02. Feb 2019 ASVÖ Vienna Indoor Gala 2019 - Wien

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
1
Agreiter Caren
SSV Bruneck/ITA
ITA
1996
400
2
Arning Paulina
MKS Juvenia Puszczykowo
POL
2002
200
3
Bahenská Lucie
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2005
4
Banovicova Monika
Slavia UK Bratislava
SVK
1995
5
Baudis Clara
ATSV OMV Auersthal
AUT
2001
KUG
6
Bézsenyi-Zsiros Zsanett
GEAC
HUN
1994
400
7
Böhm Karoline
LT Bgld Eisenstadt
AUT
2005
60M
8
Bostjancic Nika
AD Stajerska Maribor
SLO
2000
9
Bredlinger Caroline
LT Bgld Eisenstadt
AUT
2001
800
10
Bucher Sophie
KUS ÖBV Pro Team
AUT
2001
800
11
Buczkowska Anastazja
MKS Juvenia Puszczykowo
POL
2003
WEI
12
Burda Michaela
UNION St. Pölten
AUT
1994
13
Cavalleri Valentina
C.S. ESERCITO ITA
ITA
1995
400
14
Cermakova Adela
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
2003
800
15
Cernanska Viktoria
Atletika Bratislava
SVK
2002
16
Cidibe Mahawa
DSG Wien
AUT
2002
800
17
Cidorikova Miriam
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
1999
400
18
Ellsworth Maureen
AV Lycurgus
NED
1991
400
19
Enesei Rita
ARAK
HUN
1997
400
20
Farkas Lea
Atletický club Nové Zámky
SVK
2003
21
Fatty Celina Aishata
SVS-Leichtathletik
AUT
2002
22
Fischer Clara
ATSV Ternitz
AUT
2001
23
Fischer Nadine
ULC - Riverside Mödling
AUT
2004
60M
24
Forster Viktoria
SK SOG NITRA
SVK
2002
25
Förster Deborah
SVS-Leichtathletik
AUT
2004
KUG
26
Garcia Fernandez Ana
LAC TV Unterstrass
ESP
1995
60H
27
Genis Emilie
DSG Wien
AUT
2001
200
28
Giannopoulou Konstantina
KIFISIA CLUB
GRE
1994
800
29
Gombolai Nóra
ARAK
HUN
2003
30
Gonza Spela
AD Stajerska Maribor
SLO
2001
800
31
Gumpinger Petra
Sportunion IGLA long life
AUT
2000
800
32
Hauser Marlene
DSG Wien
AUT
2003
800
33
Heffner Hédi
Beac Atlétika 1898
HUN
2001
800
34
Heinrih Eva
AD Stajerska Maribor
SLO
2000
200
35
Heriszt Annette
DSG Wien
AUT
1998
36
Hermann Gréta
VEDAC
HUN
2002
KUG
37
Honetz Sophie
ULC - Riverside Mödling
AUT
2004
38
Illic Katarina
AK Partizan 1945
SRB
1993
400
39
Jankowska Gracjana
MKS Juvenia Puszczykowo
POL
2003
40
Kaiser Antonia
Sportunion IGLA long life
AUT
2000
60M
41
Kaiser Klara
AD Stajerska Maribor
SLO
2001
800
42
Kaucic Ajda
AK Poljane Maribor
SLO
2003
200
43
Kelly Marnie
DSG Wien
GBR
2002
44
Klojcnik Petja
AD Stajerska Maribor
SLO
2004
800
45
Koberwein Sabrina
UNION St. Pölten
AUT
2001
46
Koch Anna
SV Thörl-Maglern
AUT
2001
400
47
Kohn Mona-Sophie
SVS-Leichtathletik
AUT
1995
800
48
Kölbl Astrid
SVS-Leichtathletik
AUT
1983
49
Krajnc Danaja
AK Poljane Maribor
SLO
2003
60M
50
Kralj Nika
AK Poljane Maribor
SLO
2003
200
51
Krause Maxima
ULC - Riverside Mödling
AUT
2004
