12. Jan 2019 Regio 2 - Luxembourg

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
1007
JÉHANNO Alan
CSL
FRA
2002
200
1096
HOFFMANN Vera
CELTIC
LUX
1996
3K0
1097
KAYSER Gilles
FOLA
LUX
1999
200
1105
WARNIER Eric
CAB
LUX
2000
1146
SCHELLER Luc
CSL
LUX
1984
3K0
1168
BLOCK Luana
FOLA
LUX
2003
200
1188
WENSVEEN GROU Kiara
CSL
LUX
2003
200
1189
MULLER Louis
CSL
LUX
2000
1236
GRAF Sandy
FOLA
LUX
2003
1248
JUNCKER Max
FOLA
LUX
1999
200
1267
SCHROEDER Cameron
CSL
LUX
2005
200
1267
SCHROEDER Cameron
CSL
LUX
2005
1272
SPAGNOLI Valerio
CAS
LUX
2003
200
1307
GOLDWIN IGNASIUS Goldshajan
CSL
SRI
1999
WEI
1375
DJAZOULI Aymen
CSL
LUX
1998
800
1385
HOFFMANN Joshua
FOLA
LUX
2004
200
1419
ARENDT Fanny
FOLA
LUX
2002
1422
ARENDT Noa
FOLA
LUX
2002
1429
RAYSKIY Dzhiva
CAS
BLR
2001
1437
HEMMER Laurie
CAB
LUX
2004
1442
HONS Raphaël
CAS
LUX
2002
200
1458
LENSMENT Anna
CSL
EST
2003
1483
BAUER Darmin
CAS
LUX
2003
200
1492
DA SILVA MENDES Jordan
CAB
LUX
1994
3K0
1531
BEHLER Sam
CAEG
LUX
1995
KUG
1539
KIEFFER Lena
CSL
LUX
2001
3K0
1549
BONAMINO Luca
CSL
ITA
1996
800
1591
WAGNER Noémie
CAS
LUX
2003
1623
NICOLAS Tom
CAD
LUX
2003
1638
MARX Lara
CAD
LUX
1989
WEI
1649
LILLEY Julia Paulette
CAB
LUX
2005
200
1663
TASCH Luca
CSL
LUX
2003
WEI
1664
MICHEL Benjamin
CELTIC
LUX
2000
1671
WENSVEEN GROU Kian
CSL
LUX
2005
200
1676
BRULS Margaux
CSL
LUX
2001
3K0
1677
GODINHO FERREIRA Rafael
FOLA
LUX
2001
800
1683
KNEBLER Finn
CAB
LUX
2005
200
1684
DJAZOULI Anes
CSL
BEL
2003
200
1714
BORDAS Iphigénie
CAB
SUI
2004
1735
WEBER Felix
CAEG
LUX
2003
200
1752
MONNERS Sam
CAB
LUX
1998
WEI
1768
HAVE Yana
CAEG
LUX
1999
200
1833
EBRAHIMI Mohsen
CSL
AFG
1997
WEI
1875
ZOUHON Noemi
CSL
ITA
2002
1891
KANTE Abia
CSL
BEL
2003
1893
NOVAK Jon
CSL
LUX
2002
1894
HABSCHEID Tom
CAD
LUX
1986
KUG
1897
HENZ Vivien
CSL
LUX
2004
800
1935
WEINANDT Jérémy
CAB
LUX
1996
200
1941
WAGENER Jan
CAS
LUX
2005
200
1945
ZOUHON Sigfrido Ely Davide
CSL
ITA
2004
WEI
1981
MERSCH Cathy
CSL
LUX
2003
200
2018
DE SOUSA MOREIRA Soraya
FOLA
LUX
1999
WEI
2038
LIETZ Nora
CAEG
LUX
2003
2042
WOLMERING Kenny-Neal
CELTIC
LUX
2000
800
2078
BERTEMES Serge
FOLA
LUX
1976
3K0
2094
LANGERS Claire
CAB
LUX
2005
200
2099
SCHOLTES Greg
CSL
LUX
1997
2113
THILLEN Cristina
CSL
LUX
2002
200
2119
JODOCY Katrin
CAPA
LUX
2001
2169
KETTMANN Milia
FOLA
LUX
2005
200
2172
RIES Marie-Daphnée
CAD
LUX
1994
WEI
