel Oliver
SC DHfk Leipzig
GER
2000
1K5
135
Müller Dominik
Hannau-Rodenbach
GER
2002
1K5
136
Freitag Roman
Eisenacher LV
GER
2001
1K5
137
Schriek Christoph
LG Eintracht Frankfurt
GER
2003
1K5
139
Küster Marvin
Erfurter LAC
GER
2002
1K5
140
Pollmächer Andre
FC Schalke 04
GER
1983
141
Menzi Diego
Schweiz
SUI
1997
800
142
Balnuweit Eric
TV Wattenscheid 01
GER
1988
60M
143
Florian Alina
TV Wattenscheid 01
GER
1995
800
144
Winse Marie
TV Wattenscheid 01
GER
2002
800
145
Guting Vanessa
TV Wattenscheid 01
GER
1995
800
146
Schumacher Denise
FC Schalke 04
GER
1996
1K5
148
Noack Celine
Dresdner SC
GER
1996
149
Ghidini Mara
Athletica Brescia
GER
1997
1K5
150
Eykens Renee
Belgien
BEL
1996
800
151
Zapalska Monika
TV Wattenscheid 01
GER
1994
60H
152
Meinikmann Hanna
TV Wattenscheid 01
GER
1999
KUG
153
Hainich Lina
LC Paderborn
GER
2002
800
154
Rustemeier Elisa
LC Paderborn
GER
2002
60M
155
Eidner Tiffany
TC Bad Lobenstein
GER
1997
60M