52
Krizan Tjasa
AK Poljane Maribor
SLO
2000
KUG
53
Ksela Liza
AK Poljane Maribor
SLO
2003
200
54
Kuti Nikolett
FTC
HUN
2000
200
55
Ladinig Hannah
VST Laas Völkermarkt
AUT
2004
KUG
56
Lajcakova Stanislava
Dukla Banska Bystrica
SVK
1996
60H
57
Ledecka Daniela
SK SOG NITRA
SVK
1996
400
58
Leser Anna
LT Bgld Eisenstadt
AUT
2001
800
59
Lilek Hannah
KSV alutechnik
AUT
1998
200
60
Limberger Lena
LT Bgld Eisenstadt
AUT
2004
61
Lindner Magdalena
ULV Krems
AUT
2000
62
Linzer Marlene
SVS-Leichtathletik
AUT
2000
KUG
63
Mahlfleisch Katharina
DSG Wien
AUT
2001
60M
64
Malatincova Simona
SK Dukla o.z.Banska Bystrica - Slovakia
SVK
1997
65
Mariel Emily
LT Bgld Eisenstadt
AUT
2005
60M
66
Masná Lenka
PSK Olymp Praha
CZE
1985
800
67
Matejickova Lucia
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
1998
400
68
Michalska Oliwia
MKS Juvenia Puszczykowo
POL
1999
60M
69
Mikhnenko Valeriia
ULC Zehnkampf
UKR
2003
70
Miklau Lorena
VST Laas Völkermarkt
AUT
2004
71
Mismas Marusa
AD MASS Ljubljana
SLO
1994
800
72
Močáryová Petra
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1999
73
Mohai Regina
ARAK
HUN
2003
74
Möller-Käppler Nadine
DSG Wien
GER
1986
75
Morszner Zofia
MKS Juvenia Puszczykowo
POL
2003
400
76
Müller Selina
ULC - Riverside Mödling
AUT
2004
KUG
77
Muszil Agnes
ZALASZÁM ZAC
HUN
2003
800
78
Nádházy Evelin
GEAC
HUN
1995
79
Nagy Pálma
ZALASZÁM ZAC
HUN
2001
80
Nanova Zofia
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
1991
800
81
Ninaus Angelika
LTU Graz
AUT
2004
800
82
Novakova Nina
ŠK ŠOG Nitra
SVK
1996
83
Obst Zuzanna
MKS Juvenia Puszczykowo
POL
2000
800
84
Ohn Kinga
BEAC Budapest
HUN
1991
800
85
Pardamcová Lenka
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
1999
1K5
86
Petrvalska Valentina
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
2004
60M
87
Piklová Veronika
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2001
1K5
88
Polt Marie Helene
DSG Wien
AUT
1997
89
Posch Gwendolyn
LT Bgld Eisenstadt
AUT
2005
60M
90
Preisl Kerstin
ATSV OMV Auersthal
AUT
2003
91
Pressler Lena
UNION St. Pölten
AUT
2001
92
Prosen Rene
AD Stajerska Maribor
SLO
2000
93
Putalova Iveta
Dukla Banska Bystrica
SVK
1988
800
94
Raic Andrea
KSV alutechnik
AUT
2000
200
95
Rebernik Dorotea
AD Stajerska Maribor
SLO
1994
200
96
Ribic Lara
AD Stajerska Maribor
SLO
2005
60M
97
Ripfel Laura
ULC Weinland
AUT
2002
800
98
Roethel Lara-Sophie
SVS-Leichtathletik
AUT
2002
99
Roka Iman
ATSV OMV Auersthal
AUT
2005
60H
100
Rzepecka Zuzanna
MKS Juvenia Puszczykowo
POL
2003
200
101
Schorm Andrea
ATSV OMV Auersthal
AUT
2000
102
Seibt Elfriede
SVS-Leichtathletik
AUT
2004
103
Seiler Lotte Luise
KSV alutechnik