2190
SIMON David
FOLA
LUX
1999
800
2207
NICOLA Gil
CSL
LUX
1990
800
2228
FRIEDEN Marc
CAEG
LUX
2003
HOC
2230
FRIEDERICH David
CSL
LUX
2005
200
2239
LE ROUX Ludovic
CSL
FRA
1983
800
2242
LESER Sophie
CAD
LUX
2002
2253
CARON Olivier
CAD
FRA
1991
KUG
2303
REULAND Niels
CAEG
LUX
2003
200
2305
PIREAUX Florestan
CAD
LUX
2002
KUG
2321
HUREMOVIC Mara
CAB
LUX
2005
200
2323
BAUER Anais
CSL
LUX
1993
200
2348
MULLER Lea
CSL
LUX
1998
200
2387
GENSON Julie
CSL
LUX
2003
200
2402
BLAUWART Aurélien
CSL
FRA
2002
800
2405
VONCKEN Rick
CAEG
LUX
1999
200
2420
GHYSENS François
CSL
LUX
2000
WEI
2421
BÄCKER Noah
CAD
LUX
2002
2511
BRUNETTI Luca
CAS
LUX
2001
KUG
2513
JOLY Lennart
CELTIC
BEL
2005
200
2516
MBANG SPRINGER David
CAPA
LUX
2001
200
2540
EWERT Sina
CAB
LUX
2005
2569
GAROFALO Luca
CAD
LUX
2002
200
2579
CIBANGO Bliss
CSL
LUX
2002
WEI
2588
GHYSENS Camille
CSL
LUX
2002
2594
LEBEDEVA Varvara
CSL
RUS
2003
2620
LAMESCH Lili
CAD
LUX
2002
200
2628
KASS Christophe
FOLA
LUX
1982
3K0
2635
BIDAINE Pol
CAB
LUX
1993
200
2644
DAMIT Marie
CAPA
LUX
2003
2650
SIMON Anna
FOLA
LUX
2004
200
2660
MAJERUS Diane
CSL
LUX
1980
2727
ASCANI Sam
CAEG
LUX
2002
200
2756
KOFFI Melody N'Da Vittoria
CSL
ITA
2003
2767
BERTEMES Bob
CELTIC
LUX
1994
3K0
2821
SAITOVIC Lejda
CAEG
LUX
2003
2830
BODEUX Olivia
CAD
BEL
1992
2845
BEBON Quentin
CAB
LUX
1996
HOC
2870
SILVA SIMOES Yoann
CAS
POR
2003
200
2886
HENSGEN Luc
CAS
LUX
1996
800
2995
FOLEY Maureen
CAEG
LUX
2003
3023
CLEES Arthur
FOLA
LUX
2002
3033
HEUTS Sam
CELTIC
LUX
2003
800
3043
GONCALVES FERNANDES Sara
FOLA
POR
2005
200
3045
PRATI Ali Hachim
CELTIC
ITA
2000
3051
SCHMIDT Chloé
CAEG
LUX
2001
3070
WEBER Christopher
CAB
LUX
1996
3103
FLOHR Marc
FOLA
LUX
1958
HOC
3106
LIEFGEN Nils
CAPA
LUX
1998
WEI
3134
WEICHERDING Gil
CELTIC
LUX
2001
3K0
3155
KOUAMEDJOUO PIEUME Ariel Gaïtan
FOLA
LUX
2005
200
3161
BECKER Lena
CAD
LUX
2004
200
3167
SCHMIT Charel
CAEG
LUX
2003
800
3189
MICHOTTE Vincent
CELTIC
BEL
1987
800
3212
DANIËLS Eva
CAEG
LUX
2001
3248
VAN DER WEKEN Patrizia
CAPA
LUX
1999
200
3265
RAACH Charlie
CAB
LUX
2004
200
3270
WARNIER Gary
CAB
LUX
2005
200
3312
SCHMIT Ben
CAS
LUX
2003
800
3355
MIRANDA CEPA Joao Pedro
CAB
POR
2001
3K0
3365
EVORA DELGADO Lionel
CAB
LUX
1996
200
3382
BLOND HANTEN Elsa
CAB
LUX
2001
200
3388
HANSEN Lynn
CELTIC
LUX
2002
200
3407
SCHMIZ Felix
CSL
LUX
2000
800
3456
BARTHELS Layla
