19 Jan 2019 ERIMA Athletics Meeting - Wien

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
1
Abdelrahimsai Rahim
DSG Wien
AUT
1963
KUG
2
Afrifa Frederick
Virtus Lucca
ITA
1996
3
Ahmed Abdi Fatah
ULC Weinland
SOM
2001
4
Antolik Pavol
Slavia STU Bratislava
SVK
1999
5
Bak Balint
Ikarus BSE
HUN
1999
60H
6
Banovicova Monika
UK Bratislava
SVK
1994
60H
7
Banovicova Monika
UK Bratislava
SVK
1995
8
Barcza Bence
SzoESE
HUN
1993
60M
9
Baumgartner Bernhard
SVS-Leichtathletik
AUT
2004
10
Baumgartner Christoph
DSG Wien
AUT
2002
11
Beiser Theresia
SSG Götzis
AUT
1998
12
Bellus Stefan
Slavia STU Bratislava
SVK
2002
400
13
Biber Samuel
DSG Wien
AUT
2003
14
Bieler Marc
SVS-Leichtathletik
AUT
2005
15
Bisanz Leonie
ULC Riverside Mödling
AUT
2004
16
Boda Boldizsar
Szombathelyi HVSE
HUN
1998
200
17
Bohunovsky Moritz
ULC Zehnkampf Schönbrunn
AUT
2003
60M
18
Bohynik Pascal
ULC Weinland
AUT
1998
60M
19
Bostajancic Nika
AD Stajerska
SLO
2000
20
Breber Jurij
AD Stajerska Maribor
SLO
2004
60M
21
Bredlinger Caroline
LT-Burgenland Eisenstadt
AUT
2001
800
22
Brukner Sergej
DSG Wien
AUT
1999
23
Bucher Sophie
KUS ÖBV ProTeam
AUT
2001
24
Bucicova Natalia
Slavia STU Bratislava
SVK
1999
200
25
Bujna Simon
Slavia UK Bratislava
SVK
1995
26
Burghardt Alexandra
Lg Gehndorf Wacker Burghausen
GER
1994
27
CESAR David
SSK Vitkovice
CZE
1994
400
28
Cidorik Matej
Slavia STU Bratislava
SVK
2000
400
29
Cidorikova Miriam
Slavia STU Bratislava
SVK
1999
400
30
Ciric Maja
Ak Partizan 1945
SER
1989
31
Courson Salome
DSG Wien
AUT
2003
200
32
Danac Denis
AC Stavbar Nitra
SVK
1993
400
33
Darazs Manuel
SVS-Leichtathletik
AUT
2002
34
Darya Modaress
ULC Riverside Mödling
AUT
2002
35
Demsar Filip Jakob
AD MASS Ljubljana
SLO
1999
36
DIENES MATYAS
ZALASZAM ZALAEGERSZEGI AC
HUN
2001
37
Dippl Roman
Union St. Pölten
AUT
2003
38
Dlauhy Anja
ULC Riverside Mödling
AUT
2003
39
DOLENC NEZA
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
2003
400
40
Domenig Florian
DSG Wien
AUT
1995
41
Drev Gasper
AD Stajerska
SLO
2003
KUG
42
Drozda Sebastian
SVS-Leichtathletik
AUT
2003
43
Dumitrica Stefan
SVS-Leichtathletik
ROM
1982
KUG
44
Durica Peter
Slavia UK Bratislava
SVK
1997
800
45
Ecker David
Szombathelyi HVSE
HUN
2003
400
46
Ecker Tamas
Szombathelyi HVSE
HUN
2001
400
47
Együd Mate
TFSE
HUN
1996
800
48
Einramhof Felix
SVS-Leichtathletik
AUT
1998
400
49
Einramhof Felix
SVS-Leichtathletik
AUT
1999
200
50
Erpic Matic
AK Krka
SLO
2002
51
Eruygun Batuhan Bugra
FENERBAHCe
TUR
1991
60H
52
Erzen Bostjan
AD MASS Ljubljana
SLO
1965
200
53
Erzen Izabela
AD MASS Ljubljana
SLO
2003
400
54
Feda Angelika
KUS ÖBV ProTeam
AUT
1997
55
FERLAN ROK
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
1997
400
56
Fischer Elias
SVS-Leichtathletik
AUT
1999
57
Fischer Nadine
ULC Riverside Mödling
AUT
2003
60M
58
FLAJNIK JANZ
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
2002
800
59
Foller David
VSK UNIVERZITA BRNO
CZE
1999
800
60
Fras Nejc
AK Poljane Maribor
SLO
2003
60M
61
Fuchs Markus
ULC Riverside Mödling
AUT
1995
62
Galambos Martin
Haladas VSE
HUN
2000
200
63
Galambos Martin