AUT
2001
1K5
104
Seilern und Aspang Deborah
DSG Wien
AUT
1991
105
Sekanova Lucie
USK Praha
CZE
1989
1K5
106
Senica Lina
AD MASS Ljubljana
SLO
2000
400
107
Sernc Marusa
AD Stajerska Maribor
SLO
2000
800
108
Spazirer Lena
ULC Weinland
AUT
2003
109
Springer Leonie
ULC - Riverside Mödling
AUT
2000
110
Stolz Theresa
DSG Wien
AUT
1997
111
Strametz Karin
SU KÄRCHER Leibnitz
AUT
1998
60H
112
Strohmayer-Dangl Catherina
LT Bgld Eisenstadt
AUT
2003
113
Stukova Alexandra
RFF Bratislava
SVK
1990
800
114
Takács Boglárka
ARAK
HUN
2001
115
Tobler Sabrina
ULC - Riverside Mödling
AUT
2004
116
Tomková Barbora
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1996
117
Toth Alexandra
Allgemeiner Turnverein Graz (ATG)
AUT
1995
118
Tremschnig Hannah
LT Bgld Eisenstadt
AUT
2004
60M
119
Tukhay Vladyslava
AD MASS, Ljubljana
SLO
1999
400
120
Urbanova Andrea
AK Spartak Dubnica nad Vahom
SVK
1989
400
121
Váleková Natália
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
2001
KUG
122
Vidan Nicole
ULC Zehnkampf
ITA
2002
123
Weber Bettina
SVS-Leichtathletik
AUT
1996
KUG
124
Wesołowska Kaja
MKS Juvenia Puszczykowo
POL
2001
60H
125
Widhalm Sarah
DSG Wien
AUT
2002
126
Wohlrab Muriel
ULC - Riverside Mödling
AUT
2005
127
Zapfel Yvonne
LT Bgld Eisenstadt
AUT
1992
60H
128
Zorenc Eva
AD Stajerska Maribor
SLO
2005
800
129
Zsiga Mónika
ARAK
HUN
1996
400
150
Abdelrahimsai Ahmad Rahim
DSG Wien
AUT
1963
KUG
151
Ahmed Abdi Fatah
ULC Weinland
SOM
2001
60M
152
Albanesi Andrea
FREEZONE
ITA
1991
1K5
153
Antolik Pavol
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
1999
400
154
Babulik Matus
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
1997
800
155
Bahenský Petr
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2002
1K5
156
Baki Barna
ZALASZÁM ZAC
HUN
1999
157
Bauernfeind Andreas
KUS ÖBV Pro Team
AUT
1989
1K5
158
Baumgartner Bernhard
SVS-Leichtathletik
AUT
2004
400
159
Baumgartner Christoph
DSG Wien
AUT
2002
160
Beber Jurij
AD Stajerska Maribor
SLO
2004
60M
161
Beiser Maximilian
Sparkasse SG Götzis
AUT
1993
400
162
Bezecny Emil
HSV WN
AUT
2004
800
163
Bézsenyi Gergely
GEAC
HUN
1991
164
Bician Andrej
Aatletika Bratislava
SVK
1984
60H
165
Bician Jan
Atletika Bratislava
SVK
1982
60M
166
Bielek Filip
AK Run For Fun Petrzalka, Bratislava
SVK
2003
800
167
Blecha Matthias
DSG Wien
AUT
1997
1K5
168
Bohynik Pascal
ULC Weinland
AUT
1998
60M
169
Bossowski Adam
ULC Weinland
AUT
2004
170
Brejška Ivan
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2003
800
171
Brukner Sergej
DSG Wien
AUT
1999
60M
172
Brunello Giuseppe
ATLETICA BRUGNERA FRIULINTAGLI
ITA
1986
60M
173
Búvala Jozef