CAS
LUX
2004
200
3518
HOFFMANN Luc
CSL
LUX
1987
800
3519
BOULÈGUE Felix
CSL
FRA
2003
800
3531
ZÜGEL Johanna
CAS
LUX
2003
3546
KAUFHOLD Jana
CAB
LUX
2004
200
3547
JUNCKER Olivier
FOLA
LUX
2002
200
3589
OPPERMANN Léon
CSL
GER
2000
200
3596
PAULUS Joël
CAS
LUX
1998
3K0
3607
KIEFFER Alain
CAB
LUX
1966
3K0
3631
FRIEDEN Pol
CAEG
LUX
2001
3647
SCHERSCHEL Anne
CAB
LUX
2004
200
3659
FEDERSPIEL Lynn
CAEG
LUX
2002
800
3662
PEREIRA TEIXEIRA Fábio António
FOLA
POR
2004
200
3673
DOSTERT Luc
CAS
LUX
2002
3707
TOCK Eric
CAPA
LUX
2003
3708
TOCK Loris
CAPA
LUX
2003
3718
BOUSSONG Olivier
CAD
LUX
1995
200
3733
QUESADA LARROSA Kyrill
CAEG
LUX
2003
800
3755
REINERT Véronique
CAEG
LUX
2002
200
3763
ROSSI Sandrine
CAB
LUX
1995
200
3790
BAULESCH Anna
CAS
LUX
2003
3816
VILLWOCK Zara
FOLA
GER
2005
3829
SCHMIT Chloé
CAD
LUX
2001
800
3832
SCHMIT Yanna
CAD
LUX
2001
200
3852
RAUCHS Félix
FOLA
LUX
2003
800
3854
RAUCHS Nicolas
FOLA
LUX
2003
800
3869
BERTEMES Vincent
CSL
LUX
2004
200
3885
EZARD Simon
CAB
LUX
2005
3897
L'HARIDON Loïc
CSL
NED
2002
200
3915
PIERI Mattea
CSL
LUX
2005
200
3964
HAVE Mara
CAEG
LUX
2002
800
3966
DAGUENET Saskia
CSL
LUX
1980
3K0
8600
DEBAUCHERON Thomas
ACD
BEL
2001
WEI
8604
PLATA Gabriel
DSHS Köln
GER
1997
200
8605
WEBER Niklas
ASV Köln
GER
1998
200
8606
HOFFELT Sebastien
CELTIC
LUX
1984
8607
Rodrigues do Rosario Gomes Bernardo Filipe
FOLA
LUX
1999
200
8678
POULAIN Victor
JSA
FRA
2003
800
8679
BERTRAND Margot
JSA
FRA
2001
800
8680
PECHEUR Louis
ULA
BEL
2003
8682
MAROTTE François
ULA
BEL
2004
8683
JADOUL Emerick
ULA
BEL
1996
8685
DUBOIS Arnaud
ULA
BEL
2003
8687
FLEURY Aurore
NANCY Athlétisme Métropole
FRA
1993
8690
GEORGES Bastien
ACD
BEL
2002
200
8691
KIRCH David
DSHS Köln
GER
1998
WEI
8693
FORTHOMME Marjorie
HF Verviers
BEL
1994
800
8694
LAVIGNE Simon
ACD
BEL
2001
200
8696
UHLENDORF Kim
ASV Köln
GER
1997
800
8698
TERJUNG Inken
ASV Köln
GER
1996
800
8701
SCHUMACHER Mara
ASV Köln
GER
2000
800
8702
LEJOLY Mathieu
HF Verviers
BEL
1995
800
8703
MUTEBA Elie
ACD
BEL
2004
200
8704
DEPARIS Charly
A2M
FRA
2000
8707
GRANDJEAN Emile
ACD
BEL
2003
WEI
8709
BRAUX Lise
ACD
BEL
2002
WEI
8710
DUCRET Corentin
A2M
FRA
1998
WEI
8713
MOREAU Lilou
ACD
BEL
2005
STA
8714
VANLAAR Kevin
ACD
BEL
1993
200
8716
BEY Augustin
A2M
FRA
1995
WEI
8718
FEKNER Lou-Anne
A2M
FRA
2001
WEI
8719
GEOFFROY Maëlle
ACD
BEL
2005
200
8720