Szombathelyi HVSE
HUN
2000
64
Garea Nico
KSV Alutechnik
AUT
1998
200
65
Gaugl Sebastian
KSV Alutechnik
AUT
1997
66
Gomilsek Samo
AK Poljane Maribor
SLO
1997
200
67
Gonaus Eduard
Union St. Pölten
AUT
1970
68
Gonza Spela
AD Stajerska
SLO
2001
800
69
Gottl Levin
ULC Riverside Mödling
AUT
1999
70
Gregorc Peter
Team Vegan.at
AUT
1981
800
71
Grill Benjamin
Union St. Pölten
AUT
1985
72
Grubesic Thea
KSV Alutechnik
AUT
1997
73
Grünsteidl Herbert
DSG Wien
AUT
1997
KUG
74
Gustin Dominik
AK Dinamo Zrinjevac
CRO
1998
75
Hafner Philipp
LTU Graz
AUT
1998
800
76
Hagmann Julian
Union St. Pölten
AUT
2003
77
Hajek Stephan
DSG Wien
AUT
2001
WEI
78
Halova Katerina
CZE
CZE
1981
800
79
Haslauer Christoph
ALC - Wels
AUT
1996
60M
80
Heinrih Eva
AD Stajerska
SLO
2000
81
Heric Veronika
AD KladivarCelje
SLO
2000
82
Herzog Philip
SVS-Leichtathletik
AAR
2003
60M
83
Hohenecker Alexander
DSG Wien
AUT
1966
800
84
Holkovic Gerald
team2012.at
AUT
1963
800
85
Holzinger Thomas
ULC Weinland
AUT
1997
60H
86
Hösl Caroline
LTU Graz
AUT
1993
400
87
HOVNIK ZALA KATARINA
AK Slovenj Gradec
SLO
2002
88
Hufnagl Dominik
SVS-Leichtathletik
AUT
1997
89
Igler Mahtias
SVS-Leichtathletik
AUT
2002
60M
90
Illmaier Bianca
KSV Alutechnik
AUT
1998
91
Istenic Zala
AD MASS Ljubljana
SLO
2002
92
Jablokov Alexander
AK Slavia UK Bratislava
SVK
1991
800
93
Jambrovic Mateja
AK Sloboda
CRO
1996
200
94
Kaiser Klara
AD Stajerska
SLO
2001
800
95
Karner Daniel
KSV Alutechnik
AUT
1999
800
96
Kaucic Ajda
AK Poljane Maribor
SLO
2003
60M
97
Khorchidi Ramin
DSG Wien
AUT
1994
60M
98
Kickinger Clemens
Union St. Pölten
AUT
2000
KUG
99
Kiricsi Berill
SzoESE
HUN
1997
60H
100
Klager Oliver
SVS-Leichtathletik
AUT
2003
101
Kleiser Christoph
Union St. Pölten
AUT
1965
60M
102
KLEMENCIC Aleksej
AK Slovenj Gradec
SLO
2004
800
103
Klojcnik Petja
AD Stajerska Maribor
SLO
2004
800
104
Koberwein Sabrina
Union St. Pölten
AUT
2001
105
Köbl Astrid
SVS-Leichtathletik
AUT
1983
60M
106
Kobler Bastian
AD Stajerska
SLO
1999
60M
107
Kocbek Bratina Valentin
AD Stajerska
SLO
2002
60M
108
Köck Alexandra
ATSV OMV Auersthal
AUT
2003
109
Kogovsek Ben
AK Krka
SLO
2003
110
Kohn Leon
SVS-Leichtathletik
AUT
1998
111
Kohn Mona
SVS-Leichtathletik
AUT
1995
112
Kolman Alen
AK Poljane Maribor
SLO
1995
800
113
Kolunban Kristof
Haladas VSE
HUN
2001
200
114
KORDEZ Mitja
AK Slovenj Gradec
SLO
2001
115
Kornfeld Markus
DSG Wien
AUT
1990
116
Kornfeld Victoria
SVS-Leichtathletik
AUT
2004
60H
117
Kostolny Simon
Slavia STU Bratislava
SVK
2003
118
Kovacs Anna
Haladas VSE
HUN
2003
800
119
Kovacs Anna
Szombathelyi HVSE
HUN
2003
800
120
Krajnc Lara
AK Poljane Maribor
SLO
2005
60M
121
Kralj Nika
AK Poljane Maribor
SLO
2003
122
Kramberger Miha
AD Stajerska
SLO
2002
800
123
Kristof Kolunban
Szombathelyi HVSE
HUN
2001
124
Krizan Tjasa
AK Poljane Maribor
SLO
2000
KUG
125
Kriznik Filip
AD Stajerska
SLO
2001
800
126
KRIZOVNIK JELEN Neza
AK Slovenj Gradec
SLO
2002
127
Ksela Liza
AK Poljane Maribor
SLO
2003
128
Labner Kristina
UWW-LA
AUT
1996
129
Lachkovics Elias
SVS-Leichtathletik
AUT
2004
130
Lajcakova Stanislava
sk Dukla o.z.