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1996
60M
174
Cidorik Matej
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
2000
400
175
Cipín Jiří
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
1989
1K5
176
Csiszar Soma
ZALASZÁM ZAC
HUN
2003
177
Csókás Nikolasz
ARAK
HUN
2000
400
178
Danáč Denis
AC Stavbar Nitra
SVK
1993
400
179
Danesini Paolo
Atletica Cento Torri Pavia
ITA
1992
400
180
Deák Nagy Marcell
GEAC
HUN
1992
181
Dienes Matyas
ZALASZÁM ZAC
HUN
2001
182
Domenig Florian
DSG Wien
AUT
1995
183
Drobny Jakub
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
2003
60M
184
Drobny Peter
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
2002
800
185
Drozda Sebastian
SVS-Leichtathletik
AUT
2004
186
Dumitrica Stefan-Alexandru
SVS-Leichtathletik
ROU
1983
KUG
187
Durdina Jakub
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
2001
60M
188
Einramhof Felix
SVS-Leichtathletik
AUT
1998
189
Engelhart Michael
UNION St. Pölten
AUT
2003
190
Fendek Jakub
ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
SVK
1991
60M
191
Fuchs Markus
ULC - Riverside Mödling
AUT
1995
60M
192
Gallay Igor
AK Danica Zvolen
SVK
2002
KUG
193
Gerhartl Maxim
ULC - Riverside Mödling
AUT
2004
194
Glaboniat Gregor
KLC
AUT
1999
KUG
195
Gloza Ondřej
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2002
196
Gomilsek Samo
AK Poljane Maribor
SLO
1997
197
Gonaus Eduard
UNION St. Pölten
AUT
1970
198
Gottl Levin
ULC - Riverside Mödling
AUT
1999
199
Grill Benjamin
UNION St. Pölten
AUT
1985
60M
200
Grill Dániel
Győri AC
HUN
1996
201
Groissböck Louis
UNION St. Pölten
AUT
2004
202
Gröll Matthias
TS Innsbruck
AUT
1995
1K5
203
Grosssteiner Christopher
KUS ÖBV Pro Team
AUT
2004
800
204
Grünsteidl Herbert
DSG Wien
AUT
1997
KUG
205
Guglia Alexander
DSG Wien
AUT
1995
206
Habodasz Adam
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
2002
60M
207
Hafner Philipp
LTU Graz
AUT
1998
800
208
Hagmann Julian
UNION St. Pölten
AUT
2003
209
Hajek Stephan
DSG Wien
AUT
2001
WEI
210
Havlíček Josef
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
1994
1K5
211
Herzog Philipp
SVS-Leichtathletik
AUT
2003
212
Hidjam Georges Blanchard
DSG Wien
CMR
1986
213
Hinterhofer Roland
UNION St. Pölten
AUT
1991
1K5
214
Hollendohner Dominik
DSG Wien
AUT
2001
KUG
215
Holzinger Jakob
UNION St. Pölten
AUT
2004
216
Holzinger Lennart Paul
Sportclub Liezen
AUT
2002
1K5
217
Holzinger Thomas
ULC Weinland
AUT
1997
60H
218
Horváth Márk
Győri AC
HUN
2003
KUG
219
Hribaršek Peter
AK Velenje
SLO
1992
220
Hufnagl Dominik
SVS-Leichtathletik
AUT
1997
221
Igler Matthias
SVS-Leichtathletik
AUT
2002
222
Jablokov Alexander
AK Slávia UK Bratislava
SVK
1991
800
223