MIELCARECK Héloise
A2M
FRA
2002
200
8721
PIRONET Odysséas
ATC
BEL
2002
8724
LANOTTE Melina
ACD
BEL
2002
200
8725
DEHARENG Antoine
ACD
BEL
2002
200
8727
SCHARFF Marilena
LG Olympia Dortmund
GER
1992
200
8728
BÖHM Djamila
ART Düsseldorf
GER
1994
200
8729
KOTTMANN Max
VFB Stuttgart
GER
1992
WEI
8731
REINHARDT Cathlen
VFB Stuttgart
GER
2000
200
8732
EVERS Vincent
VFB Stuttgart
GER
2002
200
8733
EVERS Leon
VFB Stuttgart
GER
2002
200
8734
CZYSCH Alexander
VFB Stuttgart
GER
2001
200
8736
MÜLLER Raphael
VFB Stuttgart
GER
1994
200
8737
BELL Lorenz
LG Vulkaneifel
GER
2000
800
8738
SCHLAGOWSKI Anna-Isabel
ASC Strasbourg
FRA
1985
800
8739
SERRA Martina
A2M
FRA
1999
200
8741
KÖLLING Jule
ASV Köln
GER
1999
200
8742
SEMSCH Maya
ASV Köln
GER
2003
200
8743
ELMER Leonie
TG KONZ
GER
2003
8744
RÜCKERT Karen
ASV Köln
GER
1999
200
8745
NOGUES-KOLLERT Daniel
ASV Köln
GER
1999
200
8746
SALAMA David
ASV Köln
GER
2001
200
8747
HARTMANN Joshua
ASV Köln
GER
1999
200
8748
LILIEN Anouk
RFCL
BEL
1978
STA
8751
BODART Arthur
BBS
BEL
2003
8752
PARISSE Aurélien
BBS
BEL
2004
200
8755
THEISEN Anna-Lena
LG Rhein-Wied
GER
1997
3K0
8756
ZENTOWSKI Karoline
LG Rhein-Wied
GER
1993
200
8757
ZSANETT Móczó
VASAS SC
HUN
1985
3K0
8758
RAMBOUR Theo
UST
FRA
1997
200
8759
BODART Ombeline
BBS
BEL
2000
WEI
8760
SCHAFF Lucas
UST
FRA
1997
200
8761
JEROUVILLE Erja
BBS
BEL
2003
8762
VIAUX Margaux
UST
FRA
1997
8763
SENIGAR Naoil
UST
FRA
1995
800
8764
LEPERE Lola
BBS
BEL
2005
8765
FALL Djibrill
AVEC
SEN
1997
8766
THOMAS Lilian
COHM
FRA
1999
3K0
8768
HUMBLET Tristan
UST
FRA
1990
3K0
8769
OUKHELFEN Abdenasser
AVEC
MAR
1993
8771
GONIGAM Romeo
PHAR
FRA
1999
200
8775
MARTIN Anaïs
UST
FRA
1989
3K0
8776
JACQUOT-CLAUDE Emilie
ASSA
FRA
1985
3K0
8779
FAVERO Henri
AMNEVILLE
FRA
1999
200
8781
PERRIER Anthony
AMNEVILLE
FRA
1999
200
8786
KRIER Aurélien
TALANGE
FRA
2002
200
8789
REIP Martin
HF Verviers
BEL
2003
8790
FOGUENNE Jacob
HF Verviers
BEL
2000
200
8791
ABDOUL-WAHAB Mimoun
HF Verviers
BEL
2004
200
8792
MOHRING Noé
HF Verviers
BEL
2004
200
8793
THELEN Aline
HF Verviers
BEL
2001
200
8797
MARTINEZ Lisa
HF Verviers
BEL
2003
200
8798
DEHAYES Nina
HF Verviers
BEL
2004
200
8801
SAMBARE Nabilatou
HF Verviers
BEL
2001
200
8802
REIP Thelma
HF Verviers
BEL
2001
200
8804
PUECH Matthieu
AS Strasbourg
FRA
1979
200
8805
PRÖWE Björn
DSHS Köln
GER
1993
200
8807
GIBELLINI Jessica