SVK
1996
60H
131
Larva Mirna
AK Zagreb
CRO
1996
132
Laszlo David
Szombathelyi HVSE
HUN
1992
WEI
133
Leger Pauline
ULC Riverside Mödling
GER
2003
134
Lenhart Lisa
ULC Riverside Mödling
AUT
2005
135
Leonardo Tano
Ikarus BSE
HUN
1999
60H
136
Leser Anna
LT-Burgenland Eisenstadt
AUT
2001
800
137
Leser Simon
LT-Burgenland Eisenstadt
AUT
2003
800
138
Lilek Hannah
KSV Alutechnik
AUT
1998
200
139
Limbeck Kerstin
DSG Wien
AUT
1999
400
140
Lindner Magdalena
ULV Krems
AUT
2000
141
Linzer Marlene
SVS-Leichtathletik
AUT
2000
KUG
142
Lobenwein Vanesa
AD Stajerska
SLO
2003
800
143
Loncarek Ivana
AK Agram
CRO
1991
144
MANDIC SAMO
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
2000
400
145
Marcius Karlo
AK Sloboda
CRO
1999
146
Markelj Rok
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
2000
400
147
MARS DOMEN
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
1997
148
Matejickova Lucia
Slavia STU Bratislava
SVK
1998
200
149
Mayrhofer Nina
SVS-Leichtathletik
AUT
2004
150
Mele Kaja
AD MASS Ljubljana
SLO
2003
400
151
METINGER Tina
KAK Ravne
AAR
2003
800
152
Meyer Andreas
ULC Riverside Mödling
AUT
1994
153
Michlfeit Karmella
DSG Wien
AUT
1949
154
Middleton Samantha
KUS ÖBV ProTeam
AUT
1984
155
MLINAR Ana
KAK Ravne
SLO
2002
800
156
Mohacsi Hunor
Haladas VSE
HUN
2003
200
157
Mohacsi Hunor
Szombathelyi HVSE
HUN
2003
158
Möller Caroline
DSG Wien
GER
1986
159
Mortreuil Kalliyane
DSG Wien
AUT
2003
800
160
Multerer Philipp
ATG
AUT
1998
161
Muszil Agnes
ZALASZAM ZALAEGERSZEGI AC
HUN
2003
400
162
Mykytiuk Iryna
Georgia
GEO
1986
WEI
163
NABERNIK GREGA
AK Slovenj Gradec
SLO
2004
60M
164
Nagler Maria Franziska
UWW-LA
AUT
2003
165
NAVODNIK Hanna Paulina
KAK Ravne
SLO
2003
166
NAVODNIK Izabella Hajdi
KAK Ravne
SLO
2003
167
Nemeth Bence
Szombathelyi HVSE
HUN
2003
168
Nichols-Bardi Daiyehan
Union St. Pölten
AUT
2001
169
Nnamdi Chinomnso
ULC Riverside Mödling
AUT
2003
170
Novak Darja
SVS-Leichtathletik
AUT
2000
171
Obersteiner Clara
Ulc Zehnkampf
AUT
2002
400
172
Okalanwa Solomon
ULC Weinland
NGR
2004
173
Okolie Karin
Levski Sofia
BUL
1994
200
174
Omulec Matic
AK Poljane Maribor
SLO
1993
400
175
Ott Benjamin
ZALASZAM ZALAEGERSZEGI AC
HUN
1998
400
176
Pap Kristof
Szombathelyi HVSE
HUN
1998
WEI
177
PAPOTNIK Blaz
KAK Ravne
SLO
2000
800
178
Papst ELena
LTU Graz
AUT
2003
400
179
Parge Robert
CSU CLUJ NAPOCA
ROM
1997
400
180
Pavlinjek Natalija
AK Pomurje
SLO
1998
181
Peczar Manuel
ULC Riverside Mödling
AUT
2001
400
182
Peev Peter
Ruse Car Motor Sport
BUL
1996
183
Pernek Acker Rene
AD Slovenska Bistrica
SLO
2000
184
Pethö Marton
Szombathelyi HVSE
HUN
2000
WEI
185
Peto Andras
ZALASZAM ZALAEGERSZEGI AC
HUN
2003
186
Pfurner Christoph
SVS-Leichtathletik
AUT
2003
187
PISNIK Veronika