Jandl Dominik
SVS-Leichtathletik
AUT
1998
1K5
224
Jánský Matyáš
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2000
1K5
225
Kainrath Niklas
UNION St. Pölten
AUT
2004
800
226
Kaiser Markus
KLC
AUT
2000
KUG
227
Kargl Fabian
ATSV OMV Auersthal
AUT
2003
228
Karner Daniel
KSV alutechnik
AUT
1999
1K5
229
Kaspar Heimo
Allgemeiner Turnverein Graz (ATG)
AUT
1989
KUG
230
Kawakami Kaito
Vasas SC
JPN
2001
60M
231
Kerstein Sebastian
Allgemeiner Turnverein Graz (ATG)
AUT
2000
60H
232
Kirchmayr David
SVS-Leichtathletik
AUT
1989
KUG
233
Kobler Bastian
AD Stajerska Maribor
SLO
1999
60M
234
Kocbek Bratina Valentin
AD Stajerska Maribor
SLO
2002
60M
235
Kohn Leon
SVS-Leichtathletik
AUT
1998
800
236
Koller Erich
Cricket
AUT
1959
KUG
237
Komenda Felix
ATSV Ternitz
AUT
2003
KUG
238
Kornfeld Markus
DSG Wien
AUT
1990
400
239
Kostolny Simon
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
2003
400
240
Kovac Peter
TJ Slávia STU Bratislava
SVK
1991
1K5
241
Krach Matthias
ATSV OMV Auersthal
AUT
1991
KUG
242
Králík Luděk
Athletic Runners Club Brno
CZE
2000
200
243
Krambeger Miha
AD Stajerska Maribor
SLO
2002
800
244
Krejci David
LCA Umdasch Amstetten
AUT
2003
245
Kučera Martin
BK HNTN Bratislava
SVK
1990
400
246
Lachkovics Elias
SVS-Leichtathletik
AUT
2004
400
247
Lagos Charalampos
G.S.Trikalwn
GRE
1995
800
248
Lapsansky Martin
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
2001
400
249
Lendvorsky Leonard
RFF Bratislava
SVK
1992
1K5
250
Leser Simon
LT Bgld Eisenstadt
AUT
2003
800
251
Luza Maros
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
2000
400
252
Margaryan Michael
DSG Wien
---
2004
253
Marx Bálint
Győri AC
HUN
2002
1K5
254
Matějček Antonín
T. J. Sokol České Budějovice
CZE
2000
800
255
Mayrhofer Philip
LAC Amateure Steyr
AUT
1994
400
256
Meszaros Lukas
Atletiia Bratislava
SVK
1995
60M
257
Meyer Andreas
ULC - Riverside Mödling
AUT
1994
258
Mirtl Florian
MLG Sparkasse
AUT
1994
259
Muster Daniel
ULC - Riverside Mödling
AUT
2003
WEI
260
Nahler Nicolaus
SVS-Leichtathletik
AUT
2003
261
Nnamdi Chinomnso
ULC - Riverside Mödling
AUT
2004
262
Okalanwa Chibuikem Solomon
ULC Weinland
NGR
2004
263
Ott Benjamin
ZALASZÁM ZAC
HUN
1998
800
264
Pallitsch Raphael
SVS-Leichtathletik
AUT
1989
200
265
Patúc Jakub
SK Vital Bratislava
SVK
2003
800
266
Pazmany Richard
AO TJ Slavia STU Bratislava
SVK
2001
400
267
Peto Andras
ZALASZÁM ZAC
HUN
2003
268
Pfennig Lars
LTU Graz
GER
1994
269
Pikl David
Sokol České Budějovice
CZE
2004
800
270
Pop Leonardo
BEAC Budapest
HUN
1999
800
271
Popovic Krajnc Luka
AK Poljane Maribor
SLO
2000
272
Pototschnig Alexander
UWW-LA
AUT
1998
273
Praschl Daniel
DSG Wien
AUT
1992