AS Strasbourg
FRA
1996
200
8808
HORN Dennis
DSHS Köln
GER
1996
200
8810
DALLY-LEGRAND Lisa
AS Strasbourg
FRA
2001
200
8815
GROULARD Camille
HF Verviers
BEL
2005
8816
CHAPELIER Emma
HF Verviers
BEL
2005
8817
KEISER Lise
HF Verviers
BEL
2001
200
8818
STEILEN Lilian
PST Trier
GER
2003
8819
LEHN Mara
PST Trier
GER
2003
8821
HILL Pema
PST Trier
GER
2003
8824
FISCHER Anna
PST Trier
GER
2003
8825
SCHUMACHER Maren
PST Trier
GER
2002
200
8826
FUSENIG Alexander
PST Trier
GER
2003
HOC
8827
THOMAS Niels
PST Trier
GER
2003
HOC
8828
WOTZKA Dominik
DSHS Köln
GER
1999
200
8829
PIERROT Lou-Anne
Pôle de Strasbourg
FRA
1999
STA
8830
THURN Felix
DSHS Köln
GER
1996
200
8831
WEEKE Florian
DSHS Köln
GER
1995
200
8832
BARBAT Guillaume
A2M
FRA
1990
3K0
8835
VIOLA Auriane
Pôle de Strasbourg
FRA
2001
STA
8836
LALLEMENT Louise
Pôle de Strasbourg
FRA
2000
STA
8840
DELHAYE Aurore
ATC
BEL
2003
8841
SEVRIN Maxime
MANHAY
BEL
1990
800
8842
MUTSCH Juliane
MANHAY
BEL
2002
WEI
8844
CLIGNET Sam
MANHAY
BEL
2002
WEI
8847
SCHKLAR Chrystelle
MANHAY
BEL
1981
WEI
8849
URBANO Michael
MANHAY
BEL
1978
WEI
8850
WINAND Garry
MANHAY
BEL
2001
8851
LONCIN Pol
MANHAY
BEL
1995
8854
MONFORT Olivia
MANHAY
BEL
2003
8856
SCHEPENS Pauline
MANHAY
BEL
2002
8858
COURARD Baptiste
MANHAY
BEL
2001
800
8862
PONDANT Romain
MANHAY
BEL
1994
WEI
8863
DEOLIVEIRA Samuel
A2M
FRA
2003
8865
THEVENIN Alois
AS Strasbourg
FRA
1994
200
8866
ALTBIESS Jeremie
AS Strasbourg
FRA
1988
200
8867
KREYENBIHLER Virginie
AS Strasbourg
FRA
1988
200
8878
ZEITZ Felix
AS Strasbourg
FRA
2000
200
8879
PARISSE Arnaud
BBS
BEL
1995
KUG
8880
PIERRE Louis
BBS
BEL
2003
8881
WILPOIS William
BBS
BEL
2004
200
8882
SEBAOUI MUEL Nina
PHAR
FRA
2003
200
8883
CAETANO Beatriz
PHAR
FRA
2000
8884
GROISSARD Emmy
PHAR
FRA
2001
8886
BOUVART Benjamin
CAF
BEL
2002
8887
SAUERWEIN Pia
TG KONZ
GER
2004
800
8888
ADAM Philipp
TG KONZ
GER
2005
800
8889
PLUVINAGE Victor
CAF
BEL
2004
8890
JENKINS William
Phanos Club Amsterdam
NED
1999
WEI
8891
SCHUBERT Julia
VFB Stuttgart
GER
2000
200
8892
CALUJEK Ine
ACD
BEL
2001
STA
8893
GILLET Olivier
ACD
BEL
1974
800
8894
MAZZOLI Marie
ACD
BEL
2002
800
8895
PHOMMASONE Sanakone
ACD
BEL
1999
200
8896
FUZELIER Elodie
THAON
FRA
1994
200
8897
PEIGNEUX Guillaume
ACD
BEL
1996
200
8898
FELLER Shawn
ACD
BEL
2005
200
8948
RAUSCH Michel
ACD
LUX
1965
200
8951
GALVANO Kevin
PHAR
FRA
2001