AK Slovenj Gradec
SLO
2000
188
Pitner Katharina
LTU Graz
AUT
1999
400
189
POGOREVC JAKA
AK Slovenj Gradec
SLO
1998
800
190
Poje Martin
Ak Dinamo Zrinjevac
CRO
1999
191
Pokos Lucija
AK Sloboda
CRO
1994
192
Polenek Vito
AD Slovenska Bistrica
SLO
2001
KUG
193
Polt Marie-Helene
DSG Wien
AUT
1997
194
Pöltner-Holkovic Elisabeth
team2012.at
AUT
1972
800
195
Popovic Krajnc Luka
AK Poljane Maribor
SLO
2000
196
Pototschnig Alexander
UWW LA
AUT
1998
197
Praschl Daniel
DSG Wien
AUT
1992
198
Prebeg Sven
AK Zagreb
CRO
1998
199
PREDNIK ALJAZ
AK Slovenj Gradec
SLO
2004
200
Pressler Lena
Union St. Pölten
AUT
2001
201
Pretterhofer Stefan
KSV Alutechnik
AUT
1992
202
Puhr Max
ATSV Ternitz
AUT
1995
60M
203
Puppis Tine Martin
AD Stajerska
SLO
2003
800
204
PUSNIK JOST
AK Slovenj Gradec
SLO
2004
60M
205
PUSNIK JOST
Atletski klub Slovenj Gradec
SLO
2004
WEI
206
RAHNE PETRA
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
1998
60H
207
Raic Andrea
KSV Alutechnik
AUT
2000
200
208
Rebernik Dorotea
AD Stajerska
SLO
1994
200
209
Reindl Samuel
KSV Alutechnik
AUT
1996
60M
210
Reiterer Alexander
ATSV Ternitz
AUT
2000
211
Rhoden-Stevens Jamal-Marcus
LC BRÜHL LEICHTATHLETIK
GBR
1994
212
Ribic Lara
AD Stajerska Maribor
SLO
2005
60M
213
Ringhofer Christian
DSG Wien
AUT
2003
214
Rolih Tadej
AK Krka
SLO
2000
215
Roser Nick
LT-Burgenland Eisenstadt
AUT
1993
216
Rozman Marincic Rok
AK Poljane Maribor
SLO
2003
217
Rudolf Nadja
AD Stajerska
SLO
2002
200
218
Scancar Tami
AD KladivarCelje
SLO
2000
219
Schlosser Julian
ATSV OMV Auersthal
AUT
2000
220
Schmid Bernhard
SVS-Leichtathletik
AUT
2001
800
221
Schoberegger Martin
KSV Alutechnik
AUT
1992
800
222
Schönbauer Valentin
ULC Zehnkampf Schönbrunn
AUT
2004
200
223
Schorm Andrea
ATSV OMV Auersthal
AUT
2000
224
Schwaiger Nicolas
ULC Riverside Mödling
AUT
1999
800
225
SEKAVCNIK ZALA
AK Slovenj Gradec
SLO
2003
800
226
Sernc Marusa
AD Stajerska
SLO
2000
800
227
Seyser Nico
ATSV Ternitz
AUT
1997
60M
228
Simenc Kim
AD MASS Ljubljana
SLO
2002
400
229
Simon Karin
SVS-Leichtathletik
AUT
1995
200
230
Simon Tina
SVS-Leichtathletik
AUT
2001
200
231
SIMONOVIC IVANA
AK Slovenj Gradec
SLO
2004
232
Sinkovec Taj
AK Poljane Maribor
SLO
1999
60M
233
SKALAR JAN
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
2000
400
234
Skalvy Gordon
ULV Krems
AUT
1997
235
Soba Albert
AD MASS Ljubljana
SLO
1959
400
237
Spazirer Lena
ULC Weinland
AUT
2003
237
Spazirer Lena
ULC Weinland
AUT
2003
60M
238
Spitaler Sebastian
Union St. Pölten
AUT
2002
239
Springer Leonie
ULC Riverside Mödling
AUT
2000
240
Steindl Daniel
ULC Weinland
AUT
2002
241
Stika Yvonne
SVS-Leichtathletik
AUT
2005
242
Strametz Karin
SU Kärcher Leibnitz
AUT
1998
243
Strohmayer-Dangl Catherina
LT-Burgenland Eisenstadt