274
Pretterhofer Stefan Martin
KSV alutechnik
AUT
1992
275
Puhr Max
ATSV Ternitz
AUT
1995
276
Puppis Tine Martin
AD Stajerska Maribor
SLO
2003
800
277
Puvak Branislav
ULV Krems
SVK
1978
60M
278
Qerama Eraldo
GS ILIOUPOLIS
ALB
1991
800
279
Ramprecht Felix
KUS ÖBV Pro Team
AUT
1992
280
Reindl Samuel
KSV alutechnik
AUT
1996
60M
281
Reiterer Alexander
ATSV Ternitz
AUT
2000
282
Riegler Sebastian
KUS ÖBV Pro Team
AUT
2000
1K5
283
Ringhofer Christian
DSG Wien
AUT
2003
284
Roka Noah-Elijah
ATSV OMV Auersthal
AUT
2003
286
Rozman Marincic Rok
AK Poljane Maribor
SLO
2003
200
287
Sares Leo
SVS-Leichtathletik
AUT
2004
WEI
288
Satmarean Eusebiu
DSG Wien
ROU
2002
289
Savickas Ugnius
SC COSMA
LTU
1992
60M
290
Schmid Bernhard
SVS-Leichtathletik
AUT
2001
1K5
291
Schneider Valentin
KSV alutechnik
AUT
1994
800
292
Schuermans Iago
DSG Wien
BEL
2002
293
Schuhböck Felix
KUS ÖBV Pro Team
AUT
2000
1K5
294
Schusser Janik
LAC Klagenfurt
AUT
1999
1K5
295
Schwaiger Nicolas
ULC - Riverside Mödling
AUT
1999
296
Seidl Daniel
ULC - Riverside Mödling
AUT
2005
297
Seiler Anton
KSV alutechnik
AUT
2003
1K5
298
Semančák Filip
KLS Kriha Bratislava
SVK
2002
800
299
Seyser Nico
ATSV Ternitz
AUT
1997
300
Sinkovec Taj
AK Poljane Maribor
SLO
1999
301
Skalvy Gordon
ULV Krems
AUT
1997
302
Skrabulis Kostas
SC COSMA
LTU
1992
60M
303
Sodaitis Danas
SC COSMA
LTU
1989
60M
304
Soffiato Renzo
Virtus Este
ITA
1967
60M
305
Spiess Ulrich
DSG Wien
ITA
1997
800
306
Spitaler Sebastian
UNION St. Pölten
AUT
2002
307
Steidl Kilian
LTU Graz
AUT
2001
800
308
Stix Fabian
UVB Purgstall
AUT
2004
309
Strba Miroslav
Atletika Bratislava
SVK
1991
60M
310
Sumereder Maximilian
DSG Wien
AUT
2004
311
Šuštar Nik
AD Stajerska Maribor
SLO
2001
312
Szabó Dániel
ARAK
HUN
1997
313
Szabó Laszló
FTC
HUN
1991
WEI
314
Teubl Christoph
KSV alutechnik
AUT
2000
800
315
Theuer Timon
DSG Wien
AUT
1994
1K5
316
Tóth Patrik
Győri AC
HUN
2003
KUG
317
Truskauskas Gediminas
SC COSMA
LTU
1998
318
Ules Jakob
AD Stajerska Maribor
SLO
1999
60M
319
Ules Vid
AD Stajerska Maribor
SLO
2001
60M
320
Ursprunger Lorenz
LCA Umdasch Amstetten
AUT
1999
321
Vaterl Frederik
SU KÄRCHER Leibnitz
AUT
1991
800
322
Velkner Primož
AD Stajerska Maribor
SLO
1997
60M
323
Verbošt Gregor
AK Poljane
SLO
1994
1K5
324
Verbošt Tadej
AK Poljane
SLO
1992
1K5
325
Vidovič Valentin
AD Stajerska Maribor
SLO
2003
326
Vitalos Roland
Slavia UK Bratislava
SVK
2000
200
327
Wallner Kevin
UNION St. Pölten
AUT
1992
1K5
328
Westerhout Owen
AV Trias
NED
1989
329
Zarzyński Filip
MKS Juvenia Puszczykowo
POL
1998
60M
330
Zillner Gerhard
SVS-Leichtathletik
AUT
1971
KUG
331
Zupancic Ahac
AD Stajerska Maribor
SLO
2005
60M