AUT
2003
244
Stukova Alex
RFF Bratislava
SVK
1990
800
245
Sustarsic Matevz
AK Krka
SLO
2001
246
Svoren Jakub
AC Stavbar Nitra
SVK
2003
247
Szalay Dalma
BHSE
HUN
1997
60M
248
Szalay Szabolcs
Haladas VSE
HUN
1991
60M
249
Szalay Szabolcs
Szombathelyi HVSE
HUN
1991
250
Takacova Karolina
Slavia STU Bratislava
SVK
1998
800
251
Tasch Leonie
ULC Riverside Mödling
AUT
2001
252
Taut Cristian
CSU CLUJ NAPOCA
ROM
1997
800
253
Teubl Christoph
KSV Alutechnik
AUT
2000
400
254
Tomicic Prezelj Joni
Atletski klub Olimpija Ljubljana
SLO
1993
255
TOPLER Denisa
KAK Ravne
SLO
2001
256
Toth Alexandra
Allgemeiner Turnverein Graz ATG
AUT
1995
257
Trajkovic Gala
AD Slovenska Bistrica
SLO
1998
258
Ules Vid
AD Stajerska
SLO
2001
259
Ursini Erik
AD Stajerska Maribor
SLO
2004
800
260
Ursprunger Lorenz
LCA Umdasch Amstetten
AUT
1999
261
VALDO SZUCS
ZALASZAM ZALAEGERSZEGI AC
HUN
1995
60H
262
Varga Livia
ULC Riverside Mödling
AUT
2004
263
Vavdi Valentina
AD Slovenska Bistrica
SLO
2000
KUG
264
Velkner Primoz
AD Stajerska
SLO
1997
60M
265
VERHOVNIK Lana
AK Slovenj Gradec
SLO
2001
266
Vidan Nicole
ULC Zehnkampf Schönbrunn
ITA
2002
267
Vidovic Valentin
AD Stajerska
SLO
2003
60M
268
Virag Fülöp
Szombathelyi HVSE
HUN
1998
269
VOLENTAR Masa
KAK Ravne
AAR
2002
800
270
VOVK Vita
AK Slovenj Gradec
SLO
2002
271
Vrhovec Stasa
AK Zagreb
CRO
1994
272
Vuckovic Ratko
DSG Wien
AUT
2000
KUG
273
VUSNIK LAURA
Atletski klub Slovenj Gradec
SLO
2004
274
Wachter Carina
ATSV OMV Auersthal
AUT
2000
275
Walli Susanne
TGW ZehnkampfUnion
AUT
1996
400
276
Weber Bettina
SVS-Leichtathletik
AUT
1996
KUG
277
Weigertova Monika
AK Slavia UK Bratislava
SVK
1992
60M
278
Weiler Lorenz
ATSV OMV Auersthal
AUT
1993
200
279
Weiser Tobias
Union St. Pölten
AUT
2002
280
Welle Sebastian
Vienom
AUT
1983
800
281
Widhalm Sarah
DSG Wien
AUT
2002
60M
282
Winter Lorenz
LTU Graz
AUT
2001
400
283
Wohlrab Muriel
ULC Riverside Mödling
AUT
2005
284
Wolf Andreas
ULC Weinland
AUT
2002
285
Zalokar Tinkara
AK Krka
SLO
1998
286
Zapfel Yvonne
LT-Burgenland Eisenstadt
AUT
1992
60H
287
ZELNIK JAKA
ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ
SLO
2001
288
Zemljic Vernik Nusa
AD Stajerska
SLO
2002
60M
289
Zillner Gerhard
SVS-Leichtathletik
AUT
1971
KUG
290
Zimmer Sarah
DSG Wien
AUT
1996
291
Zorenc Eva
AD Stajerska Maribor
SLO
2005
800
292
Zupa Nika
AK Zagreb
ANG
1994
60M
293
Zupancic Ahac
AD Stajerska Maribor
SLO
2005
60M
294
Zupanic Vito
AK Poljane Maribor
SLO
2002
295
Prost Urban
AK Slovenj Gradec
SLO
2004
296
Seilern und Aspang Deborah
DSG Wien
AUT
1991
297
Guglia Alexander
DSG Wien
AUT
1995
60M
298
Dibo Will
skv Feuerwehr
AUT
2001
KUG
299
Krach Matthias
ATSV OMV Auersthal
AUT
1991
KUG
300
Krach Mathias
omv auersthal
AUT
1991
KUG